moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Trening dla Bruna

Ponadgodzinny trening wytrzymałościowy, wspinaczka i sporty walki, pompki i brzuszki – grupa miłośników wojsk specjalnych SGO oraz studenci Akademii Marynarki Wojennej zapraszają na wspólne szkolenie. Koszt 20 złotych. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie trzyletniego Bruna, syna żołnierza wojsk specjalnych. Chłopczyk od urodzenia zmaga się z poważnymi chorobami.


Bruno ma rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, niedowład wiotki nóżek oraz neurogenny pęcherz. Choroby wymagają codziennie wielu godzin ćwiczeń z rehabilitantami. – To bardzo kosztowne leczenie – mówi Mariusz Sokołowski z grupy SGO, jeden z pomysłodawców akcji. – Ale to jedyna szansa, by Bruno mógł normalnie funkcjonować.

Członkowie grupy SGO, miłośnicy wojsk specjalnych, od dwóch lat pomagają rodzicom Bruna. Chłopczyk jest synem jednego z żołnierzy wojsk specjalnych. – Jego tata daje świadectwo odwagi i poświęcenia dla kraju, my chcemy pomóc synowi. Współorganizowaliśmy już zbiórki, szkolenia strzeleckie oraz bieg „Dwie dychy dla Bruna” – mówi Sokołowski. – Udało nam się zebrać 32 tysiące, między innymi dzięki temu Bruno potrafi już poruszać paluszkami u stóp, zginać w prawej nodze kolano, próbuje też siadać. To wielki sukces! – dodaje.


Formacja SGO ma już kolejny pomysł, by pomóc Brunowi. Fani wojsk specjalnych przygotowują półtoragodzinny trening wytrzymałościowy, wzorowany na fizycznej części selekcji do jednostek specjalnych. Odbędzie się on w Akademii Marynarki Wojennej, która jest również odpowiedzialna za zbiórkę pieniędzy. – Dlaczego AMW zaangażowała się w ten projekt? Sprawili to studenci cywilni, którzy biorą udział w programie szkolenia wojskowego. Niektórzy z nich współpracują z SGO i zwrócili się z prośbą do rektora Akademii o udostępnienie sali do treningu – wyjaśnia dr Radosław Tyslewicz, pełnomocnik rektora do spraw studenckich. Akademia Marynarki Wojennej zorganizowała również grupę studentów wolontariuszy, którzy pomogą w przygotowaniu treningu.

W sportowym wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto stawi się 19 marca w samo południe w Akademickim Centrum Sportowym przy ulicy Śmidowicza 69  w Gdyni. Organizatorzy proszą, by wziąć ze sobą strój sportowy oraz 20 złotych. – Wszystkie pieniądze zostaną przekazane rodzicom Bruna – wyjaśnia Mariusz Sokołowski. Nie trzeba wpisywać się na żadne listy, wystarczy przyjść.


Ćwiczenie będzie podzielone na dwie części: dla tych, którzy mogą pochwalić się sportową kondycją, oraz dla początkujących. – Osoby, których kondycja nie jest najlepsza, będą mogły w każdym momencie przerwać trening. Dla nich też przygotowaliśmy znacznie mniej wyczerpujące ćwiczenia niż dla grupy zaawansowanej – mówi członek SGO. Śmiałków, którzy zdecydują się na cięższy trening SGO, czeka kilka wyzwań. – Będą mogli na przykład zmierzyć się z instruktorami SGO w różnych sportowych konkurencjach. Tu nie będzie już można przerwać ćwiczeń. Mogę zapewnić, że łatwo nie będzie – dodaje Sokołowski.

SGO tworzy grupa pasjonatów jednostek specjalnych. Współpracują oni z byłymi operatorami policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych. Spędzają setki godzin na szkoleniach i treningach, spotkać ich można na trasach najtrudniejszych biegów w Polsce. Członkowie grupy są zwycięzcami Biegu Katorżnika, wicemistrzami GROM Challange, Biegu Morskiego Komandosa HARD, Biegu Morskiego Komandosa TEAM. Organizują też mistrzostwa wieloboju SGO z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji w Gdańsku.

Ewa Korsak

autor zdjęć: SGO

dodaj komentarz

komentarze


„Sophia”: powrót do domu
Bezzałogowce w programie „Orlik”
Polscy spadochroniarze z kawalerii na najwyższym podium
„Kościuszko” wyruszył po szczątki admirała
Namejs ’18 – łotewskie manewry z międzynarodową obsadą
Dragoni ruszyli do boju
16–30 września 1918 – rozstrzygająca operacja na zachodnim froncie
Zmiany w dodatkach służbowych
Kapral Marcin Lewandowski o krok od diamentów
F-16 na pokazie, czyli co myśliwiec może pokazać publiczności
PW Inka z WITU
Tu liczył się zgrany team i autorytet
Su-22 znowu w powietrzu
The United States of America Have It Their Way
Pobiegną dla „Czarnego”
Zmiany w ustawie o weteranach
MMA w Sokołowie Podlaskim
Szkoła Orląt będzie Akademią
Podchorążowie z Dęblina z odznakami „Combat Swimmer”
Cyfrowa brygada testuje nowe rozwiązania
Poligonowy test zwiadowców
Cios w domu wroga
Reprezentanci Wojska Polskiego 15 razy na podium
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Mieliśmy oko nad Irakiem
Abramsy i Bradleye w Polsce
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Cisi bohaterowie
Terytorialsi w urzędach
Sokoły pola walki
Całe podium MP w półmaratonie dla żołnierzy
Rząd za kluczowymi zmianami
W Sejmie o systemie obronnym Polski
Szef MON odwiedził polskie kontyngenty
Obchody 1 września na Westerplatte jednak z udziałem wojska
Pretorianin
Nowa strzelnica dla wrocławskiej AWL
Sukcesy żołnierzy z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego
Zamknięte niebo nad Warszawą
Zmiany w zarządzie PGZ
Poznaj dzieje wojskowego Szpitala Ujazdowskiego
Będę walczył z czerwonymi aż do ostatniego tchnienia
Ruszyła budowa ORP „Albatros”
„Camp Pozzi” – nowa książka byłego żołnierza jednostki GROM
Zmiana dowództwa w LITPOLUKRBRIG
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Odprawa w Valburgu, czyli oskarżony gen. Sosabowski
Prezydent Duda w Białym Domu
PKW Orlik od nowego roku z F-16
Gwardziści z USA w Krzesinach
Sopka do liftingu
Strzały z Procy
Burza wokół rocznicowych uroczystości na Westerplatte

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO