moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Jeden z nowych cudów Polski

Zamek Czocha został jednym z „7 nowych cudów Polski”, które w ubiegłym roku wybrali czytelnicy miesięcznika „National Geographic Traveler”. Jednocześnie jest to jedyny tego rodzaju obiekt, w którym mieści się hotel Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

Jeszcze w latach 80. XX wieku ten najbardziej tajemniczy zamek w Polsce można było zwiedzać, jeśli otrzymało się pozwolenie z dowództwa Śląskiego Okręgu Wojskowego. Dzisiaj wystarczy, aby w określonych godzinach zebrało się przynajmniej dziesięciu turystów i przewodnik poprowadzi nas po starych wnętrzach, w których w 1963 r. nakręcono słynną komedię pt. „Gdzie jest generał?”, a ostatnio „Wiedźmina” i „Twierdzę szyfrów”.

Zamek wzniesiono w 1241 roku. W 1910 r. podupadający obiekt kupił Ernest Gütschow, który wyłożył duże pieniądze na jego odbudowę. Po II wojnie światowej na zamku utworzono Wojskowy Dom Wypoczynkowy „Czocha”, a od 17 lat funkcjonuje tu ośrodek hotelowo-konferencyjny.
Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO