moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy dowódca Hetmańskiej Brygady

12 marca na placu apelowym 34 Brygady Kawalerii Pancernej żołnierze powitali swojego nowego dowódcę. Pułkownik Piotr Zieja został dowódcą Hetmańskiej Brygady.


Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku dowódcy Czarnej Dywizji gen. dyw. Stanisławowi Czosnkowi przez prowadzącego ceremonię zastępcę dowódcy, szefa sztabu batalionu zmechanizowanego, mjr. Krzysztofa Łażewskiego. Podczas przeglądu pododdziałów dowódcy dywizji towarzyszyli dotychczasowy dowódca 34 BKPanc, czasowo pełniący obowiązki podpułkownik Ireneusz Ignasiak oraz obejmujący obowiązki pułkownik Piotr Zieja.

Wśród obecnych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, dowódców jednostek, przedstawicieli służb mundurowych oraz organizacji współpracujących i wspierających żołnierzy brygady. Głównym punktem uroczystego apelu było przekazanie sztandaru brygady w ręce obejmującego obowiązki dowódcy płk. Ziei. Następnie podpisano protokół przekazania i przyjęcia obowiązków dowódcy 34 BKPanc. Ważnym momentem było wręczenie nowemu dowódcy brygady wyróżniającego hetmańczyków sznura „Fourragere”, a także Odznaki Pamiątkowej brygady w barwach Belgijskiego Krzyża Wojennego. Żołnierze brygady, jako jedyni w Wojsku Polskim, zakładają go do munduru galowego.

Gen. Czosnek w swoim przemówieniu podkreślał świetne wyszkolenie i przygotowanie pułkownika Ziei: – Tego żołnierza przedstawiać nie trzeba. Człowiek o ogromnym doświadczeniu misyjnym i operacyjnym. Łatwiej wymienić ćwiczenia w których nie brał udziału niż te w których udział brał – taki jest nowy dowódca 34 Brygady Kawalerii Pancernej. Pułkownik Zieja obejmuje stanowisko pełne wymagań i poświęceń, ale znam pułkownika i znam żołnierzy 34Brygady jestem pewien, że te zadania które stoją przed Hetmańczykami zostaną wykonane. Życzę satysfakcji z zajmowanego stanowiska i panie pułkowniku – Rób to co niemożliwe bo na to stać tylko najlepszych.Odchodzący dowódca brygady podsumował czas swojego dowodzenia słowami: - Dowodzenie 34 Brygadą Kawalerii Pancernej – Hetmańską Brygadą było dla mnie nie tylko ogromnym zaszczytem, ale także dużym wyzwaniem. Był to czas, w którym wspólnie z żołnierzami brygady kontynuowaliśmy wykonywanie zadań postawionych przez przełożonych. Dziś z tego miejsca dziękuję wszystkim żołnierzom brygady oraz pracownikom resortu obrony narodowej za zaangażowanie podczas okresu, w którym dane było mi kierować tak doskonale wyszkoloną jednostką wojskową. Dziękuję, a jednocześnie na ręce naszego nowego dowódcy - pułkownika Piotra Ziei składam serdeczne gratulacje z okazji przyjęcia obowiązków dowódcy jednej z najlepiej wyszkolonych jednostek pancernych w Polsce. Wyrażam przekonanie, że żołnierska droga na stanowisku dowódcy 34 Brygady Kawalerii Pancernej stanie się źródłem satysfakcji, wielu nowych zawodowych doświadczeń i inspiracją do dalszej służby.

Uroczysty apel zwieńczył swoim przemówieniem nowy dowódca 34 BKPanc, płk Piotr Zieja: - Stanowisko dowódcy brygady jest dla każdego oficera zaszczytem i wyróżnieniem. W dniu dzisiejszym przypadł mi zaszczyt objąć dowództwo nad 34 Brygadą Kawalerii Pancernej. Zaszczyt, ale i przyjemność, ponieważ wiem, że obejmuję jednostkę dobrze wyszkoloną i przygotowaną do realizacji stawianych przed nią zadań. Poprzedni dowódca Hetmańczyków, płk Lewandowski poprzeczkę ustawił wysoko. Pomimo, że nie będzie to łatwe, jestem przekonany, że uda się kontynuować ten wysiłek na tak wysokim poziomie. Są takie wartości, które są bardzo ważne dla mnie, a którymi chciałbym się dzisiaj podzielić. To lojalność, odpowiedzialność i zaufanie – powiedział nowy dowódca Hetmanczyków.

Uroczystość przekazania dowodzenia zakończyła defilada pododdziałów 34 BKPanc. Wojskową asystę honorową stanowiły poczet sztandarowy i kompania honorowa 34 BKPanc, dowodzona przez kpt. Macieja Banaszyńskiego, orkiestra dywizyjna oraz poczty trąbek z płomieniami 1 Brabanckiego batalionu czołgów, 2 Flandryjskiego batalionu czołgów i Drezdeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej.

Tekst: por. Magdalena Czekatowska

REKLAMA

red. PZ

autor zdjęć: por. Magdalena Czekatowska, mł. chor. Andrzej Domaszewicz

dodaj komentarz

komentarze


Urodziny „Zo”– napisz scenariusz o życiu generał Zawackiej
Trening na wieżowcu i nad wodą
Herculesem dookoła świata
W poszukiwaniu fregat ekspedycyjnych
Pancerna walka w mieście
Cel – bezpieczna Europa
„Gra o tron”, sezon I – Dymitriada
Chemicy z Polski i USA przygotowują się do wspólnych ćwiczeń
Spędź sobotę w WAT
Polacy dzielą się doświadczeniem logistycznym
75 lat od wielkiej ucieczki
NATO i kosowska łamigłówka
Podwyżki dla pracowników wojska
Rok intensywnych ćwiczeń
Szef NATO w Warszawie
US Army od kuchni
Panie bez taryfy ulgowej
Brunssum, or welcome to the Netherlands
Unijny dyżur grupy bojowej V4 w 2023 roku
Drugie życie Wilczego Szańca
Step ahead in a different world
Dodatkowe szkolenie pilotów Gulfstreamów
Wnioski z „Anakondy ‘18”
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
MON uspokaja: „Wisła” zgodnie z harmonogramem
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Podniebny trening transportowców
PKW „Pułaski”: pierwszy sprawdzian w zespole NATO
Żołnierze gotowi do misji „Sophia”
Trzecia Setka Komandosa
Artylerzyści na „Dynamic Front ‘19”
Okrętowa grupa zadaniowa ćwiczyła na Bałtyku
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Gra o tron – sezon II: Polacy na Kremlu
Generała Andersa akces do NATO
Kraby na służbie w Sulechowie
Żołnierz poprowadził reprezentację lekkoatletów do triumfu w mistrzostwach Europy
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Jastrzębie widzą w ciemności
Wybieramy mistrzów sportu powszechnego w 2018 roku
General Anders Joins NATO
Jastrzębie dyscyplinują rosyjskie myśliwce
Co dalej w relacjach z Iranem po konferencji bliskowschodniej?
To był realny plan odbudowy Polski
201 maratonów w 201 krajach
A Biting and Tracking Commando
„Zoom na proobronność”
Niezwykłe spotkanie weteranów afgańskiej misji
Wizja marszałka prysła w Rydze
Błękitna Brygada na misji ONZ w Libanie
PGZ wyremontuje ORP „Czernicki”
Będą testy pocisków zakazanych traktatem INF
Spotkanie ministrów obrony państw NATO
Kampania wyborcza poza armią
Szczyt USA–Korea bez porozumienia
Pogromcy czołgów poszukiwani
100 km w podziękowaniu za uratowanie wzroku
Mistrzynie z Glasgow w szeregach armii
Premier odwiedził GROM
Brąz Rudyka w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym
Kpr. Jakub Tynka uhonorowany „Nagrodą specjalną”
Kościuszko na czele insurekcji
Wynagrodzenia podchorążych po nowemu

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO