moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie z mundurem

W Muzeum Wojsk Lądowych pożegnano odchodzących do rezerwy żołnierzy Delegatury Departamentu Kontroli w Bydgoszczy. Służbę w  mundurze zakończyli: płk Zbigniew Romanowski oraz ppłk Dariusz Staszewski.


8 stycznia odchodzących do rezerwy żołnierzy pożegnał generał broni Zbigniew Głowienka, który podziękował oficerom za sumienną i pełną zaangażowania służbę.

W uroczystej zbiórce uczestniczyli szefowie Delegatur Departamentu Kontroli w Bydgoszczy oraz Wrocławiu: płk Tomasz Łańcucki, płk Dariusz Konieczny oraz żołnierze i pracownicy Delegatury.
Generał Głowienka złożył odchodzącym żołnierzom do rezerwy życzenia zdrowia, szczęścia  
i pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Na zakończenie uroczystości odchodzący do rezerwy żołnierze wpisali się do kroniki Delegatury.

Pułkownik Zbigniew Romanowski swoją przygodę z mundurem rozpoczął 16.09.1974 r. w Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu. Pierwsze stanowiska służbowe dowódcy kompanii zaopatrzenia oraz szefa zaopatrzenia żywnościowego objął w 5 Pułku Kolejowo-Mostowym.

Następnie został słuchaczem Akademii Sztabu Generalnego. W latach 1988–1991 wykonywał obowiązki kwatermistrza – starszego wykładowcy oraz zastępcy komendanta Ośrodka Szkolenia Służby Komunikacji Wojskowej. W 1991 roku został wyznaczony na starszego oficera Terenowego Aparatu Mobilizacyjnego, szefa sztabu – zastępcę komendanta w 3 Ośrodku Przechowywania Sprzętu. Następnie płk Romanowski w Dowództwie Pomorskiego Okręgu Wojskowego wykonywał zadania starszego oficera Oddziału Operacyjnego Sztabu Logistyki. W 1996 r. został skierowany na Podyplomowe Studium Operacyjno-Logistyczne AON,
po ukończeniu którego w 2 DZ obejmuje stanowisko szefa Wydziału Planowania – zastępcy szefa Logistyki. Pułkownik Romanowski w latach 1998–2001 wykonywał obowiązki starszego specjalisty w Zarządzie Materiałowym Sztabu Generalnego WP oraz w Zarządzie Planowania Logistycznego Generalnego Zarządu Logistyki P-4.

W Departamencie Kontroli wykonywał obowiązki od lipca 2001 r. jako starszy inspektor kontroli wojskowej Oddziału Planowania – Koordynacji i Analiz, następnie od 2006 r. jako szef Oddziału Kontroli Gospodarczej w Delegaturze Bydgoszcz. 14.08.2007 r. został wyznaczony na stanowisko szefa Delegatury Departamentu Kontroli w Bydgoszczy.

Podpułkownik Dariusz Staszewski służbę wojskową rozpoczął 15.09.1981 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich. Następnie jego żołnierski szlak wiódł przez 49 Pułk Zmechanizowany 20 DP oraz 6 Pułk Zmechanizowany 2 DZ, gdzie pełnił obowiązki szefa zaopatrzenia mundurowego. W 1991 r. przyjął obowiązki inspektora w Głównej Kontroli Wojskowej WP.

Do Delegatury Departamentu Kontroli MON w Bydgoszczy przybył 1.04.1994 r. na stanowisko starszego inspektora. W latach 1996–2003 w Szefostwie Materiałowo-Logistycznym Dowództwa POW wykonywał zadania na stanowisku starszego oficera Oddziału Mundurowego oraz młodszego specjalisty Oddziału Mundurowego. Od czerwca 2003 roku ppłk Staszewski wykonywał obowiązki inspektora Kontroli Wojskowej, następnie zastępcy szefa Oddziału
w Delegaturze Departamentu Kontroli w Bydgoszczy.

REKLAMA

red. PZ

dodaj komentarz

komentarze

~robcius
1567157340
hmm niby generał a nie wie, że w mundurze galowym obowiązkowo nosi się sznur i jedno najwyższe odznaczenie... Darku pozdrawiam cie z Kołobrzegu - kpt Robert Kołodziejczyk
9D-C6-84-6B

Bohaterowie z 5 Pułku Artylerii
 
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
Żydzi od Andersa
Dołącz do zawodowców
Nurkowie w głębinach
WBH upublicznia swoje archiwa
Jakie zmiany w mundurówce?
Saperzy zimą otworzą ogień
Najlepsi wśród „górali”
Na straży niebieskiej linii
Trudny egzamin przed misją
„Tarzan” wróci do domu
Wojsko – plan na życie
Meta podsumowała komandoskie biegi
Komandosi znad Garigliano
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Dama odeszła do historii
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Obrady ministrów obrony NATO
IBCS dla Polski
Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
18 Dywizja z Wielonarodową Brygadą
Kwalifikacja odbędzie się …
Trudny rok na misjach
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Agenci wywiadu na bobslejach
Kandydaci na nurków szkolą się w Gdyni
Hartowanie spadochroniarzy
155 mm dla US Army
Na rozgrzewkę – zapasy
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy
Daglezje na większe przeprawy
Kolejny dzień walki z koronawirusem
Komisje sejmowe o umowie z USA
Ukraiński kurs na Zachód
Powstali przeciw carskiej potędze
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Amerykanie odmładzają F-16
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Ferie z gwiazdami sportu
Laserowa artyleria US Army
Armia Fight Night znów w akcji
Kuźnie oficerskich kadr
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
Pustynna burza wokół Husajna
Co musi umieć kierowca czołgu
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Kutno w sieci LogHubs
Symulator Orlika w Dęblinie
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Wojsko walczy z COVID-19
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Jest Warszawa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO