moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sprawdź się na „Speed Selekcji”

Sprawdzian z taktyki i obserwacji, testy psychologiczne i pytania o historię Polski – uczestnicy „Speed Selekcji” będą mieli tylko 48 godzin, by pokonać własne słabości i konkurentów. – Na podium może stanąć tylko jedna osoba – mówi mjr rez. Arkadiusz Kups, organizator i pomysłodawca ekstremalnej gry terenowej. Udział w „Speed Selekcji” jest bezpłatny, zgłoszenia można wysyłać do 16 czerwca.

Selekcja odbywa się od 20 lat. – Przewinęło się przez nią mnóstwo osób, dziś wiele z nich służy w elitarnych jednostkach Wojska Polskiego, są żołnierzami wojsk specjalnych albo kawalerii powietrznej – mówi mjr rez. Arkadiusz Kups, były komandos, twórca systemu taktycznego Combat ‘56 (system walki wręcz opracowany dla sił specjalnych). Po dwóch dekadach nadszedł jednak czas na zmianę formuły wydarzenia. Tegoroczna „Speed Selekcja” odbędzie się co prawda tradycyjnie w Drawsku Pomorskim, będzie jednak krótsza niż poprzednie edycje – kilka dni zamieniono na 48 godzin gry terenowej, od 21 do 23 czerwca. – Otwieramy się na tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą pozwolić sobie na tygodniowy urlop po to, by wziąć udział w selekcji – mówi organizator.

Drugą nowością jest wprowadzenie rywalizacji między zawodnikami. Do tej pory działali oni w grupie i sami wycofywali się, jeśli nie dawali rady. Teraz po każdej konkurencji instruktorzy wykluczą najsłabsze ogniwo, czyli osobę, która miała najgorszy czas albo zdobyła najmniej punktów. – Zwycięzca będzie tylko jeden – podkreśla mjr rez. Kups.

REKLAMA

„Speed Selekcja” została podzielona na dwa etapy. Pierwszy ma wyłonić piętnastu najlepszych zawodników. – Najpierw wszyscy będą musieli wykonać serię ćwiczeń, na przykład pajacyki z obciążeniem czy przysiady z obciążeniem na barkach. Następnie przebiegną 15 kilometrów trasą z wieloma przeszkodami. Pierwszych piętnaście osób na mecie przechodzi do kolejnego etapu – mówi mjr rez. Kups – Wszystkie ćwiczenia, które trzeba będzie wykonać, opisane są na stronie https://combat56.pl/speed-selekcja-2018. W ten sposób dajemy szansę kandydatom, by się dobrze przygotowali.

Na tym etapie zawodnicy zmierzą się też z pytaniami dotyczącymi 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które przygotowała redakcja „Polski Zbrojnej”! Postaraliśmy się, żeby nie było łatwo! Do tego zadania możecie się przygotować, regularnie odwiedzając nasz portal. Odpowiedzi na wszystkie zagadnienia znajdziecie w kolejnych artykułach cyklu „Drogi do Niepodległości".

Podczas drugiej części zawodników czeka tor psychologiczny, tu będą sprawdzani z umiejętności taktycznych i przejdą test na spostrzegawczość. – Będzie też okazja do współpracy z załogą śmigłowca, ale nie zdradzę szczegółów – zapowiada mjr rez. Kups.

Weterani ekstremalnej gry mogą być spokojni – w scenariuszu nie wszystko się zmieni. Od dwudziestu lat impreza była związana z wojskiem i tak już zostanie. Nad przebiegiem konkurencji będą nadal czuwali byli i obecni żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów oraz oddziału specjalnego Żandarmerii Wojskowej. „Speed Selekcja” będzie, jak do tej pory, odbywała się na poligonie w Drawsku, a zawodnicy poznają od podszewki wojskowy sprzęt, m.in. czołgi oraz śmigłowce.

Jak co roku, udział w „Speed Selekcji” jest bezpłatny, zgłoszenia można wysyłać do 16 czerwca na adres: d.kups@combat56.pl (w zgłoszeniu musi znaleźć się imię, nazwisko oraz data urodzenia). Zanim wyślecie dane, pamiętajcie, że podczas „Speed Selekcji” trzeba mieć na sobie mundur (krój i kamuflaż dowolny). Obowiązkowy jest również nóż, nie można za to zabrać ze sobą na przykład namiotu. Wszystkie informacje na temat tego, co wolno przywieźć na poligon w Drawsku, znajdziecie na stronie organizatora. W imprezie mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.

„Polska Zbrojna” objęła wydarzenie patronatem.

KE

autor zdjęć: Danuta Kups

dodaj komentarz

komentarze


Sąd zdecyduje o losach pomnika katyńskiego w Jersey City
Pierwsi mistrzowie kraju służb mundurowych w biatlonie
Trening z koktajlami Mołotowa
Ławka, która łączy tradycję z nowoczesnością
Rozkaz brzmiał: pokonać rzekę
Eurosatory 2018 zakończone
W Radomiu o przygotowaniach do Air Show
„Saber Strike ’18” – decydujące starcie
Puma i Kuguar na Mazurach
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Myśliwce MiG-29 polecą na Litwę
Żandarmeria świętuje
Starcie pancernych plutonów
Patrioty bronią nieba na „Saber Strike”
Na jakich zasadach powrót do armii?
Egzamin „Kormorana” na Świnie
Wojskowi judocy na tatami
Akademia Wojsk Lądowych otwiera drzwi
„Saber Strike 18”: pokonać Wisłę
Polityka fałszywego uśmiechu
IPN odnalazł szczątki kolejnego niezłomnego
Szachiści najlepsi w mistrzostwach NATO
„Bękarty wojny” w Dachau
Pomoc potrzebującym żołnierzom
Francja inwestuje w obronność
Legenda polskiej partyzantki
Eurosatory – królestwo militarnych pojazdów
LOT Szkoły Orląt
Sukces Trumpa czy Kima?
Eurosatory 2018: Robotyzacja pola walki
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Wojskowi lotnicy wrócili nad Pilicę
Porządki w programach śmigłowcowych
Piloci i terytorialsi będą się szkolić nad Pilicą
Priorytetem bezpieczeństwo wewnętrzne
Porady z paragrafem
Ustawa degradacyjna przyjęta przez rząd
St. szer. Paweł Wojciechowski drugi w Rzymie
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych
ORP „Piorun” w pogoni za „Bismarckiem”
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Kierunek – wschodnia flanka
Minister obrony na spotkaniu w Rumunii
Koszykarze z Czarnej Dywizji mistrzami Wojska Polskiego
1-15 czerwca 1918 – 1 Pułk Strzelców Polskich na pierwszej linii frontu
Pomnik katyński w Jersey City. Prawda historyczna kontra polityczna poprawność
Srebrny medal st. szer. Mateusza Polaczyka
Naukowcy przypomnieli dorobek Wyższej Szkoły Wojennej
Dzieci wyśpiewały i wytańczyły Niepodległą
Co z kierowcami pojazdów uprzywilejowanych?
Polska na Eurosatory 2018
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Polskie skrzydła w Afryce
GROM, jak rodziła się legenda
IPN szuka szczątków polskich żołnierzy na Litwie
Zmiany w systemie dowodzenia armią ­
Bliski Wschód – definicja chaosu
Wyjątkowa misja
Trzy medale strzelców na wojskowym czempionacie
15–30 czerwca 1918 – Błękitna Armia pod polskimi sztandarami

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO