moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
„Ślązak” coraz bliżej

ORP „Ślązak” przechodzi testy, które poprzedzają przekazanie jednostki marynarce wojennej. Od listopada 2018 r. patrolowiec jest poddawany próbom portowym i morskim. Sprawdzane są praktycznie wszystkie urządzenia i systemy okrętowe. W styczniu br. rozpoczęły się też próby zdawczo-odbiorcze, które są ostatnim etapem prac stoczniowych przed przekazaniem „Ślązaka” do użytkownika. Obecnie przeprowadzane są między innymi pomiary wielkości pól fizycznych okrętu oraz osiągi związane z możliwościami manewrowymi i prędkością. Zakończenie budowy jednostki i przekazanie jej marynarce wojennej planowane jest w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Tekst i fot.: Michał Niwicz
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO