moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„W Twoich rękach” – daj się zainspirować z AMW

Sięgnij z nami po militarny wymiar przygody, znajdź najlepszą lokalizację dla swojego biznesu, daj drugie życie wojskowym sprzętom… AMW po raz kolejny, w ciekawy sposób zachęca do zakupów powojskowego mienia. Uruchomiona kilka dni temu internetowa podstrona to przewodnik dla wszystkich zainteresowanych kupnem asortymentu wycofanego z armii.

Agencja Mienia Wojskowego jest instytucją nadzorowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zajmuje się sprzedażą nieruchomości i mienia wycofanego z armii. W ofercie są działki, budynki, forty, ale też samochody, maszyny, narzędzia, elementy umundurowania i wyposażenia żołnierzy oraz sprzęt wojskowy. Sprzedaż odbywa się w drodze przetargów oraz poprzez dziesięć stacjonarnych punktów sprzedaży i jeden sklep internetowy. Ten ostatni został uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku. W ciągu ośmiu miesięcy klienci złożyli niemal 10 tys. zamówień, a przychód wyniósł ponad 1 mln zł.

 – E-sklep okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego postanowiliśmy pójść za ciosem i wymyśliliśmy kolejny, nowy i oryginalny, sposób na przyciągnięcie klientów. Tym bardziej, że nieruchomości nam ubywa – część z nich  może trafić  do programu „Mieszkanie +”, inne – w związku z rozwojem sił zbrojnych – wrócą do wojska. Musimy zatem w większym stopniu skupić się właśnie na sprzedaży powojskowego sprzętu i wyposażenia – mówi Małgorzata Weber, rzecznik prasowy Agencji.

REKLAMA

Kupno krok po kroku

I właśnie w celu zdobycia nowych klientów powstała internetowa podstrona „W Twoich rękach”. Została uruchomiona kilka dni temu. – Chcieliśmy przełamać nieco nasz oficjalny, urzędowy wizerunek wojskowej instytucji i pokazać, że jesteśmy otwarci na ludzi, a w naszej ofercie każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego i użytecznego – dodaje rzecznik AMW.


Film: www.wtwoichrekach.amw.com.pl

Podstrona w odróżnieniu od oficjalnej strony internetowej AMW nie zawiera urzędowych komunikatów czy suchych informacji związanych z przetargami. Jest „lekka”, nowoczesna, adresowana do szerokiego grona odbiorców. W założeniu ma być vademecum dla wszystkich tych, którzy chcieliby wybrać dla siebie coś z bogatej oferty AMW, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Zaglądając na stronę, można więc krok po kroku dowiedzieć się, jak wydzierżawić lub kupić nieruchomość, jak wziąć udział w przetargu oraz w jaki sposób stać się właścicielem autentycznego i często unikatowego towaru pochodzącego z wojskowych magazynów.  To m.in. umundurowanie różnego typu, menażki, torby, berety i hełmy.

Na stronie zostały zamieszczone też videoblogi, na których pracownicy AMW opowiadają o kanałach sprzedaży i procedurach związanych z tradycyjnymi formami sprzedaży, tj. przetargami czy licytacjami nieruchomości oraz mienia ruchomego.

Zainspiruj się z AMW

Poza charakterem czysto informacyjnym, nowa podstrona ma być też inspiracją dla klientów Agencji. Na stronie pokazane są trzy filmowe historie przedstawiające „drugie życie” powojskowego mienia. W pierwszym projektantka Lena, z kupionego w Agencji wojskowego umundurowania, szyje kolekcję ubrań i toreb. Drugi film to opowieść o zakochanym Adamie, który dla swojej dziewczyny Majki odnawia terenowy samochód. Filip, będący bohaterem trzeciego filmu, kupuje nieruchomość nad rzeką i otwiera bar na plaży.


Film: www.wtwoichrekach.amw.com.pl

– Nasz towar nie jest przeznaczony jedynie dla pasjonatów militariów, którzy  uwielbiają biegać po lesie z latarką i zasobnikiem. Nasi klienci mają bowiem wiele kreatywnych pomysłów na wykorzystanie naszego asortymentu – mówi Małgorzata Weber. Kupione w AMW przedmioty stają się więc oryginalnymi strojami do sesji zdjęciowej, ozdobami do ogrodu, odrestaurowaną skrzynią na drobiazgi czy stylową lampą naftową do domu.

Rzecznik AMW dodaje, że większość  oferowanych przez Agencję rzeczy nigdy nie była używana, choć część z nich dość długo leżała w wojskowych magazynach. – Naszym atutem jest jednak unikatowość i oryginalność towaru.  Jesteśmy jedyną instytucją, gdzie można kupić powojskowy sprzęt i wyposażenie. Dlatego wysyłając towar do klientów dołączamy stylizowany certyfikat autentyczności albo naklejkę „wydano z magazynu” i pakujemy w paczki, oklejone specjalną, firmową taśmą – mówi Małgorzata Weber.

AMW sprzedaje dwa rodzaje mienia zbędnego armii. Pierwszy to mienie koncesjonowane, czyli m.in.: samoloty, sprzęt artyleryjski i broń palna, amunicja, czołgi i pojazdy opancerzone (wymagana jest koncesja wydana przez MSWiA). Drugi zaś to mienie niekoncesjonowane, które może nabyć każdy. Sprzęt o wyższej wartości, jak samochody czy maszyny sprzedawany jest na przetargach, które organizują oddziały regionalne AMW. W takich przetargach, po wpłaceniu wadium, każdy może wziąć udział.


Film: www.wtwoichrekach.amw.com.pl

Zyski ze sprzedaży nieruchomości AMW przeznacza na nowe inwestycje mieszkaniowe dla żołnierzy, a środki uzyskane ze sprzedaży powojskowego mienia ruchomego trafiają na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Od początku funkcjonowania Agencji przekazano na ten cel już blisko 2 mld zł.

Paulina Glińska

autor zdjęć: wtwoichrekach.amw.com.pl

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko przeciw wirusowi
 
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
F-16 z Krzesin przebazowane do Łasku
Nowoczesny trał konstruktorów z Gdyni
Super Warrior w GROM-ie
Więcej celowników z PCO dla wojska
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Ukraiński kurs na Zachód
Mobility: specjaliści od pojazdów bojowych
Wzmacnianie sojuszu polsko-amerykańskiego
Międzynarodowy Trybunał Wojskowy – przełom w światowym sądownictwie
Chemicy do zadań specjalnych
Kierunek: misja
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Na misjach święta inne niż zwykle
Wystawa ku pamięci bohaterów 1920 roku
F-16 kończą misję w Estonii
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Sprawdzony sojusznik
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Szarża „Hallerczyka”
Świętuj z żołnierzami
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Dawny „Sokół” dostanie drugie życie
Polskie F-16 w ćwiczeniach „Ramstein Alloy 20”
Ruszyła budowa muzeum w Ossowie
„Wojownik Niezłomny” wśród terytorialsów
Dla odważnych i walecznych
Innowacyjne rozwiązania dla wojska
Amerykanie znów w Drawsku
Służba przygotowawcza, czyli krok bliżej armii
Awanse na Święto Wojska Polskiego
Laserowa artyleria US Army
Trwała odporność terytorialsów
Chłopiec, który przyniósł śmierć
Bon turystyczny także w wojsku
Przeciwlotnicy w drodze do USA
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
30 lat GROM-u – serwis okolicznościowy
Uroczystości na Westerplatte przygotuje wojsko
Polskie porty bardziej otwarte
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Strzelnice dla terytorialsów
Biblią w bolszewików
Tak się zostaje prymusem
Amerykanie odmładzają F-16
Pancerniacy z Teksasu ćwiczą w Drawsku
Poćwicz z mistrzami sportu wojskowego!
Online z mistrzami sportu
Poćwicz online z siedmioma sportsmenkami
10 mln zł na zapomogi dla żołnierzy
Military Doctor 2020 – z kliniki na pole walki
Nowi generałowie na Święto Wojska Polskiego
Bitwa Warszawska, dzień pierwszy: Armia Czerwona w natarciu
Odznaczenia z okazji Święta Wojska Polskiego
Rusza praktyczny etap Legii Akademickiej
Czarne berety biorą odwet za Warszawę
Polsko-amerykańska współpraca

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO