moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Jak wyjść z ogniowej pułapki

Jeden z plutonów zmotoryzowanych wpadł w zasadzkę. Natychmiastowa reakcja i odparcie ataku pozwoliły zmotoryzowanym wyjść z ogniowej pułapki. Jednak rany odniosło dwóch żołnierzy. Konieczna była ich ewakuacja. Po wezwaniu śmigłowca Medevac żołnierze przystąpili do przygotowania i zabezpieczenia lądowiska. Tak wyglądało jedno z zadań wykonywanych przez 15 batalionowe zgrupowanie taktyczne podczas ćwiczeń „Gepard-18”. Dla ułanów poznańskich to również jeden z etapów przygotowania pododdziału do czekającej go certyfikacji przed IV zmianą PKW Rumunia. 

Fot.: szer. Patryk Szymaniec
Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO