moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kpr. Marcin Lewandowski trzeci w Szanghaju

Zwycięzca plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Wojska Polskiego w 2017 roku – kpr. Marcin Lewandowski – z sukcesem wystartował w tegorocznym cyklu Diamentowej Ligi. W biegu na 800 m w Szanghaju przegrał tylko z dwoma Kenijczykami. W ogólnej klasyfikacji kpr. Lewandowski zajmuje szóste miejsce. 

Lekkoatleta z Wojskowego Zespołu Sportowego Bydgoszcz pokonał 800 m na bieżni w Szanghaju w 1 min 45,41 s. Tym wynikiem wypełnił minimum kwalifikacyjne na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie oraz zapewnił sobie sześć punktów do klasyfikacji Diamentowej Ligi. Bieg wygrał Kenijczyk Wycliffe Kinyamal (za zwycięstwo otrzymał osiem punktów), a drugi był jego rodak Jonathan Kitilit (zdobył siedem oczek). W klasyfikacji łącznej po dwóch mityngach (pierwszy odbył się 4 maja w Dosze) Lewandowski zajmuje szóste miejsce. Jednak w pierwszym mityngu żołnierz z WZS Bydgoszcz nie brał udziału. Z kolei w Szanghaju nie startował drugi z naszych znakomitych biegaczy Adam Kszczot, który w Dosze był czwarty i z pięcioma punktami w klasyfikacji Diamentowej Ligi zajmuje dziewiąte miejsce. 

Część konkurencji z mityngu w Szanghaju po raz pierwszy w tym roku była wliczana do cyklu Diamentowej Ligi. Pierwszy raz o punkty walczyli np. tyczkarze. Zwyciężył z wynikiem 581 cm Francuz Renaud Lavillenie. Poprzeczkę na tej samej wysokości pokonał Piotr Lisek, ale ponieważ miał więcej nieudanych prób od rywala został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Trzeci był Chińczyk Changrui Xue, który przeskoczył 571 cm. Niestety w czołowej ósemce, która zdobyła pierwsze punkty do klasyfikacji DL, nie znalazł się drugi z polskich tyczkarzy st. szer. Paweł Wojciechowski. Reprezentant bydgoskiego WZS-u, z wynikiem 531 cm, został sklasyfikowany na 11. pozycji.

REKLAMA

Poza tyczkarzami i kpr. Lewandowskim w Szanghaju startowały jeszcze cztery reprezentantki Polski. Drugie miejsce w rzucie oszczepem, z wynikiem 64,49 m, zajęła debiutująca w mityngach Diamentowej Ligi Marcelina Witek. Z kolei Paulina Guba w konkursie pchnięcia kulą była piąta. Tę samą lokatę w biegu na 400 m przez płotki zajęła Joanna Linkiewicz. Natomiast ósme miejsce w konkursie trójskoku wywalczyła Anna Jagaciak-Michalska. Witek, Guba i Linkiewicz wypełniły minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa Europy w Berlinie.   

Diamentowa Liga rozgrywana jest od 2010 roku, w kalendarzu imprez zastąpiła Złotą Ligę. Do edycji w 2016 roku diamenty o wartości 80 tys. dolarów w 32 konkurencjach (po 16 dla kobiet i mężczyzn) zdobywali zawodnicy, którzy w mityngach eliminacyjnych i finałowym zdobyli najwięcej punktów. Od 2017 roku reguły rywalizacji zostały zmienione. Zwycięzcami Diamentowej Ligi zostają ci, którzy wygrają finałowe zawody w Zurychu lub w Brukseli. Natomiast 12 pozostałych mityngów traktowane jest jako eliminacje do finałów. W zależności od konkurencji awans do finału otrzymuje czołowych 8 lub 12 zawodników z rankingu zawodów kwalifikacyjnych. Jedynym Polakiem, który został zwycięzcą klasyfikacji generalnej jest plut. Piotr Małachowski. Dyskobol z wrocławskiego WZS-u i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław czterokrotnie był zwycięzcą Diamentowej Ligi. Czterokaratowe diamenty wygrał w 2010 roku, 2014, 2015 i 2016.

SZUS

autor zdjęć: Steve Feeney/Action Plus/TopFoto/Forum

dodaj komentarz

komentarze


Liceum im. Milewicza wyróżnione Medalem „Pro Patria”
Wyślij paczkę do PKW
Gen. Sokołowski: Służba na misjach procentuje
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Invictus Games Sydney 2018 zakończone!
Finał „Anakondy” na drawskim poligonie
Bezpieczny powrót myśliwców
Trzy medale dżudoczek na wojskowych mistrzostwach świata
Wojsko szuka pielęgniarek
He Who Awaken Poles to Arms
Polska Casa nad Irakiem
WIW częścią obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości
Film Frames from the War Front
Wolna Polska na gruzach starego świata
Wybitni Polacy odznaczeni Orderem Orła Białego
Przełajowcy z 12 Dywizji Zmechanizowanej najlepsi
Wyjątkowe Święto Niepodległości
Testament geopolityczny prezydenta
Polsko-amerykańskie negocjacje
Sarex na Mazurach
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
„Ślązak” na morskiej próbie
„Niepodległą mamy we krwi”: czas na nagrody
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Inwestycje w wewnętrzne bezpieczeństwo
Rząd za kluczowymi zmianami
Kawalerzyści na górskich trasach
Kolejne Jelcze dla armii
Polki mistrzyniami świata w maratonie
Gorzki finisz wielkiej wojny
Bądźmy razem dla niepodległej Polski
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Zmiany w ustawie o weteranach
Konwój idzie przez Bałtyk
„Pułaski” wrócił do Gdyni
Prezydent złożył podpis pod reformą dowodzenia
Luzowanie na „Anakondzie”
Celowniki holograficzne dla terytorialsów
Żołnierz zwyciężył w tegorocznym Biegu Niepodległości
Morskie kły na „Anakondzie”
Mistrz sztangi
Konwój dotarł do celu
The United States of America Have It Their Way
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Nothing Can Stop Our Tanks
Rakiety Homara
Europejski Fundusz Obronny, czyli pieniądze (nie) do wzięcia?
We Build the World of Details
Cel – Fort Trump
Kto zbiera burzę
Generalskie gwiazdki na 11 listopada
Sto lat niepodległości
Obronne wyzwania fotoniki
Amerykańskie dowództwo przyszłości
„Anakonda” w Orzyszu
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Our efforts passed muster

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO