Siódme miejsce Krystyny Pałki

Zaledwie dwunastu sekund zabrakło st. szer. Krystynie Pałce do brązowego medalu czempionatu biatlonistów. Zawodniczka z Wojskowego Zespołu Sportowego Wrocław zajęła siódme miejsce w sprincie. Triumfowała Ukrainka Olena Pidruszna, która urodziła się w Legnicy , a dwunasta była st. szer. Magdalena Gwizdoń.

St. szer. Krystynie Pałce zabrakło do medalu niespełna 12 s, ale i tak ma powody do zadowolenia – zajęła siódme miejsce.

Szansę na medal st. szer. Krystyna Pałka straciła na drugim strzelaniu. Polka raz spudłowała i mimo bardzo dobrego biegu, zakończyła rywalizację na siódmej pozycji. Do miejsca na podium zabrakło jej zaledwie 11,8 s. Liderka Pucharu Świata Norweżka Tora Berger, podobnie jak wychowanka Biathlonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko, również biegała jedną karną rundę po strzelaniu w „stójce”. Jest jednak lepszą biegaczką od Polki i udało jej się wskoczyć na „pudło” – wywalczyła srebrny krążek. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły bezbłędnie strzelające Ukrainki. Zwyciężyła Olena Pidruszna, a trzecia była Wita Semerenko.

Najlepsza z Polek poza medalistkami przegrała tylko z Rosjankami Olgą Zajcewą i Olgą Wiłuchiną oraz rewelacyjnie biegającą Niemką Miriam Gössner, która dwa razy pomyliła się na strzelnicy w strzelaniu z pozycji leżącej. Dwa „pudła”, po jednym w strzelaniu z obu pozycji, zaliczyła również st. szer. Magdalena Gwizdoń. Oba niecelne trafienia przydarzyły jej się, gdy do strącenia pozostał ostatni czarny krążek. Zbyt szybko chciała wybiec na trasę, aby walczyć o medal i „za karę" musiała pokonać dodatkowe 300 m. Rywalizację zakończyła na 12. pozycji i jeśli poprawi strzelanie może jutro powalczyć o wysoką pozycję w biegu pościgowym – do trzeciej w sprincie Semerenko musi odrobić tylko 30,8 s.

Prawo do występu w wyścigu na dochodzenie wywalczyły sobie także dwie pozostałe reprezentantki Polski. Monika Hojnisz zajęła dzisiaj 24. miejsce, a Weronika Nowakowska-Ziemniak – 34.

W pierwszym biegu indywidualnym 46. czempionatu biatlonistów, którego gospodarzem jest czeskie Nové Město na Morawach, wystartowało 136 zawodników. Emil Hegle Svendsen zrewanżował się Martinowi Fourcade za porażkę w sprincie na ubiegłorocznym czempionacie. Norweg, który przed rokiem był drugi, wyprzedził Francuza tylko o 8,1 s. Obaj solidarnie pokonywali dodatkowe 150 m. Brązowy medal wywalczył bezbłędny na strzelnicy Jakov Fak, Chorwat występujący w barwach Słowenii. Najlepiej z Polaków spisał się st. szer. Krzysztof Pływaczyk – zawodnik BKS WP Kościelisko zajął 80. miejsce. Jego koledzy klubowi i z wrocławskiego WZS ukończyli bieg na: 84. miejscu – st. szer. Łukasz Szczurek i 97. – st. szer. Adam Kwak. Niestety, żaden z biało-czerwonych nie zakwalifikował się do jutrzejszego biegu pościgowego.