moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze z medalami w biegach przełajowych

Z siedmioma medalami wrócili żołnierze z Olszyny, gdzie już po raz 91. odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Przełajowych. Żołnierze zdobyli trzy złote medale oraz dwa srebrne i dwa brązowe. Tytuły mistrzowskie w crossie wywalczyli: kpr. Arkadiusz Gardzielewski, szer. Tomasz Grycko i szer. Katarzyna Kowalska.

W Olszynie, w województwie dolnośląskim, o medale walczyli seniorzy oraz zawodnicy do lat 20 oraz 18. W kategorii seniorów mężczyźni rywalizowali na dystansie 4 i 10 km, a kobiety na trasie o długości 4 i 8 km. O medale walczyło 54 zawodników – 32 na 4 km i 22 na 10 km oraz 35 zawodniczek – 25 na 4 km i 10 na 8 km.

Zawodniczki były bezkonkurencyjne na dłuższym dystansie – zajęły wszystkie miejsca na podium. Złoty medal zdobyła szer. Katarzyna Kowalska z Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu, srebrny – szer. Anna Gosk z 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, a brązowy – szer. Paulina Kaczyńska z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Zwyciężczyni uzyskała czas 29 min 40 s. Srebrną medalistkę wyprzedziła o 13 s, a brązową o 1 min 26 s.

REKLAMA

Szeregowa Kowalska już po raz dziesiąty w karierze stanęła na podium krajowego czempionatu w przełajach. Aż siedem razy zdobyła złoto: w 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 i 2019 r. Więcej złotych medali w tej specjalności nie wywalczyła żadna zawodniczka. Siedem zdobyła również Bronisława Ludwichowska, która po raz ostatni triumfowała  w 1980 roku. Zawodniczka z wrocławskiego WZS po biegu w Olszynie nie tylko cieszyła się ze zwycięstwa. – To mój dziesiąty medal zdobyty w czempionacie w biegach przełajowych, a w ogóle 50. mistrzostw Polski. Bardzo się cieszę z tego jubileuszowego krążka. W mojej statystyce liczę medale seniorskie oraz zdobyte w juniorach i w młodzieżowych mistrzostwach Polski – mówi szer. Kowalska. 

Z kolei kolega 50-krotnej medalistki mistrzostw kraju z wrocławskiego WZS kpr. Arkadiusz Gardzielewski w Olszynie cieszył się ze zdobycia po raz ósmy w karierze tytułu mistrzowskiego w kategorii seniorów. W przełajach triumfował po raz trzeci, a do tego dwa razy był mistrzem w półmaratonie oraz po jednym razie w maratonie, biegu na 5 km oraz biegu na 10 000 m. W drodze po ósme złoto Gardzielewski, z czasem 12 min 35 s, wyprzedził o 10 s na 4-km trasie szer. Patryka Błaszczyka z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Trzecie miejsce, z wynikiem 12 min 51 s, zajął Patryk Marszałek z Cywilno-Wojskowego Klubu Sportowego Resovia Rzeszów. Natomiast tylko 5 s zabrakło do miejsca na podium broniącemu tytułu mistrzowskiego kpr. Mateuszowi Demczyszakowi z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Natomiast w biegu na 10 km bezkonkurencyjnym okazał się szer. Tomasz Grycko z 33 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Gdyni. Na mecie uzyskał czas 33 min 8 s. Żołnierz startujący w barwach Blizy Władysławowo wyprzedził dwóch biegaczy Prefbetu Śniadowo Łomża. Drugi, ze stratą 13 s, był Emil Dobrowolski, a trzeci Piotr Łobodziński do zwycięzcy stracił 26 s.

W rywalizacji kobiet na dystansie 4 km brązowy medal wywalczyła szer. Iwona Wicha z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym. Na mecie uzyskała czas 15 min 12 s. Zawodniczka świetnie spisująca się również w biegach na orientację i pięcioboju wojskowym przegrała tylko z Beatą Topką z Talexu Borzytuchom i Ewą Jagielską z Prefbetu Śniadowo Łomża. Zwyciężczyni uzyskała czas 14 min 43 s, a srebrna medalistka 15 min 4 s.

SZUS

autor zdjęć: Polski Związek Lekkiej Atletyki

dodaj komentarz

komentarze


Bliski Wschód. Region bez klucza
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
Załoga „Kaszuba” zdała test z obsługi nowej armaty
Do Dęblina przylecą nowe Bieliki
„Marsz ’19”. Systemy rakietowe wyjechały na ulice
Zwiadowcy wkroczyli do miast
Prezydent Duda z wizytą na Bałkanach
Wodowanie „Artemisa”
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
MON planuje zwiększenie pomocy dla weteranów
Natowscy żołnierze w Dolinie Rospudy
Życzenia od zwierzchnika sił zbrojnych i szefa MON
Remont „Piasta” na finiszu
Kolejka dostawców niszczycieli
Bieliki wystartowały. Za sterami podchorążowie
Irackie zapiski gen. Bieńka
Ostatnie dni na oświadczenia żołnierzy
Żandarmeria współpracuje z Muzeum Katyńskim
Żołnierze z medalami w biegach przełajowych
Premier złożył żołnierzom życzenia świąteczne
Przełajowcy z Czarnej Dywizji najlepsi
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Wilno w polskich rękach
Sportowcy podsumowali 2018 rok i czekają na igrzyska w Chinach
Świadczyli o zbrodni Sowietów
Życie zaklęte w gablotach
„Strzelnica w powiecie” – MON czeka na wnioski o dotacje
Selekcja do Agatu. Zobacz sam!
Polscy biatloniści wygrali wojskowe zawody
Silni w sojuszach – 3 maja defilada w Warszawie
Wojna w świętym mieście, epilog
Żołnierskie podium mistrzostw Polski w maratonie
Sukcesy biegających żołnierzy
Błękitna Armia przybywa do Polski
Leopards in a Trap
Cel – bezpieczna Europa
Wsparcie Państwa Podziemnego dla zrywu w getcie
Więcej wojska w Łomży
Karbala – ikona polskich misji zagranicznych
Leopardy w pułapce
Odliczanie do majowej defilady
Minister Błaszczak w Drawsku Pomorskim
„Sophia” z nową zmianą
„Bukowo” u brzegów Łotwy
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Żołnierzem możesz się stać, nie musisz się nim urodzić!
Panie bez taryfy ulgowej
Life Enchanted in Museum Display Case
Defilada 3 maja. Kogo zobaczymy na Wisłostradzie?
Szef NATO w Warszawie
NATO i kosowska łamigłówka
Kampania wyborcza poza armią
Katyńskie pamiątki
Alarm dla Jastrzębi
Umowa offsetowa na śmigłowce ZOP/CSAR
Jakie egzaminy dla kandydatów na podchorążych
Święto stołecznego garnizonu
Tarcza przeciwko agresji

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO