Ochotnicy odbywający szkolenie w ramach dobrowolnej zasadziczej służby wojskowej w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej po raz pierwszy realizowali strzelanie na celność i skupienie z ostrej amunicji.
Oczywiście pierwsze strzały poprzedził cykl zajęć teoretycznych i praktycznych m. in.:
- zasady bezpiecznego obsługiwania się bronią
- norma nr 6 - ładowanie magazynka
- łączne czynności do strzelania.
Szkolenie ochotników nabiera tempa.
Źródło: 1 WBPanc