moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca Wielkopolskiej Brygady

W piątek, 16 marca, na placu apelowym w Międzyrzeczu, pułkownik Piotr Malinowski przekazał sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej pułkownikowi Robertowi Kosowskiemu.

16 marca pułkownik Robert Kosowski objął dowodzenie Wielkopolską Brygadą, a jej dotychczasowy dowódca – pułkownik Piotr Malinowski został wyznaczony na stanowisko Szefa Sztabu Wielkonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu .

Ważny dzień dla Wielkopolskiej Brygady rozpoczęła msza święta celebrowana przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego Jego Ekscelencję Józefa Guzdka w Kaplicy pw. Ducha Świętego w Międzyrzeczu.

REKLAMA

Następnie na placu apelowym, zgodnie z obowiązującą tradycją i ceremoniałem wojskowym podczas uroczystości sztandar 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, w obecności generała dywizji Stanisława Czosnka – dowódcy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, zaproszonych gości oraz żołnierzy 17WBZ, został przekazany z rąk pułkownika Piotra Malinowskiego w ręce obejmującego dowodzenie pułkownika Roberta Kosowskiego.

Generał dywizji Stanisław Czosnek podziękował pułkownikowi Malinowskiemu za trud i wysiłek włożony w 2,5 letnie dowodzenie Wielkopolską Brygadą mówiąc: „To co o pułkowniku Malinowskim mogę powiedzieć to oponowanie, logika w działaniu i konsekwencja w działaniu. Te jego 3 podstawowe cechy doprowadziły do tego ze zostawia brygadę w doskonałym stanie . Zdolność tej brygady została potwierdzona w ubiegłym roku w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Borsuk-17 (…) tak, brygada jest w doskonałym stanie. Piotr to jest twoja zasługa, twojej osobowości , zasługa tych żołnierzy którymi w tak wspaniały sposób kierowałeś, że dzisiaj możemy stanąć tu, patrząc sobie prosto w oczy i móc ze szczerym wyrazem tych oczu podziękować sobie za lata dowodzenia tą brygadą”.

Jednocześnie dowódca Czarnej Dywizji życzył obejmującemu obowiązki dowódcy Cyfrowej Brygady powodzenia na nowym stanowisku służbowym. „Następca, który ma punkt startu bardzo trudny, ponieważ ta brygada jest na doskonałym poziomie wyszkolenia i przygotowania posiada ogromne doświadczenie szkoleniowe (…) dlatego też Panie pułkowniku Kosowski, przypomnę jeszcze raz, że punktem wyjścia do pańskiego dowodzenia tą jednostką jest doskonały stan tejże brygady, ale cele które będzie sobie Pan stawiał na okres swojego dowodzenia nie mogą iść inaczej jak tylko i wyłącznie w górę” – mówił dalej gen. dyw. Stanisław Czosnek.

Pułkownik Malinowski żegnając brygadę podkreślił, że nie wszystkie dni były słoneczne. Liczne wyzwania stawiane przed brygadą wiązały się z trudnymi i wymagającymi decyzjami, podczas których zawsze mógł liczyć na wsparcie swojej kierowniczej kadry, zastępcy, szefa szkolenia i szefa sztabu. A dzięki wysiłkowi wszystkich żołnierzy jednostki, 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana sprostała każdemu wyzwaniu.

Po licznych podziękowaniach dla dowódców, oficerów, podoficerów, żołnierzy i wszystkich wspierających działalność Wielkopolskiej Brygady, głos zabrał pułkownik Robert Kosowski zaznaczając, że objęcie nowych obowiązków jest dla niego zaszczytem oraz dużym wyzwaniem. Wielkopolska Brygada to jednostka, która działa na nowoczesnym sprzęcie wykonując stawiane przed nią trudne zadania na bardzo wysokim poziomie.

Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów Wielkopolskiej Brygady oraz honorowy przejazd sprzętu, który po raz ostatni defilował przed pułkownikiem Piotrem Malinowskim.

Tekst: por. Weronika Milczarczyk

red. PZ

autor zdjęć: st. szer. Łukasz Kermel

dodaj komentarz

komentarze


Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Cywile z szansą na kaprala
Pokazy Air Show coraz bliżej
Powietrzne szkolenie zwiadowców
Armia Ochotnicza ostatniej szansy
Polscy żołnierze jadą na Łotwę
Więcej szeregowych z szansą na oficera
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
Misja na południowej flance NATO
Fantastyczny finisz kaprala Lewandowskiego
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Wojsko pamięta o lotnikach
Pierwszy lot pamiętam stale…
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Brytyjczycy sprawdzą „Pułaskiego”
Kargil – pierwsza wojna nuklearnych mocarstw
Szkoła Orląt będzie Akademią
Konkurs dla pasjonatów wojska
Himarsy na polskim poligonie
Lisowczycy – jeźdźcy apokalipsy ze wschodu
Francuski żołnierz przyszłości 2.0
Szef MON odwiedził polskie kontyngenty
Saperskie Dni Dobrosąsiedztwa
Spadochroniarze ćwiczą skoki na wodę
Gwardziści z USA w Krzesinach
Strzały z Procy
Military Doctor 2018
MON na lato dla dzieci żołnierzy
Wielka Defilada Niepodległości
Treningowy zamach
Homar od nowa
Armia Krajowa na pomoc płonącej Warszawie
Terytorialsi w urzędach
Polscy weterani już częścią rodziny Invictus Games
Praktyczny wymiar Legii Akademickiej
Powitanie kuwejckiego kontyngentu
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Obchody 1 września na Westerplatte jednak z udziałem wojska
Menak spiskuje, czyli manewry na Morzu Czarnym
Trump: „Polska nie jest zakładnikiem”
Mustang po raz trzeci
Armia dostała kolejną partię nowych mundurów
Nowe stare śmigłowce dla US Army
Dywizjon 303 na ekranie – odsłona pierwsza
Pogrom w błocie
Żołnierze na podium mistrzostw Europy
16–31 sierpnia 1918 – Pierwsze sukcesy ofensywy stu dni
Robert Korzeniowski: kocham sport, jest on treścią mojego życia
Jastrzębie w walce radioelektronicznej
Czas świętowania i podniebnych atrakcji
Na Bałtyku tonął jacht. Z pomocą ruszyli żołnierze
Wirtualny lot M-346
PKW „Sophia” zaczyna II zmianę
Świętowanie i szkolenie
Cisi bohaterowie
Burza wokół rocznicowych uroczystości na Westerplatte

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO