moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Ćwiczenie Mascal podczas „Anakondy”

Przeciwnik użył broni chemicznej. Skażeniu ulegli żołnierze i wyposażenie jednego z pododdziałów. Nastąpiła szybka ewakuacja poszkodowanych i likwidacja skażeń. Poszkodowanym udzielono fachowej pomocy medycznej. Tak wyglądał epizod MASCAL (ang. Mass Casualty) przeprowadzony w ramach ćwiczenia „Anakonda-18”. W rolę poszkodowanego pododdziału wcielili się żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej. Pomocy medycznej udzielił personel ze szpitali w Bydgoszczy i Wrocławiu. Medycy na potrzeby ćwiczenia rozwinęli szpital polowy. Za likwidację skażeń odpowiadali żołnierze 4 Pułku Chemicznego z Brodnicy.

Fot.: st. chor. sztab. mar. Arkadiusz Dwulatek/CC DORSZ
Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO