moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przysięga elewów w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

Przysięgę złożyło 180 elewów, w tym 42 kobiety i 138 mężczyzn. W uroczystości udział wzięli sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Czesław Mroczek oraz dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski.


Przysięgę od żołnierzy Centrum przyjął komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych pułkownik dyplomowany Dariusz Sienkiewicz. Przysięgę na sztandar Centrum złożyli wyróżnieni elewi: Dorota Słomska, Marcin Pluta, Samanta Kaczmarek, Tomasz Pietraszko. Złożenie przysięgi zwieńczyła Rota, której słowa „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!” gromko zabrzmiała pod pomnikiem Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Zwracając się do stojących na placu Zwycięstwa żołnierzy pułkownik Sienkiewicz powiedział: − Jako kandydaci do Narodowych Sił Rezerwowych wzięliście na siebie zaszczytny obowiązek służby Ojczyźnie. Mam głęboką nadzieję, że jesteście zadowoleni z tej decyzji. Wierzę, że sprostacie wymogom żołnierskiego rzemiosła. Wierzę również, że zdobywanie specjalistycznej wiedzy i poznawanie wojskowej techniki przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa Waszego i całego narodu, jeżeli zaistnieje taka konieczność.

W imieniu nowo zaprzysiężonych żołnierzy głos zabrał szer. elew Mateusz Hofman.
Czesław Mroczek, generał Lech Majewski oraz pułkownik Dariusz Sienkiewicz wręczyli wyróżnionym żołnierzom i ich rodzicom listy gratulacyjne oraz kwiaty.

Wyróżnieni zostali następujący żołnierze: szer. elew Lubina Babraj, szer. elew Magdalena Trojacka, szer. elew Anna Nogaj, szer. elew Mateusz Łobodziec, szer. elew Jacek Wójcicki, szer. elew Ewelina Łomonos, szer. elew Bartosz Krzanowski, szer. elew Piotr Farulewski, szer. elew Monika Dudziak, szer. elew Izabela Bułaś.

W swoim wystąpieniu minister Czesław Mroczek podkreślił, jak istotne jest szkolenie rezerw osobowych. Podziękował władzom Koszalina za wieloletnią znakomitą współpracę z jednostkami i instytucjami koszalińskiego garnizonu. Wskazał również na dynamiczny rozwój obrony przeciwlotniczej i powietrznej, których kadry szkolą się między innymi w koszalińskim Centrum Szkolenia Sił Powietrznych.

Pogratulował rodzinom: – Wasze Córki i Synowie dokonali wyboru trudnej i pełnej wyrzeczeń, ale jakże ambitnej i zaszczytnej drogi. Ich decyzja – jak sadzę – to także w dużej mierze zasługa patriotycznego wychowania, jakie otrzymali w rodzinnym domu. Jestem przekonany, że ich dalsza służba będzie dla Was powodem do dumy i satysfakcji.

Minister Czesław Mroczek w obecności dowódcy Sił Powietrznych zapoznał się z bazą dydaktyczną Centrum. Pułkownik Dariusz Sienkiewicz przedstawił zadania, jakie realizowane są przez Centrum oraz siły i środki biorące udział w tym procesie. W muzeum komendant Centrum przedstawił szacownym gościom dziedzictwo i historię Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie.

Dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski pogratulował elewom złożenia przysięgi, której słowa dla żołnierza są drogowskazem. Zwracając się do nowozaprzysiężonych żołnierzy generał Majewski zaakcentował, iż jakkolwiek nasza Ojczyzna nie stoi przed bezpośrednim zagrożeniem narodowego istnienia, to „wypowiadając słowa roty przysięgi potwierdziliście dziś swoją gotowość do służby Ojczyźnie i do najwyższego poświęcenia w jej obronie”.

W uroczystości udział wzięła kompania reprezentacyjna Sił Powietrznych, której dowódcą był porucznik Grzegorz Kosiak. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych w Koszalinie pod dowództwem tamburmajora starszego chorążego Tomasza Zajączkowskiego.

Źródło: kpt. Jarosław Barczewski / CS SP Koszalin

PZ

autor zdjęć: kpt. Jarosław Barczewski / CS SP Koszalin

dodaj komentarz

komentarze

~pawel
1389475920
Witam . Szukam w internecie fotografa , który filmuje przysięgi wojskowe na Cssp w Koszalinie. Poniewaz chciałbym sie z nim skontaktować czy ma moze kopie w archiwum przysiegi elewow z 11.2006 roku.
00-23-36-F1

St. szer. Radosław Zawrotniak drugi w Pucharze Świata
Weterani 2 Korpusu przynieśli nam wolność
You Don’t Get to Choose Your Tasks Here
Święto specjalsów
My, Włosi zawsze będziemy kustoszami pamięci o polskich żołnierzach
Nowy batalion podhalańczyków
Szef NATO w Warszawie
Ostatnie pożegnanie red. Andrzeja Wernica
FENIXFS - ręczny inhibitor aerozolowy
Legionowo – kolebka polskiego spadochroniarstwa
Jelcze dla Wisły
75 lat temu Polacy zdobyli Monte Cassino. Cześć i chwała bohaterom!
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Czarna taktyka Agatu
„Baltic Protector”
Sprawdzian dla WOT-u
15 lat JFTC
Zmiany w przepisach mundurowych
22 maja 1919 – błękitna odsiecz Lwowa
Generałowie i olimpijczycy z „Sokoła”
Grupa Bojowa gotowa do unijnego dyżuru
Raport w sprawie reparacji od Niemiec
Bieg na Monte Cassino – coś więcej niż sport
Nie bądź głupi, nie daj się zabić
Dołącz do zawodowców
Kampania wyborcza poza armią
Don’t Be Stupid, Don’t Get Killed
Region Without a Key
Nano-drony dla specjalsów
„Kościuszko” i „Arctowski” idą do remontu
Zdążyć przed deszczem
Targi Air Fair 2019
Kierunek: Afganistan
Śmigłowiec na „Ślązaku”
ORP „Lech” niósł pomoc ofiarom symulowanej kolizji na morzu
F-16 wracają do Polski
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
ORP „Czajka” pomaga Łotyszom
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Wojownicy z 16 Dywizji Zmechanizowanej najlepsi w oktagonie
Obrady Rady Unii Europejskiej
Upamiętnienie ofiar niemieckiej okupacji – czas na konkrety
Polki najszybsze w sztafecie 4x400 m
Modernizacja floty powietrznej
Medale dla uczestników walk w Karbali
Uchylone wrota piekieł
„Dragon ’19” na lądzie, morzu, w powietrzu i w cyberprzestrzeni
Follow Me
Jihadist Mill
Specjalsi dołączyli do „Projektu Wojownik”
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
WOT pomaga na Lubelszczyźnie
Fabryka dżihadystów
Szpadzistki bezkonkurencyjne w zawodach o Puchar Świata
Modernizacja bombowców
Ich zadanie – zdobyć informację
Tu się zadań nie wybiera
Pomóżmy bliskim żołnierza
Ostatnie dni na oświadczenia żołnierzy
Żołnierze pomagają powodzianom
Konkurs „Wdzięczni bohaterom”
Wywiad AK w służbie aliantów

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO