moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sprawdź się na „Speed Selekcji”

Sprawdzian z taktyki i obserwacji, testy psychologiczne i pytania o historię Polski – uczestnicy „Speed Selekcji” będą mieli tylko 48 godzin, by pokonać własne słabości i konkurentów. – Na podium może stanąć tylko jedna osoba – mówi mjr rez. Arkadiusz Kups, organizator i pomysłodawca ekstremalnej gry terenowej. Udział w „Speed Selekcji” jest bezpłatny, zgłoszenia można wysyłać do 16 czerwca.

Selekcja odbywa się od 20 lat. – Przewinęło się przez nią mnóstwo osób, dziś wiele z nich służy w elitarnych jednostkach Wojska Polskiego, są żołnierzami wojsk specjalnych albo kawalerii powietrznej – mówi mjr rez. Arkadiusz Kups, były komandos, twórca systemu taktycznego Combat ‘56 (system walki wręcz opracowany dla sił specjalnych). Po dwóch dekadach nadszedł jednak czas na zmianę formuły wydarzenia. Tegoroczna „Speed Selekcja” odbędzie się co prawda tradycyjnie w Drawsku Pomorskim, będzie jednak krótsza niż poprzednie edycje – kilka dni zamieniono na 48 godzin gry terenowej, od 21 do 23 czerwca. – Otwieramy się na tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą pozwolić sobie na tygodniowy urlop po to, by wziąć udział w selekcji – mówi organizator.

Drugą nowością jest wprowadzenie rywalizacji między zawodnikami. Do tej pory działali oni w grupie i sami wycofywali się, jeśli nie dawali rady. Teraz po każdej konkurencji instruktorzy wykluczą najsłabsze ogniwo, czyli osobę, która miała najgorszy czas albo zdobyła najmniej punktów. – Zwycięzca będzie tylko jeden – podkreśla mjr rez. Kups.

REKLAMA

„Speed Selekcja” została podzielona na dwa etapy. Pierwszy ma wyłonić piętnastu najlepszych zawodników. – Najpierw wszyscy będą musieli wykonać serię ćwiczeń, na przykład pajacyki z obciążeniem czy przysiady z obciążeniem na barkach. Następnie przebiegną 15 kilometrów trasą z wieloma przeszkodami. Pierwszych piętnaście osób na mecie przechodzi do kolejnego etapu – mówi mjr rez. Kups – Wszystkie ćwiczenia, które trzeba będzie wykonać, opisane są na stronie https://combat56.pl/speed-selekcja-2018. W ten sposób dajemy szansę kandydatom, by się dobrze przygotowali.

Na tym etapie zawodnicy zmierzą się też z pytaniami dotyczącymi 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które przygotowała redakcja „Polski Zbrojnej”! Postaraliśmy się, żeby nie było łatwo! Do tego zadania możecie się przygotować, regularnie odwiedzając nasz portal. Odpowiedzi na wszystkie zagadnienia znajdziecie w kolejnych artykułach cyklu „Drogi do Niepodległości".

Podczas drugiej części zawodników czeka tor psychologiczny, tu będą sprawdzani z umiejętności taktycznych i przejdą test na spostrzegawczość. – Będzie też okazja do współpracy z załogą śmigłowca, ale nie zdradzę szczegółów – zapowiada mjr rez. Kups.

Weterani ekstremalnej gry mogą być spokojni – w scenariuszu nie wszystko się zmieni. Od dwudziestu lat impreza była związana z wojskiem i tak już zostanie. Nad przebiegiem konkurencji będą nadal czuwali byli i obecni żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów oraz oddziału specjalnego Żandarmerii Wojskowej. „Speed Selekcja” będzie, jak do tej pory, odbywała się na poligonie w Drawsku, a zawodnicy poznają od podszewki wojskowy sprzęt, m.in. czołgi oraz śmigłowce.

Jak co roku, udział w „Speed Selekcji” jest bezpłatny, zgłoszenia można wysyłać do 16 czerwca na adres: d.kups@combat56.pl (w zgłoszeniu musi znaleźć się imię, nazwisko oraz data urodzenia). Zanim wyślecie dane, pamiętajcie, że podczas „Speed Selekcji” trzeba mieć na sobie mundur (krój i kamuflaż dowolny). Obowiązkowy jest również nóż, nie można za to zabrać ze sobą na przykład namiotu. Wszystkie informacje na temat tego, co wolno przywieźć na poligon w Drawsku, znajdziecie na stronie organizatora. W imprezie mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.

„Polska Zbrojna” objęła wydarzenie patronatem.

KE

autor zdjęć: Danuta Kups

dodaj komentarz

komentarze


Więcej pieniędzy dla armii!
Polska Casa nad Irakiem
JTAC wie najwięcej
Pole by choice
Sierż. Andrzej Skrajny
„Patrol ‘18”: atak na lotnisku
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
MON sfinansuje budowę szpitala w Legionowie
Odkryto kolejne miejsce pochówku na Rakowieckiej
Afgańska zmiana gotowa do misji
„Bolko” na wodzie
Rząd za kluczowymi zmianami
Prezydent Duda w Białym Domu
Premier symbolicznie rozpoczął budowę Muzeum Historii Polski
Kawalerzyści na górskich trasach
Komitet Wojskowy NATO w Warszawie
Wyślij paczkę do PKW
Our efforts passed muster
„Patrol” walczy ze skażeniami
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
„Niepodległą mamy we krwi”
Program Legii Akademickiej będzie kontynuowany
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Niebezpieczne zadanie nurków minerów
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Prezydent w ONZ: wszyscy musimy przestrzegać prawa międzynarodowego
Po Bieszczadach dla Berdychowskiego
Drugie życie BWR-ów
St. kpr. Tomasz Rożniatowski
Drużyna Biało-Czerwonych już w Sydney!
Warto być żołnierzem
Nothing Can Stop Our Tanks
Plut. Włodzimierz Wysocki
Broń nie tylko dla mundurowych
Optoelektronika dla Leopardów
Kleszcze zamiast BRDM-ów
Saperzy na start, czyli łotewskie ćwiczenia „Detonator”
Stalowa nowoczesność
Razem dla bezpieczeństwa
Inspektorat wrócił nad Bałtyk
Współpraca terytorialsów z pogranicznikami
Jastrzębie w Albacete
Serce admirała biło dla Polski
Na macie z mistrzem
Sierż. Janusz Raczy
Nowy inspektor sił powietrznych
Zmiany w dodatkach służbowych
St. szer. Łukasz Wojciechowski
Minister zaprasza w szeregi armii
USA w hołdzie gen. Pułaskiemu
Zmiany w ustawie o weteranach
The United States of America Have It Their Way
16–31 października 1918 roku – Polacy tworzą regularną armię

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO