moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zaloguj się do Air Show Go!

Air Show Go! to niezbędnik widza. Aplikacja na telefony i tablety powstała specjalnie na potrzeby tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. Za jej pomocą publiczność będzie mogła korzystać z map i planu lotów oraz przeczytać informacje o wystawie naziemnej. Bezpłatne oprogramowanie będzie dostępne od 7 sierpnia.

– Takiej aplikacji jeszcze na Air Show nie było. Jesteśmy pewni, że okaże się ona bardzo pomocna – zapowiada kpt. Magdalena Busz, rzecznik prasowy Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017.

Oprogramowanie powstało specjalnie na pokazy w Radomiu. Ma ułatwić widzom i uczestnikom Air Show 2017 dotarcie do wszystkich niezbędnych wiadomości związanych z pokazami.

– Aplikacja mobilna połączy w sobie kilka różnych funkcji. Przede wszystkim ułatwi nawigację na terenie lotniska i pozwoli zorientować się, jakie atrakcje przygotowano na ziemi. Za jej pomocą będzie można także wyszukiwać wystawców  – mówi kpt. Busz.

Osoby korzystające z oprogramowania będą mogły np. przeczytać informacje o sprzęcie i uzbrojeniu prezentowanym na wystawie statycznej, poznać harmonogram pokazów dynamicznych oraz listę przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Wszystkie informacje będą na bieżąco aktualizowane.

– Zobaczymy powiadomienia i komunikaty np. o zmianach w agendzie, specjalnych wydarzeniach lub nagłych, nieplanowanych utrudnieniach. Dowiemy się, gdzie np. znajdują się miejsca pomocy medycznej, a także czy ktoś nie szuka zaginionego dziecka, co na dużych imprezach często się zdarza – dodaje rzecznik prasowy.

Lista wszystkich wydarzeń na Air Show zostanie ułożona chronologicznie – według daty i godziny rozpoczęcia (każdą atrakcję będzie można dzięki aplikacji ocenić).

Najważniejszą funkcją oprogramowania będzie jednak mapa lotniska Radom-Sadków, na którą naniesiony zostanie plan pokazów i lista wystawców. Będzie można na niej wyszukać konkretne stoisko lub atrakcję za pomocą słów kluczy i tagów. Po kliknięciu w kolorową pinezkę (barwa i kształt będą zależeć od kategorii, do jakiej została przypisana) wyświetli się miejsce z opisem, zdjęciem oraz adresem i możliwością nawigacji do wskazanego punktu.

Ciekawostką w aplikacji ma być także fotobudka (ze zdjęciami widzów pokazów) oraz zakładka multimedia, gdzie będą fotografie, dźwięki oraz filmy.

– Podczasdużych wydarzeń najważniejsze, aby wszelkie istotne informacje mogły szybko pojawić się w telefonach uczestników – mówi Adrian Czyczerski, dyrektor firmy Meeting Application, która zajmuje się przygotowaniem aplikacji na Air Show w Radomiu. – To niesamowita wygoda mieć wszystkie informacje w jednym miejscu. Dzięki temu widzowie mogą skupić się na widowisku, a nie szukaniu informacji – dodaje.

Z oprogramowania Air Show Go!skorzystać będzie mógł każdy użytkownik smartfona lub tabletu, które pracują na systemach operacyjnych iOS lub Android. Aplikację będzie można pobrać od 7 sierpnia. Usługa jest bezpłatna. 

Organizatorzy podkreślają także, że aplikacjato również „potencjał marketingowy”dla instytucji i firm, które będą prowadziły na terenie pokazów działalność komercyjną lub wystawią swoje stoiska promocyjne.

XV Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show – jedna z najważniejszych imprez tego typu w Europie – odbędą się 26 i 27 sierpnia w Radomiu. Przez dziesięć godzin w sobotę i niedzielę będzie można oglądać powietrzne ewolucje. Widzom zaprezentują się wojskowe i cywilne samoloty i śmigłowce – w sumie ponad 100 maszyn. Wystąpią m.in. Zespół Akrobacyjny „Orlik” i Biało-Czerwone Iskry oraz cywilne zespoły Cellfast Flying Team oraz grupa Żelazny, a także śmigłowce, bezzałogowce i transportowce.

Udział w Air Show 2017 potwierdziły także delegacje zagraniczne z Włoch, Hiszpanii, Austrii, Ukrainy, Rumunii, Litwy, Niemiec i USA.

Magdalena Kowalska-Sendek

autor zdjęć: kpt. pil. Adam Ginalski

dodaj komentarz

komentarze


Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
 
Arsenał Iranu
F-16 pod opieką sokołów i jastrzębi
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Klasy wojskowe po nowemu
Rozpoznają skażenie Rosomaków
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
USA nie zacznie wojny z Iranem
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Defense Without Politics
Symulatory strzelań Rosomaków
Obradowała Rada Gabinetowa
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
Iskra – dama polskiego lotnictwa
Medyczne ćwiczenia zawiszaków
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Szturmani na Lipie
Stulatka hydrografia
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Centrum dla Viperów w Łodzi?
O Patriotach na WAT
Nauka zimowego pływania
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
„Defender 20”: pierwszy transport US Army już w Europie
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Nowy wiceminister w MON
Rywalizacja strzelców wyborowych
Iran uderza w USA
We Are All Darfur
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Własne interesy Europy
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Chciałem walczyć z Niemcami
Władze Cassino chcą oddać hołd gen. Andersowi
Darłowo czeka na śmigłowce
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Double Eagle po nowemu
Czerwoni w odwrocie
Powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej
For the Right Cause
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Ważka bliżej
Podziemna potęga
Krwawe walki o Monte Cassino
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
They Train Together, They Fight Together
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Żyj zdrowiej
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO