moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sztab Generalny uczcił wojskowe święto

Dziękuję za to, co Sztab Generalny robi. Bez waszego intelektu, bez ogromu analiz, bez pełnej odpowiedzialności za zadania, sprawność Sił Zbrojnych nie byłaby możliwa – mówił w piątek na uroczystej zbiórce z okazji Święta Wojska Polskiego gen. broni Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Uroczysta zbiórka kadry i pracowników odbyła się dziś w siedzibie Sztabu Generalnego WP w Warszawie. Okazją było zbliżające się Święto Wojska Polskiego. Podczas uroczystości odczytany został list Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej. – Święto Wojska Polskiego to szczególny dzień nie tylko dla naszych żołnierzy, ale i dla całego polskiego społeczeństwa. To okazja do wspólnego manifestowania naszego patriotyzmu i przywiązania do wspaniałych tradycji polskiego oręża oraz czas na podziękowanie naszym żołnierzom za ich wierną służbę ojczyźnie. Dziękuję za oddanie sprawie obronności naszego kraju i za codzienny wysiłek przyczyniający się do rozwoju naszych Sił Zbrojnych – napisał minister.

Szef resortu podkreślał też, że wojsko jest ważnym elementem systemu bezpieczeństwa państwa. – Jest wysoko oceniane w Sojuszu Północnoatlantyckim. Jego sprawność, wyszkolenie, przygotowanie do realizacji powierzonych zadań są potwierdzane zarówno w ramach międzynarodowych misji i ćwiczeń wojskowych, jak i w codziennym wsparciu udzielanym naszemu społeczeństwu m.in. w sytuacjach kryzysowych, takich jak katastrofy naturalne czy klęski żywiołowe – dodał w liście minister.

REKLAMA

Do zebranych zwrócił się też gen. broni Rajmund Andrzejczak, który stanowisko szefa Sztabu Generalnego objął na początku lipca. – Sztab Generalny to nie spektakularne miejsce, gdzie jak na poligonach czy jednostkach, możemy zobaczyć samoloty, czołgi i okręty. Tu praca to godziny spędzone na dyskusjach i analizach. Chciałbym dziś wyrazić swoje podziękowanie i szacunek za to, co Sztab Generalny robi. Bez tego intelektu, bez ogromu analiz, bez pełnej odpowiedzialności za zadania, sprawność Sił Zbrojnych nie byłaby możliwa – mówi gen. broni Andrzejczak.

Zebranym na zbiórce podziękował też za dotychczasowe osiągnięcia. Podkreślał jednocześnie że przez Sztabem wiele nowych wyzwań. – Kolejny rok, w tym zmiany systemowe, które nas czekają, nie spowodują, że pracy i służby będzie mniej. Z takim jednak zespołem – jestem absolutnie przekonany –  że jest to wykonalne i że zostanie zrobione na poziomie, który zadowoli nie tylko przełożonych, ale z którego dumni będą wszyscy Polacy – dodał szef Sztabu.

Podczas uroczystości zostały wręczone nadane przez ministra obrony narodowej Złote i Srebrne Medale „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz honorowe odznaki „Medal 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego”.

Szef Sztabu Generalnego z kolei za wzorowe pełnienie służby wojskowej wyróżnił pismem pochwalnym ze zdjęciem na tle flagi: płk. Roberta Bereja, płk. Tomasza Szulejkę i st. chor. Arkadiusza Sarnowskiego. Tytuł honorowy „Zasłużony Żołnierz Rzeczpospolitej Polskiej” otrzymał płk Robert Woźniak. Za szczególne osiągnięcia podczas pełnienia służby szef Sztabu wręczył też Odznaki Honorowe Wojsk Lądowych i Odznaki Honorowe Sił Powietrznych.

 

Paulina Glińska

autor zdjęć: Krzysztof Stefański/WCEO

dodaj komentarz

komentarze


Drugie życie BWR-ów
„Patrol ‘18”: atak na lotnisku
Polska Casa nad Irakiem
Optoelektronika dla Leopardów
Po Bieszczadach dla Berdychowskiego
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Our efforts passed muster
St. szer. Łukasz Wojciechowski
Ratownicy – zawsze na służbie
St. chor. sztab. Marek Stosio
The United States of America Have It Their Way
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
Chętni na dostawę Mustanga
Weterani rozpoczęli swoje igrzyska
Minister zaprasza w szeregi armii
Jastrzębie w Albacete
Rząd za kluczowymi zmianami
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Saperzy na start, czyli łotewskie ćwiczenia „Detonator”
Nothing Can Stop Our Tanks
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Prezydent Duda w Białym Domu
Kpr. Jakub Tynka
Kleszcze zamiast BRDM-ów
Prezydent w ONZ: wszyscy musimy przestrzegać prawa międzynarodowego
Współpraca terytorialsów z pogranicznikami
Zmiany w ustawie o weteranach
Odkryto kolejne miejsce pochówku na Rakowieckiej
Nowoczesny schron nie tylko dla saperów
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Nowy inspektor sił powietrznych
MON sfinansuje budowę szpitala w Legionowie
Razem dla bezpieczeństwa
Kpr. Mariusz Mańczak
Pole by choice
Więcej pieniędzy dla armii!
Stalowa nowoczesność
Minister obrony z wizytą w Łuczniku
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Zmiany w dodatkach służbowych
Drużyna Biało-Czerwonych już w Sydney!
Afgańska zmiana gotowa do misji
„Bolko” na wodzie
Komitet Wojskowy NATO w Warszawie
Wyślij paczkę do PKW
Inspektorat wrócił nad Bałtyk
16–31 października 1918 roku – Polacy tworzą regularną armię
„Lalek”, czyli pół życia w konspiracji
Kawalerzyści na górskich trasach
Na macie z mistrzem
USA w hołdzie gen. Pułaskiemu
„Patrol” walczy ze skażeniami
Plut. Krzysztof Polusik
Broń nie tylko dla mundurowych
Reach for More

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO