moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady

W piątek, 16 marca, na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

16 marca pułkownik Robert Kosowski objął dowodzenie Wielkopolską Brygadą, a jej dotychczasowy dowódca – pułkownik Piotr Malinowski został wyznaczony na stanowisko Szefa Sztabu Wielkonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu .

Ważny dzień dla Wielkopolskiej Brygady rozpoczęła msza święta celebrowana przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego Jego Ekscelencję Józefa Guzdka w Kaplicy pw. Ducha Świętego w Międzyrzeczu.

REKLAMA

Następnie na placu apelowym, zgodnie z obowiązującą tradycją i ceremoniałem wojskowym podczas uroczystości sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, w obecności generała dywizji Stanisława Czosnka – dowódcy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, zaproszonych gości oraz żołnierzy 17WBZ, został przekazany z rąk pułkownika Piotra Malinowskiego w ręce obejmującego dowodzenie pułkownika Roberta Kosowskiego.

Generał dywizji Stanisław Czosnek podziękował pułkownikowi Malinowskiemu za trud i wysiłek włożony w 2,5 letnie dowodzenie Wielkopolską Brygadą mówiąc: „To co o pułkowniku Malinowskim mogę powiedzieć to oponowanie, logika w działaniu i konsekwencja w działaniu. Te jego 3 podstawowe cechy doprowadziły do tego ze zostawia brygadę w doskonałym stanie . Zdolność tej brygady została potwierdzona w ubiegłym roku w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Borsuk-17 (…) tak, brygada jest w doskonałym stanie. Piotr to jest twoja zasługa, twojej osobowości , zasługa tych żołnierzy którymi w tak wspaniały sposób kierowałeś, że dzisiaj możemy stanąć tu, patrząc sobie prosto w oczy i móc ze szczerym wyrazem tych oczu podziękować sobie za lata dowodzenia tą brygadą”.

Jednocześnie dowódca Czarnej Dywizji życzył obejmującemu obowiązki dowódcy Cyfrowej Brygady powodzenia na nowym stanowisku służbowym. „Następca, który ma punkt startu bardzo trudny, ponieważ ta brygada jest na doskonałym poziomie wyszkolenia i przygotowania posiada ogromne doświadczenie szkoleniowe (…) dlatego też Panie pułkowniku Kosowski, przypomnę jeszcze raz, że punktem wyjścia do pańskiego dowodzenia tą jednostką jest doskonały stan tejże brygady, ale cele które będzie sobie Pan stawiał na okres swojego dowodzenia nie mogą iść inaczej jak tylko i wyłącznie w górę” – mówił dalej gen. dyw. Stanisław Czosnek.

Pułkownik Malinowski żegnając brygadę podkreślił, że nie wszystkie dni były słoneczne. Liczne wyzwania stawiane przed brygadą wiązały się z trudnymi i wymagającymi decyzjami, podczas których zawsze mógł liczyć na wsparcie swojej kierowniczej kadry, zastępcy, szefa szkolenia i szefa sztabu. A dzięki wysiłkowi wszystkich żołnierzy jednostki, 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana sprostała każdemu wyzwaniu.

Po licznych podziękowaniach dla dowódców, oficerów, podoficerów, żołnierzy i wszystkich wspierających działalność Wielkopolskiej Brygady, głos zabrał pułkownik Robert Kosowski zaznaczając, że objęcie nowych obowiązków jest dla niego zaszczytem oraz dużym wyzwaniem. Wielkopolska Brygada to jednostka, która działa na nowoczesnym sprzęcie wykonując stawiane przed nią trudne zadania na bardzo wysokim poziomie.

Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów Wielkopolskiej Brygady oraz honorowy przejazd sprzętu, który po raz ostatni defilował przed pułkownikiem Piotrem Malinowskim.

Tekst: por. Weronika Milczarczyk

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Łukasz Kermel

dodaj komentarz

komentarze


Szpadzistki drugie w Pucharze Świata, a szpadziści tuż za podium
Testament geopolityczny prezydenta
Lekcja zimowego przetrwania
Więcej pieniędzy dla kombatantów
Pierwsze Leopardy 2PL już w Polsce
Mogiły bohaterów pod szczególną ochroną
Poszukiwana Harpia
Pilot z precyzją chirurga
Śmigłowiec marynarki szukał rozbitka
13 Desperadoes
Polskie święta na misjach
Lotnisko Chopina zyska tereny od wojska
IV zmiana PKW Rumunia rozpoczyna misję
Pierwsze pomruki nadciągającej „Burzy”
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
„Snipy” to oczy...
Pielęgniarka spod Monte Cassino
We Are Warriors
ORP „Drużno” po nowemu
JFTC rośnie w siłę
Dzieląc się tym, co najcenniejsze
Minister Błaszczak u żołnierzy w Bośni i Hercegowinie
Widzimy się na macie
Czy cywil z bronią wesprze armię w czasie „W”?
Ogniowy sprawdzian zmotoryzowanych
Antoś, symbol Lwowa
Szer. rez. Justyna Święty-Ersetic czwartym sportowcem w kraju
Znana wysokość podwyżek dla żołnierzy
Curse of the Black Gold
Węzły dla wojska
W Brukseli o bezpieczeństwie
See You On The Mat
Klątwa czarnego złota
Żołnierze zdominowali mistrzostwa Polski w biatlonie
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Na jednej narcie po nagrodę fair play
Polsko-niemieckie strzelanie w Jägerbrück
Kolejna zmiana PKW „Orlik” już na Litwie
Wspólny konkurs resortów obrony i edukacji
Centrum w zawieszeniu
Pułkownik, który stworzył „Wojownika”
Technologiczne inwestycje HSW
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
II edycja „Legii Akademickiej” dla studentów
Proobronna „Anakonda”
Cel – bezpieczna Europa
Panie bez taryfy ulgowej
Playing the World
Kapelan na misji
Spadochroniarze na kanadyjskich szlakach
Buzdygan Internautów – rusza głosowanie
Między młotem a sierpem 12 stycznia 1944 roku
Legenda pilota Pniewskiego
Szef MON-u z wizytą w Chorwacji
Bal na rzecz weteranów
Komandosi z Agatu na Kaukazie
Wynagrodzenia podchorążych po nowemu
Jak zostać żołnierzem? Dowiesz się w górach
„Sophia” do końca marca
II Rzeczpospolita była Polską z wizji Dmowskiego
Cybernetyczna foka lustruje dno
Józef Dowbor-Muśnicki: generał potrzebny od zaraz
Granice są po to, by je przekraczać
Morze niezgody

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO