moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szer. rez. Justyna Święty-Ersetic czwartym sportowcem w kraju

Dwukrotna mistrzyni Europy w lekkiej atletyce – szer. rez. Justyna Święty-Ersetic zajęła czwarte miejsce w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski w 2018 roku. Zwycięzcą plebiscytowego wyścigu został mistrz świata w siatkówce Bartosz Kurek. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzecie Michał Kubiak.

Wyniki 84. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” ogłoszono podczas Gali Mistrzów Sportu w warszawskim hotelu Hilton. O miejsca w czołowej dziesiątce ubiegało się ośmioro żołnierzy, którzy byli nominowani do plebiscytowego wyścigu za wyniki sportowe uzyskane w minionym roku. Z licznej wojskowej grupki najwięcej uznania u kibiców zdobyła szer. rez. Justyna Święty-Ersetic, która zajęła miejsce tuż za podium. Lekkoatletka przegrała tylko z mistrzami świata w siatkówce oraz ze złotym i brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w skokach narciarskich – Kamilem Stochem.

Podwójna mistrzyni Europy (w biegu na 400 m i sztafecie 4×400 m) przyznała, że czwarte miejsce jest najgorszym dla sportowca, ale cieszyła się z lokaty zajętej w plebiscycie. – Udało mi się zrealizować moje wielkie marzenie. Od dziecka pragnęłam znaleźć się na tym balu i móc po prostu zobaczyć, jak to wszystko wygląda od tej drugiej strony. Znalazłam się tak naprawdę w dziesiątce wspaniałych sportowców – powiedziała lekkoatletka po odebraniu statuetki Czempiona od Teresy Sukniewicz-Kleiber, brązowej medalistki mistrzostw Europy w biegu na 100 m przez płotki z 1971 roku i zawodniczki reprezentującej przed laty barwy warszawskich wojskowych klubów sportowych: Lotnika i Legii.

REKLAMA

Szer. rez. Justyna Święty-Ersetic podziękowała wszystkim kibicom, którzy oddali na nią swoje głosy, a także swojej rodzinie, menadżerowi i sponsorom. Dziękowała również trenerowi Aleksandrowi Matusińskiemu. – Bez niego nie byłoby mnie w tym miejscu, na pewno nie zdobyłabym dwóch złotych medali na mistrzostwach Europy – podkreśliła lekkoatletka. Mistrzyni Europy zapewniła też wszystkich, że wraz z koleżankami może zdziałać w przyszłym sezonie jeszcze więcej.

W czołowej dziesiątce plebiscytu oprócz szer. rez. Justyny Święty-Ersetic znalazło się jeszcze troje lekkoatletów: piąte miejsce zajął Adam Kszczot, siódme – Anita Włodarczyk i dziesiąte – Michał Haratyk. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasował się kolejny lekkoatleta – szer. rez. Wojciech Nowicki, mistrz Europy w rzucie młotem. Pozostali żołnierze nominowani do plebiscytowego wyścigu zajęli miejsca: 14. – szer. rez. Paulina Guba (mistrzyni Europy w pchnięciu kulą), 16. – st. szer. Jakub Krzewina i st. szer. Łukasz Krawczuk (halowi mistrzowie świata w sztafecie 4×400 m), 17. – szer. rez. Małgorzata Hołub-Kowalik (mistrzyni Europy w sztafecie 4×400 m), 19. – szer. rez. Szymon Sajnok (mistrz świata w kolarstwie szosowym w konkurencji omnium) i 20. – szer. Tomasz Bartnik (mistrz świata w strzelectwie).

Kapituła plebiscytu przyznała też dodatkowe wyróżnienia. Drużyną roku została reprezentacja siatkarzy, trenerami roku wybrano– Vitala Heynena, selekcjonera reprezentacji siatkarzy, oraz Stefana Horngachera, trenera reprezentacji skoczków narciarskich, a sportowcem niepełnosprawnym roku – Igora Sikorskiego (narciarstwo ekstremalne). Natomiast za wyczyn roku zostali wyróżnieni himalaiści: Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor. Kapituła doceniła ich akcję ratunkową na Nanga Parbat, skąd sprowadzili Elisabeth Revol.

„Przegląd Sportowy” plebiscyt na najlepszego sportowca Polski organizuje od 1926 roku. W 84. edycjach najwięcej zwycięstw odnieśli lekkoatleci – 30 i skoczkowie narciarscy – 7. Najwięcej razy triumfowała biegaczka na nartach Justyna Kowalczyk (pięć razy, w latach: 2009, 2010, 2011, 2012 i 2013). Po cztery zwycięstwa odnieśli: lekkoatletki Irena Kirszenstein-Szewińska i Stanisława Walasiewicz oraz skoczek narciarski Adam Małysz. Na liście triumfatorów plebiscytu organizowanego przez najstarszy dziennik sportowy w Polsce byli też żołnierze. Ostatnim z nich był st. chor. Andrzej Wroński. Zapaśnik warszawskiej Legii wygrał głosowanie w 1994 roku.

SZUS

autor zdjęć: Fot. Adam Nurkiewicz / Mediasport / FORUM

dodaj komentarz

komentarze


Patagonia Does not Forgive Mistakes
Zrobiłem to, co do mnie należało
Powrót lekkich czołgów w US Army
ORP „Drużno” po nowemu
Formowanie Żelaznej Dywizji
Antoś, symbol Lwowa
Franciszek Jach – pilot z fantazją
Pułkownik, który stworzył „Wojownika”
Polskie święta na misjach
Programy NATO dla ukraińskich saperów
Więcej ochotników zasili szeregi WOT-u
Pożegnanie generała Surawskiego
Szpadzistki drugie w Pucharze Świata, a szpadziści tuż za podium
Militaria z morskiego dna
Buzdygan Internautów – rusza głosowanie
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
Komandosi z Agatu na Kaukazie
Gdynia gościła polsko-szwedzkie forum
Szturmani pojadą na zawody w Kanadzie
See You On The Mat
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Proobronna „Anakonda”
Szer. rez. Justyna Święty-Ersetic czwartym sportowcem w kraju
Poszukiwana Harpia
Dzieląc się tym, co najcenniejsze
Jakie zmiany w programie „Legii Akademickiej”?
Album na urodziny „Łuka”
Józef Dowbor-Muśnicki: generał potrzebny od zaraz
Zostań żołnierzem Żelaznej Dywizji
13 Desperadoes
Spadochroniarze na kanadyjskich szlakach
Testament geopolityczny prezydenta
Granice są po to, by je przekraczać
Ogniowy sprawdzian zmotoryzowanych
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
„Strzelnica w powiecie” po raz drugi
Pilot z precyzją chirurga
Niemcy i Brytyjczycy połączyli siły. Powstał zbrojeniowy gigant
Kolejna zmiana PKW „Orlik” już na Litwie
Panie bez taryfy ulgowej
Centrum w zawieszeniu
Morze niezgody
„Sophia” do końca marca
Wojsko pomaga w gaszeniu pożaru
„Poszli nasi w bój bez broni”
Klątwa czarnego złota
Cel – bezpieczna Europa
W Brukseli o bezpieczeństwie
Pierwsze pomruki nadciągającej „Burzy”
Czarter samolotów dla VIP-ów
IV zmiana PKW Rumunia rozpoczyna misję
Playing the World
Ogień przez 48 godzin
Polscy generałowie w strukturach NATO
Wynagrodzenia podchorążych po nowemu
Minister Błaszczak u żołnierzy w Bośni i Hercegowinie
Widzimy się na macie
Curse of the Black Gold
Polsko-niemieckie strzelanie w Jägerbrück
Cybernetyczna foka lustruje dno
Pamięć o powstańcach styczniowych jest elementem polskiej tożsamości
Tysiące osób pożegnały prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Zabytkowe czołgi w nowej siedzibie

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO