moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Przekazanie obowiązków dowódcy 3. Flotylli Okrętów

We wtorek, 3 lipca, w obecności Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirała Jarosława Ziemiańskiego, odbyła się ceremonia przekazania dowodzenia 3. Flotyllą Okrętów. Nowym dowódcą największego związku taktycznego Marynarki Wojennej został komandor Mirosław Jurkowlaniec.

O godzinie 8:00 na okrętach stacjonujących w Porcie Wojennym w Gdyni podniesiona została wielka gala banderowa. Główna uroczystość odbyła się o godzinie 09:00. W jej trakcie, czasowo pełniący obowiązki dowódcy komandor Wojciech Sowa przekazał dowodzenie komandorowi Mirosławowi Jurkowlańcowi. Meldunki o zdaniu i przyjęciu obowiązków przyjął Inspektor Marynarki Wojennej kontradmirał Jarosław Ziemiański. W uroczystościach uczestniczyli m.in. byli dowódcy Flotylli, przedstawiciele jednostek wojskowych, władz samorządowych, a także kadra i pracownicy wojska 3. Flotylli Okrętów.

Komandor Mirosław Jurkowlaniec rozpoczął służbę w Marynarce Wojennej w 1985 roku. Po ukończeniu pięcioletnich studiów na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej w Gdyni na swoje pierwsze stanowisko służbowe trafił do Gru y Okrętów Rozpoznawczych. W latach 1990–2002 obejmował kolejno stanowiska asystenta, oficera nawigacyjnego, dowódcy działu nawigacyjnego, zastępcy dowódcy okrętu i dowódcy okrętu ORP „Nawigator”. W czasie, gdy był jego dowódcą, okręt otrzymał tytuł „Najlepszy Okręt w Marynarce Wojennej”. W 2000 roku w ramach Military Training Assistance Program kmdr Mirosław Jurkowlaniec ukończył osiemnastotygodniowy kurs języka angielskiego w Kanadzie. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Marynarki Wojennej. W 2002 roku objął stanowisko dowódcy Grupy Okrętów Rozpoznawczych, a od połowy 2007 roku był szefem szkolenia 3 Flotylli Okrętów. W styczniu 2012 roku objął stanowisko szefa Oddziału Oficerów Flagowych Szefostwa Szkolenia Morskiego Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni, a w lutym 2013 roku zastępcy szefa Zarządu Rozpoznania Dowództwa MW. Następnie, w styczniu 2014 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy 6. Ośrodka Radioelektronicznego. W 2016 roku ukończył podyplomowe studia polityki obronnej w Akademii Obrony Narodowej. Z początkiem 2017 roku objął stanowisko szefa Zarządu Uzbrojenia w Inspektoracie Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 czerwca 2018 roku został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 3. Flotylli Okrętów w Gdyni.

REKLAMA

Kmdr Mirosław Jurkowlaniec jako dowódca Grupy Okrętów Rozpoznawczych dwukrotnie przygotowywał morską jednostkę działań specjalnych Formoza do działań na Zatoce Perskiej w ramach operacji „Iraqi Freedom” i „Enduring Freedom”. Jako dowódca Grupy opracował także wymagania taktyczno-techniczne, według których zmodernizowany został ORP „Hydrograf”. W czasie swojej służby w 3. Flotylli Okrętów kmdr Mirosław Jurkowlaniec brał aktywny udział w opracowaniu i wprowadzeniu do użytku odznaki „Marynarz Jednostek Pływających”, w pracach nad opracowaniem nowego „Regulaminu służby na okrętach MW”, a także nowych programów szkolenia załóg okrętów. Jako szef szkolenia 3. Flotylli Okrętów dwukrotnie kierował największymi ratowniczymi ćwiczeniami w ratowaniu okrętów podwodnych organizowanymi przez Marynarkę Wojenną - SMER/MEDEX.

Kmdr Jurkowlaniec jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Interesuje się marynistyką, historią i łowiectwem. Jest prezesem Wojskowego Koła Łowieckiego nr 326 „Łoś” i zwolennikiem aktywnego trybu spędzania wolnego czasu.

Źródło: kmdr ppor. Radosław Pioch

red. PZ

autor zdjęć: kmdr ppor. Radosław Pioch

dodaj komentarz

komentarze


HIMARS: broń dalekiego zasięgu
Zwiad w miejskiej dżungli
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
Podwójne zamrożenie
WOT na szklanym ekranie
Breakdown? Do not panic
IPN zidentyfikował ofiary UPA
Więcej Polski w Eurokorpusie
Diabły po Żelaznych Koniach
Panie bez taryfy ulgowej
Kontrakt na HIMARS-y podpisany
Mike Pompeo spotkał się z żołnierzami NATO
W Brukseli o bezpieczeństwie
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Ramię w ramię z pogranicznikami
Sukces kaprala Marcina Lewandowskiego
O honor Polski walczącej
Jubileuszowy Półmaraton Komandosa z rekordami
Neptuny wchodzą do służby
Akcja antynarkotykowa żandarmów
Podchorążowie na zimowym survivalu
Obrady NATO w Brukseli
Dowództwo wielonarodowej dywizji w nowej siedzibie
Pożegnanie żołnierzy przed wyjazdem do Iraku
Peaceful Pretexts of Putin
Szer. rez. Kamila Żuk wicemistrzynią świata juniorek w biatlonie
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Macedonia Północna w drodze do NATO
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Krew na śniegu – początek bitwy o Monte Cassino
„Pułaski” wraca do zespołu NATO
PKW „Pułaski”: pierwszy sprawdzian w zespole NATO
Posłowie podsumowali ostatnie trzy lata działalności MON
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
„Jastrzębie” przechwyciły rosyjski samolot
19 medali żołnierzy
Nurkowie ćwiczą pod lodem
Zgrupowanie bojowe pancerniaków
Polowanie na zbrodniarzy
W środę kontrakt na dostawę HIMARS-ów
Kampania wyborcza poza armią
Polska i Litwa wzmacnia współpracę
Interoperacyjność Jaśmina
Pokonać strach przed ogniem
Harcerz zwany Flo
Triumf szpadzistek w zawodach o Puchar Świata
Cel – bezpieczna Europa
Wynagrodzenia podchorążych po nowemu
Spotkanie ministrów obrony państw NATO
The holy mission
Polscy nurkowie ćwiczyli w Pakistanie
Zadbają o groby polskich żołnierzy na Wschodzie
Rozejm w Trewirze zakończył wielkopolski zryw
Więcej miejsc dla przyszłych cyberżołnierzy
Deputowani z USA murem za NATO
Prof. Odziemkowski: Polska była skazana na wojnę z bolszewicką Rosją
Na wyciągnięcie ręki

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO