moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Kpr. Marcin Lewandowski trzeci w Szanghaju

Zwycięzca plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Wojska Polskiego w 2017 roku – kpr. Marcin Lewandowski – z sukcesem wystartował w tegorocznym cyklu Diamentowej Ligi. W biegu na 800 m w Szanghaju przegrał tylko z dwoma Kenijczykami. W ogólnej klasyfikacji kpr. Lewandowski zajmuje szóste miejsce. 

Lekkoatleta z Wojskowego Zespołu Sportowego Bydgoszcz pokonał 800 m na bieżni w Szanghaju w 1 min 45,41 s. Tym wynikiem wypełnił minimum kwalifikacyjne na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie oraz zapewnił sobie sześć punktów do klasyfikacji Diamentowej Ligi. Bieg wygrał Kenijczyk Wycliffe Kinyamal (za zwycięstwo otrzymał osiem punktów), a drugi był jego rodak Jonathan Kitilit (zdobył siedem oczek). W klasyfikacji łącznej po dwóch mityngach (pierwszy odbył się 4 maja w Dosze) Lewandowski zajmuje szóste miejsce. Jednak w pierwszym mityngu żołnierz z WZS Bydgoszcz nie brał udziału. Z kolei w Szanghaju nie startował drugi z naszych znakomitych biegaczy Adam Kszczot, który w Dosze był czwarty i z pięcioma punktami w klasyfikacji Diamentowej Ligi zajmuje dziewiąte miejsce. 

Część konkurencji z mityngu w Szanghaju po raz pierwszy w tym roku była wliczana do cyklu Diamentowej Ligi. Pierwszy raz o punkty walczyli np. tyczkarze. Zwyciężył z wynikiem 581 cm Francuz Renaud Lavillenie. Poprzeczkę na tej samej wysokości pokonał Piotr Lisek, ale ponieważ miał więcej nieudanych prób od rywala został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Trzeci był Chińczyk Changrui Xue, który przeskoczył 571 cm. Niestety w czołowej ósemce, która zdobyła pierwsze punkty do klasyfikacji DL, nie znalazł się drugi z polskich tyczkarzy st. szer. Paweł Wojciechowski. Reprezentant bydgoskiego WZS-u, z wynikiem 531 cm, został sklasyfikowany na 11. pozycji.

REKLAMA

Poza tyczkarzami i kpr. Lewandowskim w Szanghaju startowały jeszcze cztery reprezentantki Polski. Drugie miejsce w rzucie oszczepem, z wynikiem 64,49 m, zajęła debiutująca w mityngach Diamentowej Ligi Marcelina Witek. Z kolei Paulina Guba w konkursie pchnięcia kulą była piąta. Tę samą lokatę w biegu na 400 m przez płotki zajęła Joanna Linkiewicz. Natomiast ósme miejsce w konkursie trójskoku wywalczyła Anna Jagaciak-Michalska. Witek, Guba i Linkiewicz wypełniły minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa Europy w Berlinie.   

Diamentowa Liga rozgrywana jest od 2010 roku, w kalendarzu imprez zastąpiła Złotą Ligę. Do edycji w 2016 roku diamenty o wartości 80 tys. dolarów w 32 konkurencjach (po 16 dla kobiet i mężczyzn) zdobywali zawodnicy, którzy w mityngach eliminacyjnych i finałowym zdobyli najwięcej punktów. Od 2017 roku reguły rywalizacji zostały zmienione. Zwycięzcami Diamentowej Ligi zostają ci, którzy wygrają finałowe zawody w Zurychu lub w Brukseli. Natomiast 12 pozostałych mityngów traktowane jest jako eliminacje do finałów. W zależności od konkurencji awans do finału otrzymuje czołowych 8 lub 12 zawodników z rankingu zawodów kwalifikacyjnych. Jedynym Polakiem, który został zwycięzcą klasyfikacji generalnej jest plut. Piotr Małachowski. Dyskobol z wrocławskiego WZS-u i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław czterokrotnie był zwycięzcą Diamentowej Ligi. Czterokaratowe diamenty wygrał w 2010 roku, 2014, 2015 i 2016.

SZUS

autor zdjęć: Steve Feeney/Action Plus/TopFoto/Forum

dodaj komentarz

komentarze


Nowa strzelnica dla wrocławskiej AWL
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Prezydent Duda w Białym Domu
Terytorialsi w urzędach
Polscy spadochroniarze z kawalerii na najwyższym podium
Burza wokół rocznicowych uroczystości na Westerplatte
Zamknięte niebo nad Warszawą
Poznaj dzieje wojskowego Szpitala Ujazdowskiego
Namejs ’18 – łotewskie manewry z międzynarodową obsadą
Mieliśmy oko nad Irakiem
The United States of America Have It Their Way
Rząd za kluczowymi zmianami
Szkoła Orląt będzie Akademią
Sopka do liftingu
PW Inka z WITU
Cios w domu wroga
Będę walczył z czerwonymi aż do ostatniego tchnienia
PKW Orlik od nowego roku z F-16
Cisi bohaterowie
Dragoni ruszyli do boju
Zmiany w ustawie o weteranach
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Reprezentanci Wojska Polskiego 15 razy na podium
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
MMA w Sokołowie Podlaskim
Sokoły pola walki
W Sejmie o systemie obronnym Polski
Sukcesy żołnierzy z bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego
Kapral Marcin Lewandowski o krok od diamentów
Zmiany w dodatkach służbowych
Pobiegną dla „Czarnego”
Zmiany w zarządzie PGZ
Cyfrowa brygada testuje nowe rozwiązania
Pretorianin
„Kościuszko” wyruszył po szczątki admirała
Ruszyła budowa ORP „Albatros”
Poligonowy test zwiadowców
„Camp Pozzi” – nowa książka byłego żołnierza jednostki GROM
F-16 na pokazie, czyli co myśliwiec może pokazać publiczności
Szef MON odwiedził polskie kontyngenty
Gwardziści z USA w Krzesinach
Podchorążowie z Dęblina z odznakami „Combat Swimmer”
Su-22 znowu w powietrzu
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Zmiana dowództwa w LITPOLUKRBRIG
Obchody 1 września na Westerplatte jednak z udziałem wojska
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Strzały z Procy
Odprawa w Valburgu, czyli oskarżony gen. Sosabowski
Bezzałogowce w programie „Orlik”
„Sophia”: powrót do domu
16–30 września 1918 – rozstrzygająca operacja na zachodnim froncie
Abramsy i Bradleye w Polsce
Całe podium MP w półmaratonie dla żołnierzy
Tu liczył się zgrany team i autorytet

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO