moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Trzy medale żołnierzy w mistrzostwach zapaśników

Cztery medale wywalczyli reprezentanci Polski na mistrzostwach Europy w zapasach, które odbyły się w rosyjskim Kaspijsku. Trzy z nich zdobyli żołnierze. Srebrny medal wywalczyła szer. rez. Roksana Zasina, a brązowe medale: szer. Katarzyna Krawczyk i szer. Robert Baran. Na podium stanął również Magomedmurad Gadżijew, który zdobył tytuł wicemistrza Europy. 

Dużo radości sprawili swoim przełożonym zapaśnicy z Wojskowego Zespołu Sportowego w Poznaniu, którzy z mistrzostw Europy wrócili do kraju z dwoma medalami. – Cieszymy się z brązu szer. Roberta Barana i szer. Katarzyny Krawczyk. Bardzo emocjonowaliśmy się też występami Roksany Zasiny, która niedawno odbyła szkolenie w ramach służby przygotowawczej i w pierwszej kolejności jest przewidziana do wcielenia do naszego zespołu – mówi mjr Cezary Młynarczyk, zastępca szefa poznańskiego WZS. – Nie należy też zapominać, że swoją cegiełkę do sukcesu zapaśniczek dołożył trener kadry narodowej ppor. Piotr Krajewski, który służy w WZS Poznań – dodaje major.

Ppor. Krajewski przed kilkoma miesiącami objął stanowisko trenera kadry narodowej kobiet w zapasach i mistrzostwa Europy w Kaspijsku były jego pierwszą dużą imprezą w roli głównego szkoleniowca. Przed rokiem Polki na czempionacie Starego Kontynentu w Serbii wywalczyły jeden medal. Złoto w kategorii do 63 kg zdobyła st. szer. Monika Michalik z poznańskiego WZS. Tym razem obrończyni tytułu mistrzowskiego zajęła piąte miejsce. Nowy trener kadry ma jednak powody do zadowolenia, gdyż nasze reprezentantki spisały się lepiej niż przed rokiem. – Dziewczyny zdobyły dwa medale. A blisko podium była Michalik i dwie jej młodsze koleżanki. Cieszę się, że w kadrze jest świetna atmosfera oraz z tego, że z dobrej strony pokazują się zawodniczki z nowego pokolenia – mówi ppor. Krajewski. – Po igrzyskach w Tokio to głównie na nich będzie się opierała kadra – twierdzi szkoleniowiec.

REKLAMA

Szer. rez. Roksana Zasina ze Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego w finale kategorii do 55 kg nieznacznie przegrała z Białorusinką Iryną Kuraczkiną. W drodze do finału pokonała 10:0 Annę Wojtową z Ukrainy i 2:1 Turczynkę Bedihę Gun. Natomiast szer. Katarzyna Krawczyk, broniąca barw Cementu Gryfa Chełm, w kategorii do 53 kg pojedynek o brąz stoczyła z Węgierką Mercedesz Denes. Polka 19 s przed końcem walki położyła rywalkę na łopatki. We wcześniejszych starciach pokonała natomiast przez przewagę techniczną Linn Lundstroem ze Szwecji i Mołdawiankę Iulię Leordę.

Szer. Robert Baran, który od lutego jest w poznańskim WZS, startował w najcięższej kategorii w stylu wolnym (125 kg). Bój o brąz stoczył z Austriakiem Johannesem Ludescherem. Nasz zapaśnik wygrał 6:1. W pierwszej rundzie Polak prowadził 2:1. W drugiej nasz reprezentant sprowadził rywala do parteru i wypchnął go poza matę. Za tę akcję zapaśnik z WZS Poznań otrzymał od sędziów dwa punkty. Dwa kolejne nasz reprezentant zdobył 20 s przed końcem walki, gdy po nieudanej akcji Austriaka na nogi położył go na macie.

W mistrzostwach w Kaspijsku najlepiej spisali się gospodarze, którzy w rywalizacji w stylu klasycznym, wolnym i kobiet wywalczyli 23 medale: 12 złotych, siedem srebrnych i cztery brązowe. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła Turcja (5 – 0 – 8), a trzecie Azerbejdżan (4 – 5 – 9). Polska z czterema medalami (0 – 2 – 2) została sklasyfikowana na 11. pozycji.

SZUS

autor zdjęć: Stanislav-Krasilnikov/TASS

dodaj komentarz

komentarze


Podchorążowie na zimowym survivalu
Neptuny wchodzą do służby
W środę kontrakt na dostawę HIMARS-ów
Harcerz zwany Flo
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Ramię w ramię z pogranicznikami
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
The holy mission
W Brukseli o bezpieczeństwie
Rozejm w Trewirze zakończył wielkopolski zryw
Obrady NATO w Brukseli
Akcja antynarkotykowa żandarmów
Jubileuszowy Półmaraton Komandosa z rekordami
Wynagrodzenia podchorążych po nowemu
Sukces kaprala Marcina Lewandowskiego
Peaceful Pretexts of Putin
Interoperacyjność Jaśmina
Nurkowie ćwiczą pod lodem
Spotkanie ministrów obrony państw NATO
Kontrakt na HIMARS-y podpisany
Nauka i staż, czyli studia dualne dla mechaników lotniczych
Remont lotniska w Łasku na finiszu
Macedonia Północna w drodze do NATO
Panie bez taryfy ulgowej
Wybierasz liceum? Zostań wojskowym informatykiem
HIMARS: broń dalekiego zasięgu
Pożegnanie żołnierzy przed wyjazdem do Iraku
Prezydenci trzech państw w LITPOLUKRBRIG
Cel – bezpieczna Europa
Pancerny „Poznańczyk”
Triumf szpadzistek w zawodach o Puchar Świata
Zwiad w miejskiej dżungli
Breakdown? Do not panic
Więcej miejsc dla przyszłych cyberżołnierzy
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Polowanie na zbrodniarzy
Dowództwo wielonarodowej dywizji w nowej siedzibie
19 medali żołnierzy
Pokonać strach przed ogniem
W Warszawie rozmawiano o pokoju na Bliskim Wschodzie
„Pułaski” wraca do zespołu NATO
Zadbają o groby polskich żołnierzy na Wschodzie
Podwójne zamrożenie
Posłowie podsumowali ostatnie trzy lata działalności MON
Polska i Litwa wzmacniają współpracę
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Na wyciągnięcie ręki
PKW „Pułaski”: pierwszy sprawdzian w zespole NATO
Kampania wyborcza poza armią
Krew na śniegu – początek bitwy o Monte Cassino
Zgrupowanie bojowe pancerniaków
Szer. rez. Kamila Żuk wicemistrzynią świata juniorek w biatlonie
WOT na szklanym ekranie
Polscy nurkowie ćwiczyli w Pakistanie
Więcej Polski w Eurokorpusie
Deputowani z USA murem za NATO
„Jastrzębie” przechwyciły rosyjski samolot
IPN zidentyfikował ofiary UPA

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO