moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kpr. Marcin Lewandowski trzeci w Szanghaju

Zwycięzca plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Wojska Polskiego w 2017 roku – kpr. Marcin Lewandowski – z sukcesem wystartował w tegorocznym cyklu Diamentowej Ligi. W biegu na 800 m w Szanghaju przegrał tylko z dwoma Kenijczykami. W ogólnej klasyfikacji kpr. Lewandowski zajmuje szóste miejsce. 

Lekkoatleta z Wojskowego Zespołu Sportowego Bydgoszcz pokonał 800 m na bieżni w Szanghaju w 1 min 45,41 s. Tym wynikiem wypełnił minimum kwalifikacyjne na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie oraz zapewnił sobie sześć punktów do klasyfikacji Diamentowej Ligi. Bieg wygrał Kenijczyk Wycliffe Kinyamal (za zwycięstwo otrzymał osiem punktów), a drugi był jego rodak Jonathan Kitilit (zdobył siedem oczek). W klasyfikacji łącznej po dwóch mityngach (pierwszy odbył się 4 maja w Dosze) Lewandowski zajmuje szóste miejsce. Jednak w pierwszym mityngu żołnierz z WZS Bydgoszcz nie brał udziału. Z kolei w Szanghaju nie startował drugi z naszych znakomitych biegaczy Adam Kszczot, który w Dosze był czwarty i z pięcioma punktami w klasyfikacji Diamentowej Ligi zajmuje dziewiąte miejsce. 

Część konkurencji z mityngu w Szanghaju po raz pierwszy w tym roku była wliczana do cyklu Diamentowej Ligi. Pierwszy raz o punkty walczyli np. tyczkarze. Zwyciężył z wynikiem 581 cm Francuz Renaud Lavillenie. Poprzeczkę na tej samej wysokości pokonał Piotr Lisek, ale ponieważ miał więcej nieudanych prób od rywala został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Trzeci był Chińczyk Changrui Xue, który przeskoczył 571 cm. Niestety w czołowej ósemce, która zdobyła pierwsze punkty do klasyfikacji DL, nie znalazł się drugi z polskich tyczkarzy st. szer. Paweł Wojciechowski. Reprezentant bydgoskiego WZS-u, z wynikiem 531 cm, został sklasyfikowany na 11. pozycji.

REKLAMA

Poza tyczkarzami i kpr. Lewandowskim w Szanghaju startowały jeszcze cztery reprezentantki Polski. Drugie miejsce w rzucie oszczepem, z wynikiem 64,49 m, zajęła debiutująca w mityngach Diamentowej Ligi Marcelina Witek. Z kolei Paulina Guba w konkursie pchnięcia kulą była piąta. Tę samą lokatę w biegu na 400 m przez płotki zajęła Joanna Linkiewicz. Natomiast ósme miejsce w konkursie trójskoku wywalczyła Anna Jagaciak-Michalska. Witek, Guba i Linkiewicz wypełniły minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa Europy w Berlinie.   

Diamentowa Liga rozgrywana jest od 2010 roku, w kalendarzu imprez zastąpiła Złotą Ligę. Do edycji w 2016 roku diamenty o wartości 80 tys. dolarów w 32 konkurencjach (po 16 dla kobiet i mężczyzn) zdobywali zawodnicy, którzy w mityngach eliminacyjnych i finałowym zdobyli najwięcej punktów. Od 2017 roku reguły rywalizacji zostały zmienione. Zwycięzcami Diamentowej Ligi zostają ci, którzy wygrają finałowe zawody w Zurychu lub w Brukseli. Natomiast 12 pozostałych mityngów traktowane jest jako eliminacje do finałów. W zależności od konkurencji awans do finału otrzymuje czołowych 8 lub 12 zawodników z rankingu zawodów kwalifikacyjnych. Jedynym Polakiem, który został zwycięzcą klasyfikacji generalnej jest plut. Piotr Małachowski. Dyskobol z wrocławskiego WZS-u i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław czterokrotnie był zwycięzcą Diamentowej Ligi. Czterokaratowe diamenty wygrał w 2010 roku, 2014, 2015 i 2016.

SZUS

autor zdjęć: Steve Feeney/Action Plus/TopFoto/Forum

dodaj komentarz

komentarze


Szkoła Orląt będzie Akademią
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Pamięci Polaków pomordowanych na Wołyniu
Armia zyskała 323 nowych oficerów
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych
Polska delegacja w drodze do Brukseli
34 medale żołnierzy na mistrzostwach Polski
Sukcesy lekkoatletów w Pucharze Świata i Diamentowej Lidze
Polskie Bryzy nad Afryką
„Kormoran” opuścił Bałtyk
Kawaleryjskie święto w Hrubieszowie
Polscy piloci wracają z Kuwejtu
WOT zmodyfikuje zasady organizacji ćwiczeń poza poligonami
Pożegnanie pilota MiG-a-29
Sukces Trumpa czy Kima?
Pierwszy nowoczesny okręt II Rzeczypospolitej
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
Prezydent i szef MON-u na Łotwie
Szkolenie Legii Akademickiej we Wrocławiu
Unitarka terytorialsów
Cel: bezpieczne lotnisko
Powietrzny pokaz Orlików i Harvardów
Polak znaczy skazaniec
Pancerne starcie w Orzyszu
Powitanie kuwejckiego kontyngentu
Posłowie o „Wiśle” i PGZ
Francja inwestuje w obronność
„Walka czołgów” – kolejne starcie
Polityka fałszywego uśmiechu
Frontowe miasta Legionów Polskich
Spadochroniarze skakali po medale
PGZ i Leonardo chcą zbudować Kruka
System dowodzenia dla wojsk lądowych
Dwa medale kajakarki na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Piłkarze z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Inwestycje w Pionki
Groty na rynku cywilnym
16–31 lipca – polskie oddziały na rosyjskiej ziemi
MON na lato dla dzieci żołnierzy
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Sojusz jak wspólna pięść
Jak nas widzą, czyli Polska w oczach żołnierzy US Army
„Milion zza oceanu”, czyli Polacy w armii USA
Wojownicy nad morzem
Czarna Dywizja najlepsza na spartakiadzie
Eastern Flank Pillar
„Sophia”: druga zmiana po certyfikacji
Płonący tor przeszkód
„Kościuszko” na oceanie
Trump: „Polska nie jest zakładnikiem”
Terytorialsi w urzędach

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO