moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie z marynarskim mundurem

W 8 Flotylli Obrony Wybrzeża pożegnano odchodzących do rezerwy żołnierzy zawodowych. Służbę w marynarskich mundurach zakończyli: kmdr Julian Urbaniak, kmdr por. Jacek Rogalski oraz kmdr por. Józef Gerasimiuk.

Odchodzących do rezerwy marynarzy pożegnał 28 stycznia dowódca flotylli, kontradmirał Krzysztof Teryfter. Dowódca podziękował oficerom za sumienną i pełną zaangażowania służbę na rzecz 8 FOW oraz Marynarki Wojennej. Złożył im też życzenia dobrego zdrowia, szczęścia i pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Wszyscy żegnani żołnierze otrzymali z rąk dowódcy pamiątkowe ryngrafy. Na zakończenie uroczystości odchodzący do rezerwy marynarze wpisali się do Księgi Pamiątkowej.

******

REKLAMA

Komandor Julian Urbaniak urodził się 4 stycznia 1955 roku w Turku w województwie wielkopolskim. W 1982 roku, po ukończeniu studiów na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Gdyni i uzyskaniu tytułu magistra inżyniera mechanika, został skierowany do służby w 2 Brygadzie Okrętów Desantowych w Świnoujściu, gdzie dowodził działem okrętowym elektromechanicznym na ORP „Janów”. W latach 1987–1992 pełnił obowiązki zastępcy dowódcy 2 Brygady Okrętów Desantowych. W tym czasie ukończył studia podyplomowe na Wydziale Maszyn i Pojazdów Politechniki Poznańskiej. W 1992 roku komandor Julian Urbaniak został zastępcą komendanta Portu Wojennego w Kołobrzegu, a po czterech latach objął stanowisko starszego oficera służb technicznych w dowództwie 8 FOW. W 1999 r. został wyznaczony na stanowisko szefa wydziału logistyki 8 FOW. W 2001 r. ukończył podyplomowe studia operacyjno-logistyczne w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, a następnie rozpoczął służbę na stanowisku szefa wydziału eksploatacji sprzętu i uzbrojenia 8 FOW. 15 maja 2007 r. decyzją Ministra Obrony Narodowej kmdr por. Julian Urbaniak został mianowany do stopnia komandora i wyznaczony na stanowisko szefa logistyki 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

Komandor porucznik Jacek Rogalski urodził się 19 kwietnia 1964 r. w Wałbrzychu. Po ukończeniu Liceum Elektronicznego w Dzierżoniowie postanowił związać się z morskim rodzajem Sił Zbrojnych RP. W 1990 r. zakończył naukę w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz został skierowany do służby w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. W 14-letniej służbie na okrętach dowodził m.in. działem okrętowym na ORP ,,Lublin” i ORP „Kraków”, był zastępcą dowódcy okrętu ORP „Gniezno” i ORP „Toruń”. Od 1996 r. dowodził okrętem ORP „Poznań”, a w 2003 r. został dowódcą okrętu ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki”. W latach 2004–2007  piastował stanowisko zastępcy dowódcy – szefa sztabu 2 Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych, a w latach 2007–2009 dowodził Dywizjonem Pomocniczych Jednostek Pływających. W 2009 r. został dowódcą 2 Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych. Komandor porucznik Jacek Rogalski jest absolwentem studiów podyplomowych oraz wielu kursów i szkoleń w tym m.in. w Kanadzie. Uczestniczył w działaniach wojennych w państwach byłej Jugosławii oraz w operacji Iraqi Freedom na wodach Zatoki Perskiej, gdzie dowodził okrętem ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki”. W 2002 r. dowodził grupą okrętów podczas strategicznych ćwiczeń NATO pk. Strong Resolve w północnej Norwegii.

Kmdr por. Józef Gerasimiuk jest absolwentem Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej z 1982 roku. Od początku swojej zawodowej służby wojskowej związany z 2 Brygadą Okrętów Desantowych przemianowaną następnie na 2 Dywizjon Okrętów Transportowo-Minowych. Służbę zaczynał jako zastępca dowódcy okrętu na ORP „Narwik”, następnie pełnił obowiązki zastępcy na ORP „Głogów”. Dowódcą okrętu został w roku 1987, a pierwszą jednostką, którą dowodził był ORP „Polichno”. W roku 1991 został dowódcą okrętu ORP „Lublin” i obowiązki te pełnił do 2004 roku, kiedy to objął stanowisko starszego oficera flagowego w dowództwie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. W latach 2009–2011 dowodził Dywizjonem Pomocniczych Jednostek Pływających. Ostatnio zajmował stanowisko szefa Wydziału Planowania Logistycznego.
          
Źródło: kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski/ 8FOW

PZ

autor zdjęć: Marcin Purman

dodaj komentarz

komentarze

~Mat
1387227960
Służyłem na ORP Lublin.Kmdr.Gerasimiuk to wielka dla mnie postać.Mówiliśmy na Niego "WODZU".Pozdrawiam.
5D-89-D2-CC
~GJ
1359464760
Gratuluję emeryturki ale wiek i doświadczenia Tych Panów pozwala z pewnością na wykorzystanie Ich np.przy " walce " z rządem i mon-em o pozyskanie nowego sprzętu albo szkoleniu nowych kadr marynarzy czy NSR a nie w pełni sił chodzić na ryby czy kopać w ogródku i dotyczy to wszystkich odchodzących przedwcześnie na zasłużoną z pewnością emeryturę.
9E-A7-69-70

Debata nad wyzwaniami przyszłości
 
Sukces polskich wioślarzy na mistrzostwach Europy
„GeoTrashing”, czyli aplikacja na medal
„Brilliant Jump 2020” – skok na miarę szpicy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Dwanaście Bielików jest już w Dęblinie
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Będą zmiany w opiniowaniu zawodowców
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Ukraiński kurs na Zachód
Kolejne wozy Aero trafiły do spadochroniarzy
Deflagracja Tallboya – wnioski z saperskiej operacji
Zakłady z Zegrza w łańcuchu dostawców Wisły
Gepardy już na Mazurach
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Polowe fortyfikacje
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Laserowa artyleria US Army
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Proobronni wspierają potrzebujących
Będzie kodyfikacja wojskowych przepisów
„Tumak ’20”, czyli test 16 Dywizji Zmechanizowanej
Sąd nad systemem
31 medali marynarzy i rezerwistów na torze kolarskim
Świąteczne prezenty od AMW
Dominatorzy biegów na orientację
Amerykanie odmładzają F-16
13 medali żołnierzy na ringu
Kolejny sukces wojownika z Błękitnej Brygady
Stał prosto, o łaskę nie prosił
Żołnierze spieszą z pomocą
F-16 kończą misję w Estonii
Podchorążowie – studenci medycyny szykują się do pracy w szpitalach
Poznań z dowództwem amerykańskiego korpusu
A17 – następcy Kobbenów?
Wymagający sprawdzian podoficerów
EkstraKLASA dla uczniów
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu
Bitwa zwana „maszynką do mielenia mięsa”
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Lwów otrzymuje Virtuti Militari
Oświetlenie podczas ćwiczeń polowych. Czy wiesz jak się przygotować?
„Iron Wolf '20” – siłą szpicy jest współdziałanie
„Orca” na Atlantyku
Żołnierze – gdzie i komu pomagają podczas epidemii
Święto sportowców w mundurach
Poprady w lubelskiej „Dziewiętnastce”
Obrady ministrów obrony NATO
Start w nieznane
Płk Korpowski pokieruje Rządowym Centrum Bezpieczeństwa
Żołnierze pomagają w walce z pandemią
Pierwsze międzynarodowe ćwiczenia „Ślązaka”
Wsparcie żandarmerii w czasie pandemii
Komisje sejmowe o umowie z USA
NATO broni cyberprzestrzeni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO