moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zostań krwiodawcą w stulecie niepodległości

Apteczki, koszulki, gadżety dla graczy, a nawet skok w tandemie z żołnierzami z Jednostki Wojskowej Komandosów – to tylko część nagród, które można wygrać podczas akcji „Niepodległą mamy we krwi”. Najbliższa okazja, aby się do niej przyłączyć, będzie 10 listopada podczas pikników wojskowych, które z okazji Święta Niepodległości organizuje resort obrony.

Akcja „Niepodległą mamy we krwi” to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion i Wojskowego Instytutu Wydawniczego. Jej celem jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Dotychczas wzięło w niej udział 1100 osób, które oddały ponad 560 litrów krwi. Ale to nie wszystko. Ta statystyka może się zmienić już w weekend. Na pikniki, które odbędą się z okazji Święta Niepodległości przyjadą bowiem mobilne stacje krwiodawstwa.

W stolicy, w Muzeum Wojska Polskiego – bo właśnie tam będzie się odbywał wojskowy piknik – do krwiodawców przyjadą aż dwa autobusy. – Będziemy czekać na dawców od godziny 13.00 do 17.00. Zachęcamy jednak, aby zajrzeć do nas jak najwcześniej, bo dla pierwszych 150 osób przygotowaliśmy okolicznościowe coiny, certyfikaty potwierdzające udział w akcji, a także upominki od HDK Legion i „Polski Zbrojnej” – mówi Piotr Zarzycki, kierownik Wydziału Marketingu i Promocji WIW. – Postaramy się, aby każdy, kto tego dnia przyłączy się do akcji, nie opuścił krwiobusu z pustymi rękoma. Nasi partnerzy, firmy Surge Polonia, Genesis i Pompa Team, z okazji tego wydarzenia przekazali nam dodatkową pulę prezentów – dodaje sierż. Robert Kowalewski, prezes Stowarzyszenia HDK Legion.

REKLAMA

Mobilne stacje krwiodawstwa będą czekały na uczestników pikników także w Kielcach, Olsztynie, Ostrołęce i we Wrocławiu. – Zazwyczaj podczas takich akcji, udaje się pozyskać krew od 40 dawców, ale będziemy gotowi na przyjęcie nawet 100 osób – zapewnia Paweł Stawicki z ostrołęckiego oddziału Legionu. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli policjanci, ale organizator liczy również na obecność żołnierzy i funkcjonariuszy innych służb, a także mieszkańców miasta. – Zapraszamy serdecznie. Ci, którzy podczas pikniku zdecydują się na donację po raz pierwszy, a także rekordziści krwiodawstwa będą mogli liczyć na specjalne upominki – dodaje.

Ci, którzy tego dnia nie będą mogli uczestniczyć w pikniku, nie muszą się martwić, bowiem do akcji „Niepodległą mamy we krwi” można się przyłączyć w każdej chwili. Wystarczy w dowolnym centrum krwiodawstwa oddać krew, a następnie zalogować się na portalu Legion HDK i uzupełnić dane o swojej donacji. Warto to zrobić, bo na tych, którzy się zdecydują, czekają nagrody.

Ale to nie wszystko! 12 listopada spośród wszystkich uczestników wylosujemy pięciu szczęśliwców, którzy otrzymają nagrody główne. A jest o co powalczyć! W puli znajdują się m.in. skoki w tandemie z żołnierzami Jednostki Wojskowej Komandosów, multitoole od Militaria.pl, wieczne pióra od „Polski Zbrojnej”, fotel gamingowy od firmy Genesis, apteczki ufundowane przez Helikon-Tex, a także upominki od żołnierzy. Dowództwo Garnizonu Warszawa przekazało pamiątkowe albumy z dedykacją gen. bryg. Roberta Głąba, 18 Dywizja Zmechanizowana – odznakę pamiątkową 18 Dywizji Piechoty i książki z dedykacją gen. bryg. Jarosława Gromadzińskiego, a wojska obrony terytorialnej – „zestawy terytorialsa”. A więc – do dzieła!

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Michał Niwicz, Legion klub HDK

dodaj komentarz

komentarze


Kolejne Jelcze dla armii
He Who Awaken Poles to Arms
Bądźmy razem dla niepodległej Polski
Film Frames from the War Front
The United States of America Have It Their Way
Prezydent złożył podpis pod reformą dowodzenia
Testament geopolityczny prezydenta
Konwój idzie przez Bałtyk
Polska Casa nad Irakiem
Rząd za kluczowymi zmianami
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Europejski Fundusz Obronny, czyli pieniądze (nie) do wzięcia?
Finał „Anakondy” na drawskim poligonie
Cel – Fort Trump
Nothing Can Stop Our Tanks
Inwestycje w wewnętrzne bezpieczeństwo
„Anakonda” w Orzyszu
Liceum im. Milewicza wyróżnione Medalem „Pro Patria”
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Generalskie gwiazdki na 11 listopada
Kawalerzyści na górskich trasach
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
„Ślązak” na morskiej próbie
„Pułaski” wrócił do Gdyni
Gen. Sokołowski: Służba na misjach procentuje
Wojsko szuka pielęgniarek
Sarex na Mazurach
Kto zbiera burzę
Wolna Polska na gruzach starego świata
„Niepodległą mamy we krwi”: czas na nagrody
Morskie kły na „Anakondzie”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Wybitni Polacy odznaczeni Orderem Orła Białego
Polki mistrzyniami świata w maratonie
Konwój dotarł do celu
Bezpieczny powrót myśliwców
WIW częścią obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości
Rakiety Homara
Celowniki holograficzne dla terytorialsów
Żołnierz zwyciężył w tegorocznym Biegu Niepodległości
Mistrz sztangi
Sto lat niepodległości
Wyślij paczkę do PKW
Trzy medale dżudoczek na wojskowych mistrzostwach świata
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Invictus Games Sydney 2018 zakończone!
Wyjątkowe Święto Niepodległości
Zmiany w ustawie o weteranach
Gorzki finisz wielkiej wojny
Luzowanie na „Anakondzie”
Polsko-amerykańskie negocjacje
Przełajowcy z 12 Dywizji Zmechanizowanej najlepsi
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
Obronne wyzwania fotoniki
Our efforts passed muster
We Build the World of Details

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO