moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukcesy lekkoatletów w Pucharze Świata i Diamentowej Lidze

Reprezentacja Polski w lekkiej atletyce wywalczyła drugie miejsce w drużynowych zawodach o Puchar Świata w Londynie. Do sukcesu biało-czerwonych przyczynili się również żołnierze z kpr. Marcinem Lewandowskim na czele, który wygrał bieg na 1500 m. Z kolei st. szer. Paweł Wojciechowski wywalczył drugie miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie.

Lekkoatletyczne zawody o Puchar Świata odbyły się po raz pierwszy w historii. Na London Stadium bezkonkurencyjni okazali się lekkoatleci ze Stanów Zjednoczonych, którzy zdobyli 219 punktów. Polacy ze 162 oczkami wywalczyli drugą lokatę, a trzecią ze 155 punktami zajęła wspólna reprezentacja Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Kolejne miejsca zajęły: 4. Jamajka (153 pkt.), 5. Francja (146), 6. Niemcy (137), 7. Republika Południowej Afryki (135) i 8. Chińska Republika Ludowa (81).

Do rywalizacji o platynowy Puchar Świata zostało zaproszonych osiem reprezentacji, które zdobyły najwięcej punktów na zeszłorocznych mistrzostwach świata w Londynie w 34 konkurencjach (we wszystkich poza biegami powyżej dystansu 1500 metrów). W tychże 34 konkurencjach w dwudniowych zmaganiach o PŚ w każdym starcie można było zdobyć od jednego do ośmiu punktów. W reprezentacji Polski osiem oczek za pierwsze miejsce zdobyli: kpr. Marcin Lewandowski i Sofia Ennaoui (w biegu na 1500 m), Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki (w rzucie młotem), Karol Hoffmann (w trójskoku) i Michał Haratyk (w pchnięciu kulą).

Po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, kpr. Marcin Lewandowski wystąpił w piątek w mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie, gdzie zajął dziewiąte miejsce. Natomiast w niedzielę zawodnik z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego walczył w Londynie. W zawodach o Puchar Świata triumfował z czasem 3 min 52,88 s. Drugi był Niemiec Timo Benitz, który uzyskał czas 3 min 53,11 s. Natomiast trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Neil Gourley. Lewandowski był zadowolony z wyniku uzyskanego w Londynie i zapowiedział, że postara się poprawić rekord Polski w biegu na 1500 m.

Poza kpr. Lewandowskim barw Polski w Londynie bronili jeszcze żołnierze: st. szer. Anna Kiełbasińska z WZS Poznań (była piąta w biegu na 200 m i siódma w sztafecie 4x100 m), plut. Piotr Małachowski z WZS Wrocław (zajął szóste miejsce w rzucie dyskiem), szer. Jakub Krzewina z WZS Wrocław (był szósty w biegu na 400 m).

Niestety, w Londynie nie startował st. szer. Paweł Wojciechowski. Naszego czołowego tyczkarza nie powołano do reprezentacji Polski na Puchar Świata. Tymczasem zawodnik z bydgoskiego WZS w piątkowy wieczór potwierdził w Rabacie, że jest w wysokiej formie. Polak wywalczył drugie miejsce w mityngu Diamentowej Ligi i po pięciu z sześciu zawodów eliminacyjnych umocnił się na drugiej pozycji. W Rabacie Wojciechowski w pierwszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,80 m. O sześć centymetrów wyżej skoczył mistrz świata Sam Kendricks z USA. Trzeci był Rosjanin Timur Morgunow, który w drugiej próbie uporał się z wysokością 5,80 m.

W eliminacjach do finału Diamentowej Ligi z 31 punktami prowadzi Amerykanin Kendricks. Drugie miejsce z 21 oczkami zajmuje Wojciechowski, a trzecie z 19 pkt. Kanadyjczyk Shawnacy Barber. Czwartą lokatę z 18 oczkami zajmuje drugi z Polaków Piotr Lisek. 

SZUS

autor zdjęć: Ministerstwo Sportu i Turystyki

dodaj komentarz

komentarze


To był realny plan odbudowy Polski
Brąz Rudyka w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym
MP5: pierwszy z NATO
Jak ORP „Piorun” walczył o Clydebank
Trening na wieżowcu i nad wodą
PGZ wyremontuje ORP „Czernicki”
Otwarte drzwi
PKW „Pułaski”: pierwszy sprawdzian w zespole NATO
„Spirit of Ostra Brama” już na Cytadeli
Wynagrodzenia podchorążych po nowemu
Hunt for “the Butcher of Vukovar”
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
Pokonać strach przed ogniem
Generała Andersa akces do NATO
Niezwykłe spotkanie weteranów afgańskiej misji
Śmierć „Zapory”
Jak uzdrowić zbrojeniówkę?
201 maratonów w 201 krajach
Iceman Challenge. Do złota zabrakło niewiele
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Żołnierze gotowi do misji „Sophia”
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Rusza program „cyber.mil z klasą”
W Brukseli o bezpieczeństwie
„Gra o tron”, sezon I – Dymitriada
„Zoom na proobronność”
Cel – bezpieczna Europa
Szczyt USA–Korea bez porozumienia
Drugie życie Wilczego Szańca
Co dalej w relacjach z Iranem po konferencji bliskowschodniej?
Panie bez taryfy ulgowej
Wizja marszałka prysła w Rydze
Grupa V4 uczciła rocznicę wejścia do Paktu
Mistrzynie z Glasgow w szeregach armii
Żołnierz poprowadził reprezentację lekkoatletów do triumfu w mistrzostwach Europy
12 Brygada 20 lat w NATO
Polacy dzielą się doświadczeniem logistycznym
Pancerna walka w mieście
Wybieramy mistrzów sportu powszechnego w 2018 roku
„Northern Sojourn ’19” z Polakami
Nowi generałowie w Wojsku Polskim
MON uspokaja: „Wisła” zgodnie z harmonogramem
Odwiedź „kuźnię generałów”
Kampania wyborcza poza armią
Szef NATO w Warszawie
Jastrzębie dyscyplinują rosyjskie myśliwce
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Getting on an Even Keel
19 medali żołnierzy
Spotkanie ministrów obrony państw NATO
Artylerzyści na „Dynamic Front ‘19”
Pogromcy czołgów poszukiwani
„Dysk” – kobieca strona Armii Krajowej
W poszukiwaniu fregat ekspedycyjnych
Fuzja w ramach PGZ
Okrętowa grupa zadaniowa ćwiczyła na Bałtyku
Trzecia Setka Komandosa

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO