moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zaloguj się do Air Show Go!

Air Show Go! to niezbędnik widza. Aplikacja na telefony i tablety powstała specjalnie na potrzeby tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. Za jej pomocą publiczność będzie mogła korzystać z map i planu lotów oraz przeczytać informacje o wystawie naziemnej. Bezpłatne oprogramowanie będzie dostępne od 7 sierpnia.

– Takiej aplikacji jeszcze na Air Show nie było. Jesteśmy pewni, że okaże się ona bardzo pomocna – zapowiada kpt. Magdalena Busz, rzecznik prasowy Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017.

Oprogramowanie powstało specjalnie na pokazy w Radomiu. Ma ułatwić widzom i uczestnikom Air Show 2017 dotarcie do wszystkich niezbędnych wiadomości związanych z pokazami.

– Aplikacja mobilna połączy w sobie kilka różnych funkcji. Przede wszystkim ułatwi nawigację na terenie lotniska i pozwoli zorientować się, jakie atrakcje przygotowano na ziemi. Za jej pomocą będzie można także wyszukiwać wystawców  – mówi kpt. Busz.

Osoby korzystające z oprogramowania będą mogły np. przeczytać informacje o sprzęcie i uzbrojeniu prezentowanym na wystawie statycznej, poznać harmonogram pokazów dynamicznych oraz listę przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Wszystkie informacje będą na bieżąco aktualizowane.

– Zobaczymy powiadomienia i komunikaty np. o zmianach w agendzie, specjalnych wydarzeniach lub nagłych, nieplanowanych utrudnieniach. Dowiemy się, gdzie np. znajdują się miejsca pomocy medycznej, a także czy ktoś nie szuka zaginionego dziecka, co na dużych imprezach często się zdarza – dodaje rzecznik prasowy.

Lista wszystkich wydarzeń na Air Show zostanie ułożona chronologicznie – według daty i godziny rozpoczęcia (każdą atrakcję będzie można dzięki aplikacji ocenić).

Najważniejszą funkcją oprogramowania będzie jednak mapa lotniska Radom-Sadków, na którą naniesiony zostanie plan pokazów i lista wystawców. Będzie można na niej wyszukać konkretne stoisko lub atrakcję za pomocą słów kluczy i tagów. Po kliknięciu w kolorową pinezkę (barwa i kształt będą zależeć od kategorii, do jakiej została przypisana) wyświetli się miejsce z opisem, zdjęciem oraz adresem i możliwością nawigacji do wskazanego punktu.

Ciekawostką w aplikacji ma być także fotobudka (ze zdjęciami widzów pokazów) oraz zakładka multimedia, gdzie będą fotografie, dźwięki oraz filmy.

– Podczasdużych wydarzeń najważniejsze, aby wszelkie istotne informacje mogły szybko pojawić się w telefonach uczestników – mówi Adrian Czyczerski, dyrektor firmy Meeting Application, która zajmuje się przygotowaniem aplikacji na Air Show w Radomiu. – To niesamowita wygoda mieć wszystkie informacje w jednym miejscu. Dzięki temu widzowie mogą skupić się na widowisku, a nie szukaniu informacji – dodaje.

Z oprogramowania Air Show Go!skorzystać będzie mógł każdy użytkownik smartfona lub tabletu, które pracują na systemach operacyjnych iOS lub Android. Aplikację będzie można pobrać od 7 sierpnia. Usługa jest bezpłatna. 

Organizatorzy podkreślają także, że aplikacjato również „potencjał marketingowy”dla instytucji i firm, które będą prowadziły na terenie pokazów działalność komercyjną lub wystawią swoje stoiska promocyjne.

XV Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show – jedna z najważniejszych imprez tego typu w Europie – odbędą się 26 i 27 sierpnia w Radomiu. Przez dziesięć godzin w sobotę i niedzielę będzie można oglądać powietrzne ewolucje. Widzom zaprezentują się wojskowe i cywilne samoloty i śmigłowce – w sumie ponad 100 maszyn. Wystąpią m.in. Zespół Akrobacyjny „Orlik” i Biało-Czerwone Iskry oraz cywilne zespoły Cellfast Flying Team oraz grupa Żelazny, a także śmigłowce, bezzałogowce i transportowce.

Udział w Air Show 2017 potwierdziły także delegacje zagraniczne z Włoch, Hiszpanii, Austrii, Ukrainy, Rumunii, Litwy, Niemiec i USA.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: kpt. pil. Adam Ginalski

dodaj komentarz

komentarze


Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
 
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Świętuj z wojskiem na piknikach!
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Jedna misja, jeden zespół
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Przez krew zdobyty Śląsk
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Desant z transportowca-giganta
Wielofunkcyjny scyzoryk
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
„Legia Akademicka” w cyberprzestrzeni
A Wave of Alliances
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Sprawdzają Brutusa
Przysięga śląskich terytorialsów
Spełniliśmy swój obowiązek
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
High Confidence Operations
Obrady Rady Unii Europejskiej
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Morska Bryza w pobliżu Krymu
„Pułaski” wrócił do kraju
Cienka niebieska linia
Śladami Pierwszej Pancernej
Warszawa walczy, wracamy
Wozy amunicyjne do Raków
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Piknik ze smakiem
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
Amerykańska przyszłość WZL
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Czarny odchodzi do cywila
Rozpoczynamy nową erę
Od sojusznika do kata
Wojna wywiadów
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Irańskie szachy
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Zielonka dla Patriotów
Najpierw „Sonda”, później promocja
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Preselekcja u komandosów
Rivalry on Closed Sea
Najkrwawsze starcie Powstania Warszawskiego
A Torn Subcontinent

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO