moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przysięga elewów w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

Przysięgę złożyło 180 elewów, w tym 42 kobiety i 138 mężczyzn. W uroczystości udział wzięli sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Czesław Mroczek oraz dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski.


Przysięgę od żołnierzy Centrum przyjął komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych pułkownik dyplomowany Dariusz Sienkiewicz. Przysięgę na sztandar Centrum złożyli wyróżnieni elewi: Dorota Słomska, Marcin Pluta, Samanta Kaczmarek, Tomasz Pietraszko. Złożenie przysięgi zwieńczyła Rota, której słowa „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!” gromko zabrzmiała pod pomnikiem Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Zwracając się do stojących na placu Zwycięstwa żołnierzy pułkownik Sienkiewicz powiedział: − Jako kandydaci do Narodowych Sił Rezerwowych wzięliście na siebie zaszczytny obowiązek służby Ojczyźnie. Mam głęboką nadzieję, że jesteście zadowoleni z tej decyzji. Wierzę, że sprostacie wymogom żołnierskiego rzemiosła. Wierzę również, że zdobywanie specjalistycznej wiedzy i poznawanie wojskowej techniki przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa Waszego i całego narodu, jeżeli zaistnieje taka konieczność.

W imieniu nowo zaprzysiężonych żołnierzy głos zabrał szer. elew Mateusz Hofman.
Czesław Mroczek, generał Lech Majewski oraz pułkownik Dariusz Sienkiewicz wręczyli wyróżnionym żołnierzom i ich rodzicom listy gratulacyjne oraz kwiaty.

Wyróżnieni zostali następujący żołnierze: szer. elew Lubina Babraj, szer. elew Magdalena Trojacka, szer. elew Anna Nogaj, szer. elew Mateusz Łobodziec, szer. elew Jacek Wójcicki, szer. elew Ewelina Łomonos, szer. elew Bartosz Krzanowski, szer. elew Piotr Farulewski, szer. elew Monika Dudziak, szer. elew Izabela Bułaś.

W swoim wystąpieniu minister Czesław Mroczek podkreślił, jak istotne jest szkolenie rezerw osobowych. Podziękował władzom Koszalina za wieloletnią znakomitą współpracę z jednostkami i instytucjami koszalińskiego garnizonu. Wskazał również na dynamiczny rozwój obrony przeciwlotniczej i powietrznej, których kadry szkolą się między innymi w koszalińskim Centrum Szkolenia Sił Powietrznych.

Pogratulował rodzinom: – Wasze Córki i Synowie dokonali wyboru trudnej i pełnej wyrzeczeń, ale jakże ambitnej i zaszczytnej drogi. Ich decyzja – jak sadzę – to także w dużej mierze zasługa patriotycznego wychowania, jakie otrzymali w rodzinnym domu. Jestem przekonany, że ich dalsza służba będzie dla Was powodem do dumy i satysfakcji.

REKLAMA

Minister Czesław Mroczek w obecności dowódcy Sił Powietrznych zapoznał się z bazą dydaktyczną Centrum. Pułkownik Dariusz Sienkiewicz przedstawił zadania, jakie realizowane są przez Centrum oraz siły i środki biorące udział w tym procesie. W muzeum komendant Centrum przedstawił szacownym gościom dziedzictwo i historię Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie.

Dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski pogratulował elewom złożenia przysięgi, której słowa dla żołnierza są drogowskazem. Zwracając się do nowozaprzysiężonych żołnierzy generał Majewski zaakcentował, iż jakkolwiek nasza Ojczyzna nie stoi przed bezpośrednim zagrożeniem narodowego istnienia, to „wypowiadając słowa roty przysięgi potwierdziliście dziś swoją gotowość do służby Ojczyźnie i do najwyższego poświęcenia w jej obronie”.

W uroczystości udział wzięła kompania reprezentacyjna Sił Powietrznych, której dowódcą był porucznik Grzegorz Kosiak. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych w Koszalinie pod dowództwem tamburmajora starszego chorążego Tomasza Zajączkowskiego.

Źródło: kpt. Jarosław Barczewski / CS SP Koszalin

PZ

autor zdjęć: kpt. Jarosław Barczewski / CS SP Koszalin

dodaj komentarz

komentarze

~pawel
1389475920
Witam . Szukam w internecie fotografa , który filmuje przysięgi wojskowe na Cssp w Koszalinie. Poniewaz chciałbym sie z nim skontaktować czy ma moze kopie w archiwum przysiegi elewow z 11.2006 roku.
00-23-36-F1

Nowy etap programu „Cross Attachment”
Żołnierze najlepsi w sportach walki
Przetrwać na wrogim terenie
Wojna zaczyna się w czwartek
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Kawalerzyści na górskich trasach
Opłatek u kombatantów
Okręty NATO w polskich portach
Homar wyceniony
Pływacy z 12 Dywizji Zmechanizowanej na medal
W Bydgoszczy – o wyzwaniach dla bezpieczeństwa
Wyjątkowy Vis
Pokazy od kuchni
Orliki kupione
Nagroda dla medyka GROM-u
Shows from the backstage
Who Reaps the Whirlwind
Rząd za kluczowymi zmianami
W Brukseli o bezpieczeństwie
Krew na wagę zwycięstwa
Our efforts passed muster
Judocy z 16 Dywizji zdobyli Puchar Wojska Polskiego
One step ahead of the enemy
Kompania pełna braci
Testament geopolityczny prezydenta
Fly Eye dla terytorialsów
Polska Casa nad Irakiem
Miła sercu epoka Periniego
Vis 100 nowy pistolet dla żołnierzy
Centrum w zawieszeniu
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Pomoc dla bohaterów
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Głosujcie na sportowców w mundurach!
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Natowska dywizja gotowa do działania
Świąteczna paczka dla powstańca
Natowska dywizja na straży wschodniej flanki
Betar, Hagana i Irgun w polskiej szkole
Playing the World
Ekspresowa przeprawa przez Wisłę
Nominacje generalskie
Surdyn pierwszym mistrzem AFN
Stępka pod „Albatrosa”
Tułacza droga Franciszka Ślusarza
Europejski Fundusz Obronny, czyli pieniądze (nie) do wzięcia?
Peowiacy. Pretorianie Piłsudskiego
Nothing Can Stop Our Tanks
Curse of the Black Gold
Wyślij paczkę do PKW
Cel – bezpieczna Europa
Klątwa czarnego złota
Rosjanie zaatakowali ukraińskie okręty wojenne
Srebro Moniki Hojnisz w Pucharze Świata
Zmiany w ustawie o weteranach

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO