moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sprawdź się na „Speed Selekcji”

Sprawdzian z taktyki i obserwacji, testy psychologiczne i pytania o historię Polski – uczestnicy „Speed Selekcji” będą mieli tylko 48 godzin, by pokonać własne słabości i konkurentów. – Na podium może stanąć tylko jedna osoba – mówi mjr rez. Arkadiusz Kups, organizator i pomysłodawca ekstremalnej gry terenowej. Udział w „Speed Selekcji” jest bezpłatny, zgłoszenia można wysyłać do 16 czerwca.

Selekcja odbywa się od 20 lat. – Przewinęło się przez nią mnóstwo osób, dziś wiele z nich służy w elitarnych jednostkach Wojska Polskiego, są żołnierzami wojsk specjalnych albo kawalerii powietrznej – mówi mjr rez. Arkadiusz Kups, były komandos, twórca systemu taktycznego Combat ‘56 (system walki wręcz opracowany dla sił specjalnych). Po dwóch dekadach nadszedł jednak czas na zmianę formuły wydarzenia. Tegoroczna „Speed Selekcja” odbędzie się co prawda tradycyjnie w Drawsku Pomorskim, będzie jednak krótsza niż poprzednie edycje – kilka dni zamieniono na 48 godzin gry terenowej, od 21 do 23 czerwca. – Otwieramy się na tych, którzy pracują zawodowo i nie mogą pozwolić sobie na tygodniowy urlop po to, by wziąć udział w selekcji – mówi organizator.

Drugą nowością jest wprowadzenie rywalizacji między zawodnikami. Do tej pory działali oni w grupie i sami wycofywali się, jeśli nie dawali rady. Teraz po każdej konkurencji instruktorzy wykluczą najsłabsze ogniwo, czyli osobę, która miała najgorszy czas albo zdobyła najmniej punktów. – Zwycięzca będzie tylko jeden – podkreśla mjr rez. Kups.

REKLAMA

„Speed Selekcja” została podzielona na dwa etapy. Pierwszy ma wyłonić piętnastu najlepszych zawodników. – Najpierw wszyscy będą musieli wykonać serię ćwiczeń, na przykład pajacyki z obciążeniem czy przysiady z obciążeniem na barkach. Następnie przebiegną 15 kilometrów trasą z wieloma przeszkodami. Pierwszych piętnaście osób na mecie przechodzi do kolejnego etapu – mówi mjr rez. Kups – Wszystkie ćwiczenia, które trzeba będzie wykonać, opisane są na stronie https://combat56.pl/speed-selekcja-2018. W ten sposób dajemy szansę kandydatom, by się dobrze przygotowali.

Na tym etapie zawodnicy zmierzą się też z pytaniami dotyczącymi 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które przygotowała redakcja „Polski Zbrojnej”! Postaraliśmy się, żeby nie było łatwo! Do tego zadania możecie się przygotować, regularnie odwiedzając nasz portal. Odpowiedzi na wszystkie zagadnienia znajdziecie w kolejnych artykułach cyklu „Drogi do Niepodległości".

Podczas drugiej części zawodników czeka tor psychologiczny, tu będą sprawdzani z umiejętności taktycznych i przejdą test na spostrzegawczość. – Będzie też okazja do współpracy z załogą śmigłowca, ale nie zdradzę szczegółów – zapowiada mjr rez. Kups.

Weterani ekstremalnej gry mogą być spokojni – w scenariuszu nie wszystko się zmieni. Od dwudziestu lat impreza była związana z wojskiem i tak już zostanie. Nad przebiegiem konkurencji będą nadal czuwali byli i obecni żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów oraz oddziału specjalnego Żandarmerii Wojskowej. „Speed Selekcja” będzie, jak do tej pory, odbywała się na poligonie w Drawsku, a zawodnicy poznają od podszewki wojskowy sprzęt, m.in. czołgi oraz śmigłowce.

Jak co roku, udział w „Speed Selekcji” jest bezpłatny, zgłoszenia można wysyłać do 16 czerwca na adres: d.kups@combat56.pl (w zgłoszeniu musi znaleźć się imię, nazwisko oraz data urodzenia). Zanim wyślecie dane, pamiętajcie, że podczas „Speed Selekcji” trzeba mieć na sobie mundur (krój i kamuflaż dowolny). Obowiązkowy jest również nóż, nie można za to zabrać ze sobą na przykład namiotu. Wszystkie informacje na temat tego, co wolno przywieźć na poligon w Drawsku, znajdziecie na stronie organizatora. W imprezie mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.

„Polska Zbrojna” objęła wydarzenie patronatem.

KE

autor zdjęć: Danuta Kups

dodaj komentarz

komentarze


Polscy weterani już częścią rodziny Invictus Games
Wielka Defilada Niepodległości
Konkurs dla pasjonatów wojska
Szef MON odwiedził polskie kontyngenty
Homar od nowa
Nowe stare śmigłowce dla US Army
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
Gwardziści z USA w Krzesinach
Żołnierze na podium mistrzostw Europy
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Czas świętowania i podniebnych atrakcji
Pokazy Air Show coraz bliżej
Pierwszy lot pamiętam stale…
16–31 sierpnia 1918 – Pierwsze sukcesy ofensywy stu dni
Cywile z szansą na kaprala
Lisowczycy – jeźdźcy apokalipsy ze wschodu
Armia Krajowa na pomoc płonącej Warszawie
Terytorialsi w urzędach
Himarsy na polskim poligonie
Cisi bohaterowie
MON na lato dla dzieci żołnierzy
Misja na południowej flance NATO
Fantastyczny finisz kaprala Lewandowskiego
PKW „Sophia” zaczyna II zmianę
Praktyczny wymiar Legii Akademickiej
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Francuski żołnierz przyszłości 2.0
Mustang po raz trzeci
Robert Korzeniowski: kocham sport, jest on treścią mojego życia
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Wojsko pamięta o lotnikach
Strzały z Procy
Burza wokół rocznicowych uroczystości na Westerplatte
Spadochroniarze ćwiczą skoki na wodę
Obchody 1 września na Westerplatte jednak z udziałem wojska
Jastrzębie w walce radioelektronicznej
Święto Wojska Polskiego z warszawiakami
Brytyjczycy sprawdzą „Pułaskiego”
Menak spiskuje, czyli manewry na Morzu Czarnym
Świętowanie i szkolenie
Armia Ochotnicza ostatniej szansy
Treningowy zamach
Powitanie kuwejckiego kontyngentu
Pogrom w błocie
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Powietrzne szkolenie zwiadowców
Military Doctor 2018
Wirtualny lot M-346
Dywizjon 303 na ekranie – odsłona pierwsza
Szkoła Orląt będzie Akademią
Na Bałtyku tonął jacht. Z pomocą ruszyli żołnierze
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Trump: „Polska nie jest zakładnikiem”
Polscy żołnierze jadą na Łotwę
Saperskie Dni Dobrosąsiedztwa
Armia dostała kolejną partię nowych mundurów

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO