moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Trening dla Bruna

Ponadgodzinny trening wytrzymałościowy, wspinaczka i sporty walki, pompki i brzuszki – grupa miłośników wojsk specjalnych SGO oraz studenci Akademii Marynarki Wojennej zapraszają na wspólne szkolenie. Koszt 20 złotych. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie trzyletniego Bruna, syna żołnierza wojsk specjalnych. Chłopczyk od urodzenia zmaga się z poważnymi chorobami.


Bruno ma rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, niedowład wiotki nóżek oraz neurogenny pęcherz. Choroby wymagają codziennie wielu godzin ćwiczeń z rehabilitantami. – To bardzo kosztowne leczenie – mówi Mariusz Sokołowski z grupy SGO, jeden z pomysłodawców akcji. – Ale to jedyna szansa, by Bruno mógł normalnie funkcjonować.

Członkowie grupy SGO, miłośnicy wojsk specjalnych, od dwóch lat pomagają rodzicom Bruna. Chłopczyk jest synem jednego z żołnierzy wojsk specjalnych. – Jego tata daje świadectwo odwagi i poświęcenia dla kraju, my chcemy pomóc synowi. Współorganizowaliśmy już zbiórki, szkolenia strzeleckie oraz bieg „Dwie dychy dla Bruna” – mówi Sokołowski. – Udało nam się zebrać 32 tysiące, między innymi dzięki temu Bruno potrafi już poruszać paluszkami u stóp, zginać w prawej nodze kolano, próbuje też siadać. To wielki sukces! – dodaje.


Formacja SGO ma już kolejny pomysł, by pomóc Brunowi. Fani wojsk specjalnych przygotowują półtoragodzinny trening wytrzymałościowy, wzorowany na fizycznej części selekcji do jednostek specjalnych. Odbędzie się on w Akademii Marynarki Wojennej, która jest również odpowiedzialna za zbiórkę pieniędzy. – Dlaczego AMW zaangażowała się w ten projekt? Sprawili to studenci cywilni, którzy biorą udział w programie szkolenia wojskowego. Niektórzy z nich współpracują z SGO i zwrócili się z prośbą do rektora Akademii o udostępnienie sali do treningu – wyjaśnia dr Radosław Tyslewicz, pełnomocnik rektora do spraw studenckich. Akademia Marynarki Wojennej zorganizowała również grupę studentów wolontariuszy, którzy pomogą w przygotowaniu treningu.

W sportowym wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto stawi się 19 marca w samo południe w Akademickim Centrum Sportowym przy ulicy Śmidowicza 69  w Gdyni. Organizatorzy proszą, by wziąć ze sobą strój sportowy oraz 20 złotych. – Wszystkie pieniądze zostaną przekazane rodzicom Bruna – wyjaśnia Mariusz Sokołowski. Nie trzeba wpisywać się na żadne listy, wystarczy przyjść.


Ćwiczenie będzie podzielone na dwie części: dla tych, którzy mogą pochwalić się sportową kondycją, oraz dla początkujących. – Osoby, których kondycja nie jest najlepsza, będą mogły w każdym momencie przerwać trening. Dla nich też przygotowaliśmy znacznie mniej wyczerpujące ćwiczenia niż dla grupy zaawansowanej – mówi członek SGO. Śmiałków, którzy zdecydują się na cięższy trening SGO, czeka kilka wyzwań. – Będą mogli na przykład zmierzyć się z instruktorami SGO w różnych sportowych konkurencjach. Tu nie będzie już można przerwać ćwiczeń. Mogę zapewnić, że łatwo nie będzie – dodaje Sokołowski.

SGO tworzy grupa pasjonatów jednostek specjalnych. Współpracują oni z byłymi operatorami policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych. Spędzają setki godzin na szkoleniach i treningach, spotkać ich można na trasach najtrudniejszych biegów w Polsce. Członkowie grupy są zwycięzcami Biegu Katorżnika, wicemistrzami GROM Challange, Biegu Morskiego Komandosa HARD, Biegu Morskiego Komandosa TEAM. Organizują też mistrzostwa wieloboju SGO z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji w Gdańsku.

REKLAMA

Ewa Korsak

autor zdjęć: SGO

dodaj komentarz

komentarze


Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
 
Kierunek: Drawsko Pomorskie
Widzieć i nie być widzianym
Pancerniacy szykują się do misji w Afganistanie
Polskie porty bardziej otwarte
Amerykanie odmładzają F-16
Obradowała Rada Gabinetowa
Patrioty z polskimi przyczepami
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Gotowi na „Defendera”
Ćwiczenia z torpedą
Rubiny w walce z epidemią
Pierwsze Leopardy 2PL odebrane
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Wojsko wspiera pensjonariuszy placówek opiekuńczych
Wojsko przeciw wirusowi
Przeciwlotnicza Sona
„Ratownik” od nowa
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Partyzanci rozgromili ubeków
Pracowity tydzień flotylli
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Ostatnie prace przed „Defenderem”
Specjalsi świętują
NATO walczy z koronawirusem
F-16 kończą misję w Estonii
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Agent w generalskich szlifach
Hełm pomoże oddychać chorym na COVID-19
Akcja krwiodawstwa proobronnych
Podchorążowie za sterami Bielików
Prawdziwi wojownicy
Nowa strategia z podpisem prezydenta
Kontrakty na Raki i nowe mundury
Sukcesy sportowców w mundurach
Czas na praktyczne szkolenie studentów Legii
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
„Spartan” znów na Mazurach
Białe noce podhalańczyków
Terytorialsi nie stracą dodatku
W tym roku weterani stawiają na rehabilitację
MON nie wycofuje się z MSPO
Online z mistrzami sportu
Nowy wiceminister w MON
Witold Pilecki: twórca konspiracji w obozie Auschwitz
„Harpun” do walki
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Co z tegorocznym MSPO?
Święto żołnierzy służących na misjach
Na zakupy do sklepu AMW
Na misjach święta inne niż zwykle
Dunkierka, czyli 80 lat od operacji „Dynamo”
Gen. Andrzejczak na wschodniej granicy
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Army of Medics
Rosyjskie zagrożenie w kosmosie
Granatniki dla GROM-u poszukiwane

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO