moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnania i powitania w szczecińskiej „dwunastce”

Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Marek Mecherzyński pożegnał 10 stycznia odchodzącego z jednostki szefa Wydziału G-1 ppłk. Tomasza Długosza. W tym samym dniu w gronie 12 DZ powitano też nowych żołnierzy.


Licznie zgromadzeni żołnierze i pracownicy dowództwa 12 SDZ podziękowali żegnającemu się z „dwunastką” oficerowi za wspólną służbę i życzyli sukcesów na kolejnych stanowiskach służbowych.

Pułkownik Tomasz Długosz swoją żołnierską drogę rozpoczął w 1984 roku jako kadet Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Uzbrojenia i Elektroniki. W 1987 roku, po ukończeniu Szkoły Chorążych, rozpoczął służbę na stanowisku dowódcy plutonu, a następnie chorążego ewidencyjnego w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Uzbrojenia i Elektroniki. W 1998 roku Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską im. Tadeusza Kościuszki i po promocji kontynuował służbę w Centrum Szkolenia Uzbrojenia i Elektroniki na stanowisku dowódcy plutonu i starszego oficera wydziału organizacyjno-kadrowego. W latach 2003–2006 pełnił służbę w 9 Pułku Rozpoznawczym na stanowiskach: oficera sekcji operacyjnej, oficera mobilizacji i uzupełnień i zastępcy dowódcy grupy rozpoznania osobowego. W 2006 roku skierowany został na podyplomowe studia operacyjno-taktyczne w Akademii Obrony Narodowej, po ukończeniu których objął stanowisko specjalisty w Dowództwie Wojsk Lądowych. Od 2012 roku pełnił służbę w 12 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisku szefa wydziału.
Pułkownik Tomasz Długosz odznaczony został złotym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz złotym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.
Z dniem 02.01.2014 roku wyznaczony został na stanowisko szefa Wydziału Postępowań Administracyjnych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

10 stycznia powitaliśmy też w naszym gronie nowych żołnierzy 12 Dywizji Zmechanizowanej.
 
Major Rafał Molis służbę rozpoczął w 1990 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii. Po promocji w 1994 roku rozpoczął służbę w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej na stanowisku dowódcy plutonu, a następnie dowódcy kompanii. W 1999 roku trafił do 12 Brygady Zmechanizowanej, gdzie pełnił służbę na stanowiskach: dowódcy plutonu, zastępcy dowódcy kompanii, dowódcy kompanii, dowódcy kompanii i zastępcy dowódcy batalionu. W 2013 roku pełnił służbę w 2 Brygadzie Zmechanizowanej na stanowisku zastępcy dowódcy batalionu.
Major Rafał Molis uczestniczył w misji stabilizacyjnej w Islamskiej Republice Afganistanu. Odznaczony został Gwiazdą Afganistanu oraz brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.
Major Molis objął obowiązki szefa sekcji oficerów kierunkowych i tłumaczy.

REKLAMA

Major Włodzimierz Czyżewski służbę rozpoczął w 1980 roku jako radiotelefonista w 41 Dywizjonie Artylerii. W 1981 roku rozpoczął naukę w Wyższej szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, po ukończeniu której pełnił służbę w 19 Dywizjonie Artylerii, 18 Polowej Technicznej Bazie Rakietowej i 2 Pułku Artylerii. W latach 1993–2002 pełnił służbę w Dowództwie 12 Dywizji Zmechanizowanej, a następnie w Dowództwie Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód. Od 01.06.2009 do 17.11.2013 roku przebywał w rezerwie. Major Włodzimierz Czyżewski uczestniczył w misji w misji stabilizacyjnej w Islamskiej Republice Afganistanu. Odznaczony został Gwiazdą Afganistanu, srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz srebrnym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny.
Major Czyżewski objął obowiązki zastępcy szefa wojsk rakietowych i artylerii.

Kapitan Tomasz Piosik służbę rozpoczął w 1993 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej. Po promocji w 1997 roku rozpoczął służbę w 11 Brygadzie Zmechanizowanej, a następnie w 55 Pułku Przeciwlotniczym i 12 Batalionie Dowodzenia. W 2003 roku rozpoczął służbę w 12 Brygadzie Zmechanizowanej pełniąc ją na kolejnych stanowiskach: oficera sekcji operacyjnej, szefa sekcji „S” i dowódcy kompanii. W ubiegłym roku rozpoczął służbę w Dowództwie 12 Dywizji Zmechanizowanej na stanowisku oficera łącznikowego naziemnej komórki łącznikowej. Kapitan  Tomasz Piosik uczestniczył w misji w misji stabilizacyjnej w Islamskiej Republice Afganistanu. Odznaczony został Gwiazdą Afganistanu.
 
