moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Michał Dworczyk szefem KPRM

Michał Dworczyk, dotąd wiceminister obrony narodowej odpowiedzialny m.in. za współpracę z organizacjami proobronnymi oraz wspieranie budowy wojsk obrony terytorialnej, objął funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To jedna ze zmian dokonanych w KPRM przez powołanego tydzień temu nowego premiera Mateusza Morawieckiego.

Nowi współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego. Od lewej: Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera, Joanna Kopcińska, nowy rzecznik rządu.

– Nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie Michał Dworczyk – poinformował na wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd, była premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera.

Nowy premier dokonał już kilku zmian w swoim rządzie, m.in. powołując dotychczasowego wiceministra obrony na nowego szefa KPRM. Michał Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę, która – jak podał premier Morawiecki – pozostaje w KPRM w randze sekretarza stanu.

REKLAMA

Podczas konferencji Michał Dworczyk podziękował premierowi za zaufanie i podkreślił, że funkcja szefa KPRM to wielki zaszczyt, a przede wszystkim wyzwanie i zobowiązanie do służby dla Rzeczypospolitej. – Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu – stwierdził.

Nowy szef KPRM jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Europy Wschodniej UW. Po ukończeniu studiów zgłosił się jako ochotnik do wojska. Ukończył trzymiesięczne szkolenie w Szkole Podchorążych Rezerwy w Zegrzu, potem przez kwartał służył w kompanii rozpoznania Warszawskiej Brygady Pancernej. Jest starszym kapralem podchorążym rezerwy.

Przez wiele lat był instruktorem oraz członkiem władz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Działał także w organizacjach pozarządowych, w których tworzył i koordynował ogólnopolskie projekty: „Tropem wilczym – bieg pamięci żołnierzy wyklętych” oraz „Strażnicy narodowej pamięci”.

W latach 2006–2015 był radnym Warszawy, następnie radnym Sejmiku Mazowieckiego. Pełnił również przez rok funkcję głównego doradcy ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego, później był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2015 roku objął mandat poselski z ramienia PiS i został członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz przewodniczącym Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Był też posłem sprawozdawcą ustawy powołującej wojska obrony terytorialnej.

Na początku marca tego roku został powołany na stanowisko wiceministra obrony narodowej. W resorcie odpowiadał za koordynację współpracy MON z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi oraz za politykę historyczną, w tym m.in. za program ochotniczego szkolenia studentów „Legia Akademicka” oraz program budowy strzelnic „Strzelnica w powiecie”. Do jego zadań należało także wspieranie budowy utworzonych na początku roku wojsk obrony terytorialnej.

Michał Dworczyk jest autorem ustawy o nowym państwowym odznaczeniu – Krzyżu Wschodnim oraz uchwały Sejmu ustanawiającej Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

AD

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Sąd zdecyduje o losach pomnika katyńskiego w Jersey City
16-31 maja 1918 – Amerykanie przystępują do walki
Cadet Camp w wojskowej uczelni
Udana misja tygrysów
Antoni Macierewicz w Kanadzie o rosyjskiej agresji
108 twardzieli na mecie Ultramaratonu Kaszubskiego
Operacja „Ku wolności”, czyli Abwehra kręci w Polsce film
Warszawa miejscem debaty o przyszłości NATO
Europejska Harpia?
Większa flota Szkoły Orląt
Powinność państwa
Będzie więcej dróg o znaczeniu obronnym
Francja inwestuje w obronność
Bryza już lata nad Morzem Śródziemnym
Tygrysy nad Poznaniem
NATO i USA – dwa filary bezpieczeństwa Polski
Centralne obchody Dnia Weterana
Weterani na macie
Na jakich zasadach powrót do armii?
Pedro ze Stalowej Woli
40 lat misji UNIFIL
Terror na Majorce
Atak terrorystyczny w Radomiu
Bojowa operacja u brzegów Estonii
Drugi dzień obrad NATO w Brukseli
Co z kierowcami pojazdów uprzywilejowanych?
Huta celuje w miliard
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Pod Monte Cassino walczyli o Polskę
Szkolimy następców
Gala konkursu o żołnierzach wyklętych
Afgańska misja z nowymi siłami
1-15 czerwca 1918 – 1 Pułk Strzelców Polskich na pierwszej linii frontu
Wojska specjalne świętują
Wzajemne wsparcie
W Sejmie międzynarodowa debata o bezpieczeństwie
ORP „Piorun” w pogoni za „Bismarckiem”
Dziewczyny na medal
Trzy medale żołnierzy w mistrzostwach zapaśników
Pierwszy maraton biegłam z Polą
Pomnik katyński w Jersey City. Prawda historyczna kontra polityczna poprawność
Kpr. Marcin Lewandowski trzeci w Szanghaju
Minister obrony na spotkaniu w Rumunii
Bliski Wschód – definicja chaosu
Zgromadzenie Parlamentarne NATO podsumowało projekt eFP
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2018 rok
Polacy na straży pokoju na Półwyspie Koreańskim
Nowy polski samolot
Argentyńska zagadka
Ustawa degradacyjna przyjęta przez rząd
Kolejna zmiana żołnierzy leci do Afganistanu
„Kabul VIII” – gotowi do misji
Szef MON przed Zgromadzeniem Parlamentarnym NATO
Jak kupować skutecznie i szybko

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO