moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Marian Kluczyński: człowiek-instytucja

W marynarce wojennej próżno szukać człowieka, który by go nie znał. Marian Kluczyński od blisko 40 lat uwiecznia na swoich zdjęciach historię polskich sił morskich. Fotografuje na lądzie, morzu, z powietrza. Zawsze uśmiechnięty, chętny do rozmowy, pomocy i dzielenia się swoją ogromną wiedzą.

Pan Marian pochodzi z podkrakowskich Młodziejowic. Przez 30 lat służył w armii. Uczestniczył między innymi w misji ONZ w Syrii i Iraku. Reporterskiego fachu uczył się w Wojskowej Agencji Fotograficznej. W 1978 roku związał się z redakcją czasopisma „Bandera”, przez lata był członkiem Zespołu Reporterskiego Marynarki Wojennej RP. Jego zdjęcia publikowane były w licznych specjalistycznych czasopismach w kraju i za granicą, choćby w „Polsce Zbrojnej” czy amerykańskim „Naval Forces”. Trafiły do licznych albumów, wydawnictw szkolnych, pedagogicznych i turystycznych. Pan Marian ma na swoim koncie liczne autorskie wystawy (w Gdyni, Świnoujściu, Helu czy Lublinie) i nagrody. Zdobył na przykład wyróżnienie w konkursie organizowanym przez US Navy. Fotografia przedstawiająca start rakiety została wybrana spośród prac 200 autorów z całego świata. Jest też laureatem Buzdygana „Polski Zbrojnej”. Ostatnio Marian Kluczyński ściśle współpracował z 3 Flotyllą Okrętów. Cały czas pozostawał też wierny „Banderze”. Dziś odchodzi na emeryturę.

Panie Marianie – dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!
Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO