moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Cyberkonkurs MON-u

Ministerstwo Obrony Narodowej szuka wśród badaczy cyberprzestrzeni prawdziwych talentów i zachęca do udziału w konkursie o nagrodę im. Mariana Rejewskiego. Swoje prace licencjackie, magisterskie oraz rozprawy doktorskie na temat cyberbezpieczeństwa i kryptologii można zgłaszać do 12 sierpnia. Do wygrania jest łącznie 50 tys. zł.

Od czterech lat Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje konkurs o nagrodę imienia Mariana Rejewskiego, wybitnego matematyka, kryptologa, który w 1932 roku rozszyfrował kod Enigmy. Przedsięwzięcie cieszy się dużą popularnością wśród studentów i doktorantów zajmujących się tematem cyberbezpieczeństwa i kryptologii. – Od pierwszej edycji na konkurs nadesłano ponad 120 prac. Jak na tak specjalistyczną dziedzinę wiedzy to bardzo dużo – mówi płk Grzegorz Wielosz, szef Oddziału Współpracy Międzynarodowej Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu WOC.

Za przeprowadzenie konkursu i nadzór merytoryczny jest odpowiedzialny Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej. Dyrektor Departamentu jest także przewodniczącym Kapituły, w której skład wchodzą specjaliści pełniący najwyższe funkcje w strukturach Sił Zbrojnych RP – m.in. dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, przedstawiciel Służby Kontrwywiadu Wojskowego czy dyrektor Wojskowego Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego. - Taki skład Kapituły daje szansę młodym naukowcom na bycie zauważonymi, a w przyszłości zaproszonymi do współpracy z wojskiem czy innymi instytucjami obronnymi Polski – mówi płk Sławomir Pepłoński, czasowo pełniący obowiązki dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa.  Podkreśla, że ocena merytoryczna prac konkursowych dokonana będzie przez ekspertów współpracujących z Departamentem Cyberbezpieczeństwa MON. Decydować będzie suma punktów za wartość merytoryczną pracy, samodzielność badawczą, innowacyjność tematu czy znaczenie pracy naukowej dla obronności kraju.       

Zasady udziału w konkursie są proste. Wystarczy zgłosić swoje prace naukowe na temat cyberbezpieczeństwa i kryptologii. W tym roku na prace jury czeka do 12 sierpnia. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które obroniły prace inżynierskie, licencjackie i magisterskie nie wcześniej niż 1 października 2019 roku, natomiast pracę doktorską – 1 października 2018 roku. Po raz pierwszy dopuszczono możliwość nadsyłania prac napisanych w języku angielskim, choć muszą być one obronione na uczelni znajdującej się na terenie Polski. – Pracę należy wysłać w wersji elektronicznej w formacie PDF – dodaje płk Wielosz. Trzeba również wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie cyber.mil.pl oraz złożyć zaświadczenie z uczelni o obronie przesłanej pracy.

REKLAMA

W konkursie można wygrać nawet 14 tys. zł, a pula wszystkich nagród to 50 tys. zł. Organizatorzy podkreślają, że przedsięwzięcie to sposób na odkrywanie zdolnych naukowców, których osiągnięcia mogą być dopiero początkiem większych badań. – Mają wiele do powiedzenia i warto pokazywać ich światu – podkreśla płk Wielosz. Jednocześnie konkurs ma przypomnieć, że Wojsko Polskie jest atrakcyjnym miejscem pracy i rozwoju zawodowego dla specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa i kryptologii, zarówno żołnierzy, jak i cywilów.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Pixabay

dodaj komentarz

komentarze


Nowy dowódca 18 Dywizji
 
Proces krakowski na polityczne zamówienie
Przemysł idzie w OPL
Rosyjskie rakiety spadły na Odessę
Polacy świętują z żołnierzami
Wojsko pomoże w ratowaniu Odry
O jeden most za daleko?
Rozkaz ludobójstwa
Natowskie ćwiczenia 400 mil od Odessy
Śladem profesjonalistów
Młot na bolszewików
Kontraktowi mogą wycofać rezygnację
Katorżnik nie odpuszcza
Żołnierze świętowali
Zwiad ze spadochronem
Dwa złota w jeden dzień
1 Kadrowa idzie w bój
Pożegnanie z Iskrą
Powrót do korzeni
Pancerniacy rozpoczynają szkolenie
Czy po szczycie NATO Polska jest bezpieczniejsza?
Wizyta w PKW Łotwa
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Raptory już w Polsce
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Akademia Abrams ruszyła!
Armata nowej generacji dla Kormoranów
Desant do Jeziora Żywieckiego
Absolwenci klas mundurowych złożyli przysięgę
Ostatni rozdział generała
„Biorą inni, bierzmy i my”
Rada Bezpieczeństwa Narodowego po szczycie NATO
AFN uderzył w Kołobrzegu
CASA na pomoc rannym w wypadku
Jak zostać żołnierzem zawodowym
Trzeci turnus na szkoleniu
Kask weterana może być twój!
Wymiana ciosów w Ukrainie
Wspierają rodziny ukraińskich żołnierzy
Ppłk Sławomir Kędzierski: najważniejszy jest sukces drużyny
Dobrowolna służba wojskowa – poznaj zasady!
Sukcesy żołnierzy w kajakarstwie, strzelectwie i biegach
Kolektywna obrona to priorytet
Włoscy lotnicy w Malborku
Żelazna Dywizja z nowym dowódcą
Ćwiczenia śmigłowców z Inowrocławia
Wszystkiego najlepszego!
Awanse w święto wojska
Polskie „tak” dla nowych członków NATO
Polskie szpadzistki trzecie na świecie
Szkolenie na klifie
Wojsko świętuje, przyłącz się!
Operacja „Śluza”
NATO zmienia priorytety
Trzecia zmiana jedzie do Turcji
O pomocy dla Ukrainy
Gwiazdy Diamentowej Ligi w Chorzowie
Raptory lecą do Polski
Wojskowy prawnik pomoże żołnierzom

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO