Finał „Zimnara” w Dobrodzieniu

Dodatkowy etap zakończył szóstą edycję „Zimnara” w Dobrodzieniu, której zwycięzcą został Krzysztof Pachuta. Na trasie w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie i na płycie lotniska w Przasnyszu biegacze pokonali 36 km. Tyle samo zaliczyli również uczestnicy Zimowego Cross Maratonu na Raty w Oławie i Jelczu-Laskowicach. Natomiast o sześć mniej przebiegli zawodnicy w Warszawie.

Na starcie do szóstego etapu Zimowego Maratonu na Raty w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie stanęło 11 osób. Fot. mł. chor. Krzysztof Mol.

Krzysztof Pachuta z Opola wygrał wszystkie etapy szóstej edycji Zimowego Maratonu na Raty w Dobrodzieniu. Był najszybszy na czterech głównych odcinkach oraz triumfował na kończącym imprezę etapie dodatkowym. Na Stadionie Miejskim finiszowało 29 biegaczy i pięć biegaczek rywalizujących na dystansie 10 km oraz pięciu zawodników na trasie o długości 12,2 km. 10 km najszybciej pokonał Pachuta – w 35 min 31 s. 59 s stracił do niego Miłosz Brzeszcz z Jemielnicy, a minutę i 28 s Marcin Zieliński z Dobrzenia Wielkiego. Bieg na 12,2 km wygrał Marek Dmowski (55,44). Zwycięzcą „Zimnara” został Krzysztof Pachuta, który dystans 42 km 195 m pokonał w 2 godz. 34 min 17 s. 3 min 45 s stracił do niego Miłosz Brzeszcz, a 4 min 22 s Marcin Zieliński. Maraton ukończyło 28 zawodników, w tym dwie panie. W klasyfikacji kobiet triumfowała Janina Musiał z Dobrodzienia (jej wynik: 3 godz. 54 min 41 s).

36 kilometrów pokonali zawodnicy, którzy ukończyli sześć etapów drugiej edycji „Zimnara” w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie. Na mecie szóstego odcinka ponownie walkę o dwa czołowe miejsca stoczyli pomiędzy sobą bracia Przyworscy. – Tym razem Krzysztof wyprzedził Kamila o 13 sekund, a trzecie miejsce zajęła Anna Pogorzelska – mówi mł. chor. Krzysztof Mol, organizator II Zimowego Maratonu na Raty w Sulechowie. – W klasyfikacji generalnej szer. Kamil Przyworski prowadzi z 55 s przewagą nad bratem Kamilem, a trzeci jest sierż. Damian Ziółkowski. O trzecią pozycję na podium zaciętą walkę toczą jeszcze szer. Anna Pogorzelska, st. sierż. Marcin Matusiak i Krzysztof Antończak – dodaje chorąży. Szósty etap ukończyło 11 zawodników, a jego zwycięzca – Krzysztof Przyworski – uzyskał czas 22 min 37 s.

Szósty etap „Zimnara” w Przasnyszu ukończyło 19 zawodników. Na płycie lotniska, gdzie rywalizują biegacze, było sporo śniegu. Miejscami szybki bieg uniemożliwiała śliska nawierzchnia. Po raz kolejny dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy Promyka Ciechanów. Z czasem 25 min 53 s triumfował Daniel Mocek, a drugi był Piotr Goś (27,07). Na trzeciej pozycji finiszował Michał Popławski z Przasnysza (30,18). W rywalizacji pań triumfowała Katarzyna Dembińska (36,52). W klasyfikacji generalnej imprezy prowadzi Mocek (2:10:55) przed Gosiem (2:18:22), Popławskim (2:33:19) i Włodzimierzem Puchałą (2:34:10). Pięć etapów pokonało 15 zawodników. Liderem jest Mocek (2:36:48), drugie miejsce zajmuje Goś (2:45:29), a trzecie Popławski (3:03:37). 15 lutego siódmy etap „Zimnara”, po którym zostanie rozstrzygnięta walka o końcowe zwycięstwo w III Zimowym Maratonie na Raty w Przasnyszu, organizowanym przez kpt. Wojciecha Winnickiego.

Szósty etap Zimowego Cross Maratonu na Raty w Oławie i Jelczu-Laskowicach ukończyło 222 zawodników, w tym siedemnaścioro w konkurencji nordic walking. Po raz czwarty zwycięstwo etapowe odniósł Rafał Tyburek z grupy Biegaj z SCA Oława. Dystans 6 km pokonał w 20 min 58 s. Drugie miejsce – ze stratą 9 s – zajął Grzegorz Kiełczewski z Wrocławia, triumfator pierwszego i piątego etapu. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Roskosz z Miłoszyc (z wynikiem  21 min 23 s). W rywalizacji pań triumfowała Agata Litwin (24,39). W konkurencji nordic walking po raz drugi z rzędu i po raz trzeci w tej edycji imprezy wygrała Katarzyna Rak z Oleśnicy (44,46). Wszystkie sześć etapów „Zimnara” ukończyło 134 biegaczy i 13 piechurów. Liderem klasyfikacji generalnej jest Rafał Tyburek, który 36 km pokonał w 2 godz. 5 min 27 s. Drugie miejsce – ze stratą 33 s – zajmuje Grzegorz Kiełczewski. O trzecie miejsce zaciętą walkę toczą Piotr Spaliński z Bartoszem Roskoszem. Ten pierwszy traci do lidera 4 min 53 s i ma 35 s przewagi nad Roskoszem.

Piąty etap Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie wygrał Marek Omszański. Od początku rywalizacji w ósmej edycji imprezy w stolicy na mecie stadionu Wojskowej Akademii Technicznej jeszcze nikt nie finiszował przed nim. Zawodnik reprezentujący Trucht Tarchomin Team dystans 6 km pokonał w 22 min 13 s. Drugi był Przemysław Krzymowski (z wynikiem 24 min 30 s), a trzeci Filip Babik (24,31). W rywalizacji pań po raz piąty triumfowała Katarzyna Stefańska (30:53). Druga, po raz czwarty z rzędu, była mł. chor. Katarzyna Żurek z WKB Meta (31:34), która dzień wcześniej rywalizowała w Warszawie na trasie V Półmaratonu Komandosa. Piąty etap ukończyło 13 biegaczy i pięć biegaczek.