Kapitan Marcel Podhorodecki służbę rozpoczął w 2000 roku jako podchorąży Szkoły Podchorążych Rezerwy w Wyższej Szkole Oficerskiej im. Stefana Czarnieckiego. Po promocji rozpoczął służbę w 2 Batalionie Dowodzenia, a następnie w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej na stanowisku oficera do spraw społeczno-wychowawczych, a następnie dowódcy plutonu artylerii przeciwlotniczej. W 2006 roku rozpoczął służbę w 3 Pułku Przeciwlotniczym na stanowisku szefa sekcji personalno-wychowawczej w sztabie dywizjonu przeciwlotniczego. W 2008 roku rozpoczyna służbę w Dowództwie 12 Dywizji Zmechanizowanej w sekcji prasowej. W 2010 roku objął stanowisko młodszego specjalisty w Dowództwie Wojsk Lądowych. Kapitan  Marcel Podhorodecki uczestniczył w misji  stabilizacyjnej w Islamskiej Republice Afganistanu. Odznaczony został Gwiazdą Afganistanu, brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.
Kapitan Podhorodecki objął obowiązki oficera wychowawczego w Wydziale Wychowawczym Dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Kapitan Łukasz Machna służbę rozpoczął w 2000 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Po promocji w 2004 roku rozpoczął służbę w 2 Brygadzie Zmechanizowanej na kolejnych stanowiskach: dowódcy plutonu, szefa sekcji „S”, oraz dowódcy kompanii. Kapitan Machna uczestniczył w misji w Bośni i Hercegowinie. Odznaczony został brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.
Kapitan Łukasz Machna objął obowiązki oficera-tłumacza Wydziału Współpracy Cywilno-Wojskowej Dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Porucznik Błażej Łukaszewski służbę rozpoczął w 2007 roku jako podchorąży kursu szkolenia rezerw, a następnie ukończył studium oficerskie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Po promocji w 2009 roku objął stanowisko dowódcy plutonu w 12 Batalionie Dowodzenia. W ubiegłym roku objął stanowisko szefa sekcji wychowawczej w 2 Batalionie Saperów.
Porucznik Błażej Łukaszewski wyznaczony został na stanowisko młodszego oficera sekcji prasowej Dowództwa 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Nowo przybyłych serdecznie witamy w naszej dywizji i życzymy samych sukcesów w pracy i wszelkiej pomyślności.

Źródło: 12 DZ

red. PZ

autor zdjęć: 12 DZ

dodaj komentarz

komentarze


IBCS dla Polski
 
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Kuźnie oficerskich kadr
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Kutno w sieci LogHubs
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Amerykanie odmładzają F-16
Jakie zmiany w mundurówce?
Jest Warszawa
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Komisje sejmowe o umowie z USA
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Symulator Orlika w Dęblinie
Na straży niebieskiej linii
„Tarzan” wróci do domu
Laserowa artyleria US Army
Żołnierz po raz dziewiąty mistrzem Polski „błotniaków”
Powstali przeciw carskiej potędze
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Wojsko – plan na życie
Kosmiczne inwestycje w Warszawie
Na rozgrzewkę – zapasy
Pustynna burza wokół Husajna
Dama odeszła do historii
Obrady ministrów obrony NATO
Hartowanie spadochroniarzy
Trudny rok na misjach
MMA w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Kolejny dzień walki z koronawirusem
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Bohaterowie z 5 Pułku Artylerii
Nurkowie w głębinach
Najlepsi wśród „górali”
Wojsko walczy z COVID-19
Kandydaci na nurków szkolą się w Gdyni
Trudny egzamin przed misją
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Ukraiński kurs na Zachód
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
155 mm dla US Army
Krok po kroku do cyberwojska
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Armia Fight Night znów w akcji
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Jak 8 Dywizja Piechoty czyniła się elitarną
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Kwalifikacja odbędzie się …
Saperzy zimą otworzą ogień
Meta podsumowała komandoskie biegi
Komandosi znad Garigliano
WBH upublicznia swoje archiwa
Żydzi od Andersa
Taktyka w Górach Izerskich
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO