moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Trzy medale żołnierzy w mistrzostwach zapaśników

Cztery medale wywalczyli reprezentanci Polski na mistrzostwach Europy w zapasach, które odbyły się w rosyjskim Kaspijsku. Trzy z nich zdobyli żołnierze. Srebrny medal wywalczyła szer. rez. Roksana Zasina, a brązowe medale: szer. Katarzyna Krawczyk i szer. Robert Baran. Na podium stanął również Magomedmurad Gadżijew, który zdobył tytuł wicemistrza Europy. 

Dużo radości sprawili swoim przełożonym zapaśnicy z Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu, którzy z mistrzostw Europy wrócili do kraju z dwoma medalami. – Cieszymy się z brązu szer. Roberta Barana i szer. Katarzyny Krawczyk. Bardzo emocjonowaliśmy się też występami Roksany Zasiny, która niedawno odbyła szkolenie w ramach służby przygotowawczej i w pierwszej kolejności jest przewidziana do wcielenia do naszego zespołu – mówi mjr Cezary Młynarczyk, zastępca szefa poznańskiego WZS. – Nie należy też zapominać, że swoją cegiełkę do sukcesu zapaśniczek dołożył trener kadry narodowej ppor. Piotr Krajewski, który służy w WZS Poznań – dodaje major.

Ppor. Krajewski przed kilkoma miesiącami objął stanowisko trenera kadry narodowej kobiet w zapasach i mistrzostwa Europy w Kaspijsku były jego pierwszą dużą imprezą w roli głównego szkoleniowca. Przed rokiem Polki na czempionacie Starego Kontynentu w Serbii wywalczyły jeden medal. Złoto w kategorii do 63 kg zdobyła st. szer. Monika Michalik z poznańskiego WZS. Tym razem obrończyni tytułu mistrzowskiego zajęła piąte miejsce. Nowy trener kadry ma jednak powody do zadowolenia, gdyż nasze reprezentantki spisały się lepiej niż przed rokiem. – Dziewczyny zdobyły dwa medale. A blisko podium była Michalik i dwie jej młodsze koleżanki. Cieszę się, że w kadrze jest świetna atmosfera oraz z tego, że z dobrej strony pokazują się zawodniczki z nowego pokolenia – mówi ppor. Krajewski. – Po igrzyskach w Tokio to głównie na nich będzie się opierała kadra – twierdzi szkoleniowiec.

REKLAMA

Szer. rez. Roksana Zasina ze Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego w finale kategorii do 55 kg nieznacznie przegrała z Białorusinką Iryną Kuraczkiną. W drodze do finału pokonała 10:0 Annę Wojtową z Ukrainy i 2:1 Turczynkę Bedihę Gun. Natomiast szer. Katarzyna Krawczyk, broniąca barw Cementu Gryfa Chełm, w kategorii do 53 kg pojedynek o brąz stoczyła z Węgierką Mercedesz Denes. Polka 19 s przed końcem walki położyła rywalkę na łopatki. We wcześniejszych starciach pokonała natomiast przez przewagę techniczną Linn Lundstroem ze Szwecji i Mołdawiankę Iulię Leordę.

Szer. Robert Baran, który od lutego jest w poznańskim WZS, startował w najcięższej kategorii w stylu wolnym (125 kg). Bój o brąz stoczył z Austriakiem Johannesem Ludescherem. Nasz zapaśnik wygrał 6:1. W pierwszej rundzie Polak prowadził 2:1. W drugiej nasz reprezentant sprowadził rywala do parteru i wypchnął go poza matę. Za tę akcję zapaśnik z WZS Poznań otrzymał od sędziów dwa punkty. Dwa kolejne nasz reprezentant zdobył 20 s przed końcem walki, gdy po nieudanej akcji Austriaka na nogi położył go na macie.

W mistrzostwach w Kaspijsku najlepiej spisali się gospodarze, którzy w rywalizacji w stylu klasycznym, wolnym i kobiet wywalczyli 23 medale: 12 złotych, siedem srebrnych i cztery brązowe. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła Turcja (5 – 0 – 8), a trzecie Azerbejdżan (4 – 5 – 9). Polska z czterema medalami (0 – 2 – 2) została sklasyfikowana na 11. pozycji.

SZUS

autor zdjęć: Stanislav-Krasilnikov/TASS

dodaj komentarz

komentarze


Frontowe miasta Legionów Polskich
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Pancerne starcie w Orzyszu
Szkolenie Legii Akademickiej we Wrocławiu
Dwa medale kajakarki na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Pierwszy nowoczesny okręt II Rzeczypospolitej
Armia zyskała 323 nowych oficerów
Inwestycje w Pionki
34 medale żołnierzy na mistrzostwach Polski
Sukcesy lekkoatletów w Pucharze Świata i Diamentowej Lidze
Polityka fałszywego uśmiechu
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Powietrzny pokaz Orlików i Harvardów
Francja inwestuje w obronność
Groty na rynku cywilnym
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
System dowodzenia dla wojsk lądowych
Unitarka terytorialsów
16–31 lipca – polskie oddziały na rosyjskiej ziemi
Sojusz jak wspólna pięść
Pamięci Polaków pomordowanych na Wołyniu
Eastern Flank Pillar
Terytorialsi w urzędach
„Kormoran” opuścił Bałtyk
PGZ i Leonardo chcą zbudować Kruka
Płonący tor przeszkód
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Polak znaczy skazaniec
„Kościuszko” na oceanie
Polskie Bryzy nad Afryką
Cel: bezpieczne lotnisko
Pożegnanie pilota MiG-a-29
Polscy piloci wracają z Kuwejtu
Sukces Trumpa czy Kima?
Wojownicy nad morzem
„Milion zza oceanu”, czyli Polacy w armii USA
Kawaleryjskie święto w Hrubieszowie
Szkoła Orląt będzie Akademią
Polska delegacja w drodze do Brukseli
MON na lato dla dzieci żołnierzy
„Walka czołgów” – kolejne starcie
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Czarna Dywizja najlepsza na spartakiadzie
Spadochroniarze skakali po medale
Trump: „Polska nie jest zakładnikiem”
„Sophia”: druga zmiana po certyfikacji
Jak nas widzą, czyli Polska w oczach żołnierzy US Army
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
Piłkarze z Czarnej Dywizji najlepsi w armii
Posłowie o „Wiśle” i PGZ
Prezydent i szef MON-u na Łotwie
WOT zmodyfikuje zasady organizacji ćwiczeń poza poligonami
Powitanie kuwejckiego kontyngentu
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO