moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Drugie miejsce „Machałka” w Diamentowej Lidze

64,36 metra – rzut na taką odległość dał plut. Piotrowi Małachowskiemu drugie miejsce na mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju. W Chinach dyskobole po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowali w tych prestiżowych rozgrywkach. Zwycięzcą konkursu został Belg Philip Milanov, a drugi z Polaków Robert Urbanek zajął szóste miejsce.

Plutonowy Piotr Małachowski wywalczył drugą lokatę w konkursie rzutu dyskiem na mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju. W Chinach dyskobole po raz pierwszy w tym sezonie walczyli o „diamentowe” punkty. „Machałek” najlepszy wynik – 64 m 36 cm – uzyskał w drugiej serii. Zwycięzcą konkursu został Belg Philip Milanov, który posłał dysk na odległość 64 m 94 cm. Robert Urbanek, drugi z Polaków, zajął szóste miejsce.

Od pierwszej serii liderem konkursu był Belg Milanov. W pierwszej próbie reprezentant Belgii uzyskał wynik 63,83 m. Natomiast Małachowski był drugi z wynikiem 62,82 m. W drugiej serii dwaj najlepsi dyskobole poprawili swoje rezultaty. Belg posłał dysk na odległość 64,58 m, a „Machałek” na 64,36 m. Milanov jeszcze lepszy wynik uzyskał w trzeciej serii – 64,94 m. Małachowski już nie poprawił swojego osiągnięcia z drugiej próby i musiał się zadowolić drugą lokatą. Trzecie miejsce – z wynikiem 64,14 m – zajął Szwed Daniel Stahl. Czwarty był Austriak Lukas Weisshaidinger (uzyskał 63,71 m), piąty – Niemiec Christoph Harting (63,47 m), a szósty – Robert Urbanek (61,94 m).

Oprócz Małachowskiego, reprezentanta wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk, punkty w „diamentowej” klasyfikacji wywalczyło również dwoje reprezentantów Wojska Polskiego. W biegu na 800 m siódme miejsce zajął st. szer. Marcin Lewandowski. Zawodnik bydgoskiego WZS i Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza uzyskał wynik 1 min 45,87 s i zdobył dwa punkty. Szóstą lokatę zajął natomiast drugi z Polaków Adam Kszczot. Pięć pierwszych miejsc wywalczyli Kenijczycy, z których najlepszy był Kipyegon Bett. Z kolei w biegu na 1500 m kobiet trzy punkty do klasyfikacji DL wywalczyła za zajęcie szóstego miejsca mar. Angelika Cichocka. Reprezentantka gdyńskiego WZS uzyskała czas 4 min 6,23 s. Wygrała Faith Kipyegon z Kenii. Polka była najlepszą z zawodniczek z Europy.

W tym roku rywalizacja w Diamentowej Lidze toczy się według zmienionego regulaminu. W każdym z mityngów kwalifikacyjnych punkty będą przyznawane ósemce zawodników, od ośmiu za pierwsze miejsce do jednego za ósme. Finały zostaną rozegrane w Zurychu (24 sierpnia) i w Brukseli (1 września). Do finałowych zawodów dyskobole będą walczyć o punkty tylko czterokrotnie. Natomiast ośmiosetmetrowcy czy skoczkowie o tyczce sześciokrotnie. W mityngach finałowych ósemka finalistów w każdej konkurencji otrzyma łącznie 100 tysięcy dolarów (zwycięzca – 50 tysięcy, drugi zawodnik – 20 tysięcy, trzeci – 10 tysięcy, czwarty – 6 tysięcy, piąty – 5 tysięcy, szósty – 4 tysiące, siódmy – 3 tysiące, ósmy – 2 tysiące). Finałowy mityng nie będzie punktowany podwójnie, jak dotychczas. Do klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi nie będą w ogóle wliczane punkty z mityngów kwalifikacyjnych.

Mityngiem w Szanghaju dyskobole po raz ósmy zainaugurowali rywalizację w Diamentowej Lidze. Plutonowy Małachowski czterokrotnie w swojej karierze wygrał klasyfikację generalną prestiżowego cyklu, który w 2010 roku zastąpił w kalendarzu imprez Złotą Ligę. „Machałek” czterokaratowe diamenty po raz pierwszy wygrał w 2010 roku. Natomiast kolejne zwycięstwa w Diamentowej Lidze odniósł w 2014, 2015 i 2016 roku.

SZUS

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


GROM, jak rodziła się legenda
Załoga Bergepanzera w akcji
Polskie Bryzy nad Afryką
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Starcie pancernych plutonów
„Saber Strike ’18” – decydujące starcie
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Polscy piloci wracają z Kuwejtu
Akademia Wojsk Lądowych otwiera drzwi
Polityka fałszywego uśmiechu
Trening z koktajlami Mołotowa
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Na jakich zasadach powrót do armii?
Scenariusze dla Tygrysów
Puma i Kuguar na Mazurach
Bliski Wschód – definicja chaosu
IPN odnalazł szczątki kolejnego niezłomnego
Przyjaciele nie tylko w służbie
Wielka parada na jubileusz marynarki wojennej
Naukowcy przypomnieli dorobek Wyższej Szkoły Wojennej
Eurosatory – osobiste wymogi
Kierunek – wschodnia flanka
Wojskowi judocy na tatami
Szachiści najlepsi w mistrzostwach NATO
Koszykarze z Czarnej Dywizji mistrzami Wojska Polskiego
Świnoujście świętowało 100-lecie marynarki
Srebrny medal st. szer. Mateusza Polaczyka
Egzamin „Kormorana” na Świnie
LOT Szkoły Orląt
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Święto Dowództwa Generalnego
W Radomiu o przygotowaniach do Air Show
Wykaż się lotniczą wiedzą zdając do Szkoły Orląt
Co z kierowcami pojazdów uprzywilejowanych?
Eurosatory – królestwo militarnych pojazdów
Legenda polskiej partyzantki
Gen. Sokołowski: Judo świetnie kształtuje charakter
Nowy inspektor marynarki wojennej
Porady z paragrafem
Pomnik katyński w Jersey City. Prawda historyczna kontra polityczna poprawność
Jak polscy partyzanci zdobyli niemiecki garnizon
Francja inwestuje w obronność
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
15–30 czerwca 1918 – Błękitna Armia pod polskimi sztandarami
Eurosatory 2018 zakończone
Eurosatory 2018: Robotyzacja pola walki
Z ziemi widzą więcej niż piloci
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Rusza V Festiwal Orkiestr Wojskowych
Ławka, która łączy tradycję z nowoczesnością
Dzieci wyśpiewały i wytańczyły Niepodległą
Sąd zdecyduje o losach pomnika katyńskiego w Jersey City
Polskie skrzydła w Afryce
Minister obrony na spotkaniu w Rumunii
Sukces Trumpa czy Kima?

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO