moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Michał Dworczyk szefem KPRM

Michał Dworczyk, dotąd wiceminister obrony narodowej odpowiedzialny m.in. za współpracę z organizacjami proobronnymi oraz wspieranie budowy wojsk obrony terytorialnej, objął funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To jedna ze zmian dokonanych w KPRM przez powołanego tydzień temu nowego premiera Mateusza Morawieckiego.

Nowi współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego. Od lewej: Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera, Joanna Kopcińska, nowy rzecznik rządu.

– Nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie Michał Dworczyk – poinformował na wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd, była premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera.

Nowy premier dokonał już kilku zmian w swoim rządzie, m.in. powołując dotychczasowego wiceministra obrony na nowego szefa KPRM. Michał Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę, która – jak podał premier Morawiecki – pozostaje w KPRM w randze sekretarza stanu.

REKLAMA

Podczas konferencji Michał Dworczyk podziękował premierowi za zaufanie i podkreślił, że funkcja szefa KPRM to wielki zaszczyt, a przede wszystkim wyzwanie i zobowiązanie do służby dla Rzeczypospolitej. – Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu – stwierdził.

Nowy szef KPRM jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Europy Wschodniej UW. Po ukończeniu studiów zgłosił się jako ochotnik do wojska. Ukończył trzymiesięczne szkolenie w Szkole Podchorążych Rezerwy w Zegrzu, potem przez kwartał służył w kompanii rozpoznania Warszawskiej Brygady Pancernej. Jest starszym kapralem podchorążym rezerwy.

Przez wiele lat był instruktorem oraz członkiem władz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Działał także w organizacjach pozarządowych, w których tworzył i koordynował ogólnopolskie projekty: „Tropem wilczym – bieg pamięci żołnierzy wyklętych” oraz „Strażnicy narodowej pamięci”.

W latach 2006–2015 był radnym Warszawy, następnie radnym Sejmiku Mazowieckiego. Pełnił również przez rok funkcję głównego doradcy ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego, później był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2015 roku objął mandat poselski z ramienia PiS i został członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz przewodniczącym Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Był też posłem sprawozdawcą ustawy powołującej wojska obrony terytorialnej.

Na początku marca tego roku został powołany na stanowisko wiceministra obrony narodowej. W resorcie odpowiadał za koordynację współpracy MON z organizacjami proobronnymi i pozarządowymi oraz za politykę historyczną, w tym m.in. za program ochotniczego szkolenia studentów „Legia Akademicka” oraz program budowy strzelnic „Strzelnica w powiecie”. Do jego zadań należało także wspieranie budowy utworzonych na początku roku wojsk obrony terytorialnej.

Michał Dworczyk jest autorem ustawy o nowym państwowym odznaczeniu – Krzyżu Wschodnim oraz uchwały Sejmu ustanawiającej Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

AD

autor zdjęć: KPRM

dodaj komentarz

komentarze


Obronne wyzwania fotoniki
Morskie kły na „Anakondzie”
Rakiety Homara
Kawalerzyści na górskich trasach
Więcej miejsc na studiach wojskowych
WIW częścią obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości
He Who Awaken Poles to Arms
Sarex na Mazurach
„Niepodległą mamy we krwi”: czas na nagrody
Film Frames from the War Front
Finał „Anakondy” na drawskim poligonie
Konwój idzie przez Bałtyk
Prezydent złożył podpis pod reformą dowodzenia
Zmiany w ustawie o weteranach
Więcej pieniędzy dla żołnierzy
Przełajowcy z 12 Dywizji Zmechanizowanej najlepsi
Zmiany w powołaniach do służby wojskowej
Europejski Fundusz Obronny, czyli pieniądze (nie) do wzięcia?
Rząd za kluczowymi zmianami
Gen. Sokołowski: Służba na misjach procentuje
Wyjątkowe Święto Niepodległości
W Sejmie o formowaniu nowej dywizji
Our efforts passed muster
Cel – Fort Trump
Wolna Polska na gruzach starego świata
Holendrzy w hołdzie maczkowcom
We Build the World of Details
Pamiętajmy o grobach bohaterów Niepodległej
Liceum im. Milewicza wyróżnione Medalem „Pro Patria”
Wybitni Polacy odznaczeni Orderem Orła Białego
Nothing Can Stop Our Tanks
Gorzki finisz wielkiej wojny
Wyślij paczkę do PKW
Trzy medale dżudoczek na wojskowych mistrzostwach świata
„Anakonda” w Orzyszu
Kolejne Jelcze dla armii
Mistrz sztangi
„Pułaski” wrócił do Gdyni
Inwestycje w wewnętrzne bezpieczeństwo
Generalskie gwiazdki na 11 listopada
Celowniki holograficzne dla terytorialsów
The United States of America Have It Their Way
Bezpieczny powrót myśliwców
„Ślązak” na morskiej próbie
„Wostok”, czyli pokaz sztuczek wojennych
Invictus Games Sydney 2018 zakończone!
Amerykańskie dowództwo przyszłości
Testament geopolityczny prezydenta
Polska Casa nad Irakiem
Amerykanie będą mieli wojska kosmiczne
Polsko-amerykańskie negocjacje
Konwój dotarł do celu
Wojsko szuka pielęgniarek
Luzowanie na „Anakondzie”
Bądźmy razem dla niepodległej Polski
Żołnierz zwyciężył w tegorocznym Biegu Niepodległości
Sto lat niepodległości
Kto zbiera burzę
Polki mistrzyniami świata w maratonie

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO