moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wysocy przedstawiciele krajów NATO i UE ponownie w Warszawie

Po szczycie NATO prezydenci, premierzy i ministrowie kolejny raz odwiedzą Warszawę. Tym razem, aby wziąć udział w międzynarodowej konferencji Warsaw Security Forum 2016.

Po sukcesie szczytu NATO Warszawa ponownie znajdzie się w centrum uwagi analityków i ekspertów. 26 – 28 października br. odbywa się Warsaw Security Forum 2016, konferencja zapowiadająca się jako jedno z najważniejszych wydarzeń w temacie bezpieczeństwa międzynarodowego oraz obronności. Wysoki poziom dyskusji mają zapewnić m. in. prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves, wicepremierzy Polski oraz Ukrainy, Mateusz Morawiecki i Ivanna Klympush-Tsintsadze, ministrowie spraw zagranicznych Chorwacji oraz Litwy Miro Kovač oraz Linas Linkevičius.

Jak co roku, swój strategiczny udział potwierdziło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (BBN), które związane jest z Warsaw Security Forum od samego początku. Szef BBN, minister Paweł Soloch, który również w tym roku będzie reprezentował polski punkt widzenia, w roku 2015 przyznał, że „współpraca z Fundacją Pułaskiego będzie kontynuowana” oraz że „Warszawskie Forum Bezpieczeństwa jest ważnym miejscem spotkań nie tylko ze względu na podejmowane tematy, ale również ze względu na obecność znakomitych gości”. Również Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) postrzega WSF jako ważne wydarzenie służące promocji relacji transatlantyckich i oficjalnie wyraziła poparcie dla konferencji. WSF cieszy się również wsparciem ważnych polskich instytucji państwowych i zostało objęte patronatami honorowymi Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Ministra Finansów, Ministra Cyfryzacji oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. We współpracę przy organizacji Warsaw Security Forum zaangażowały się także polskie i zagraniczne think tanki m.in. Carnegie Europe, Atlantic Council, German Marshall Fund of the United States, Instytut Kościuszki, Centrum Stosunków Międzynarodowych, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Instytut Wolności, Forum Młodych Dyplomatów i wiele innych.

Konferencja stanowi ważną platformę wymiany doświadczeń dla wysokich przedstawicieli państwowych i ich doradców, której celem jest wypracowanie wspólnej odpowiedzi na wyzwania współczesnej Europy i Świata. Jak co roku WSF skupi się na wyzwaniach stojących przed członkami Paktu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej. Ważnym tematem konferencji będzie ocena realizacji postanowień ze szczytu NATO w Warszawie. W centrum rozważań znajdzie się także ewolucja podejścia państw sojuszniczych do kwestii związanych z terroryzmem międzynarodowym, jak również cyberbezpieczeństwo czy strategia dla Południowej Flanki NATO. Wśród poruszanych tematów znajdzie się również kwestia światowego przywództwa, wybory w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz układ nuklearny z Iranem. Z racji usytuowania Warszawy, ważnymi tematami będą nowe wyzwania dla współpracy regionalnej, kwestia Ukrainy czy relacje z Federacją Rosyjską.

***

Warsaw Security Forum jest międzynarodową konferencją, a zarazem miejscem spotkań prezydentów, premierów, ministrów, ambasadorów, kadry wojskowej oraz doradców i ekspertów umożliwiającą wymianę doświadczeń, a także rozwój debaty na temat bieżących problemów bezpieczeństwa. Celem konferencji jest wypracowanie kolektywnej odpowiedzi na wyzwania i zagrożenia dla państw NATO i UE oraz pogłębianie współpracy w sferze obronności.

Polska Zbrojna objęła konferencję patronatem medialnym. Więcej informacji oraz agenda wydarzenia dostępne są na stronie Warsaw Security Forum.

PZ

autor zdjęć: Arch. Warsaw Security Forum

dodaj komentarz

komentarze


Eurosatory 2018: Robotyzacja pola walki
„Saber Strike ’18” – decydujące starcie
Srebrny medal st. szer. Mateusza Polaczyka
„Bękarty wojny” w Dachau
Legenda polskiej partyzantki
Sąd zdecyduje o losach pomnika katyńskiego w Jersey City
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Eurosatory – królestwo militarnych pojazdów
Starcie pancernych plutonów
Eurosatory 2018 zakończone
Kierunek – wschodnia flanka
W Radomiu o przygotowaniach do Air Show
Gen. Sokołowski: Judo świetnie kształtuje charakter
Polskie skrzydła w Afryce
Pomnik katyński w Jersey City. Prawda historyczna kontra polityczna poprawność
Wojskowi judocy na tatami
Porady z paragrafem
Żandarmeria świętuje
Co z kierowcami pojazdów uprzywilejowanych?
Dzieci wyśpiewały i wytańczyły Niepodległą
Minister obrony na spotkaniu w Rumunii
Koszykarze z Czarnej Dywizji mistrzami Wojska Polskiego
Scenariusze dla Tygrysów
Pomoc potrzebującym żołnierzom
Zmiany w systemie dowodzenia armią ­
Trening z koktajlami Mołotowa
Eurosatory – osobiste wymogi
Patrioty bronią nieba na „Saber Strike”
LOT Szkoły Orląt
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Akademia Wojsk Lądowych otwiera drzwi
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Świnoujście świętowało 100-lecie marynarki
Ławka, która łączy tradycję z nowoczesnością
Bliski Wschód – definicja chaosu
Naukowcy przypomnieli dorobek Wyższej Szkoły Wojennej
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Szachiści najlepsi w mistrzostwach NATO
Egzamin „Kormorana” na Świnie
Na jakich zasadach powrót do armii?
Z ziemi widzą więcej niż piloci
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
Wyjątkowa misja
Polityka fałszywego uśmiechu
IPN szuka szczątków polskich żołnierzy na Litwie
Porządki w programach śmigłowcowych
Ustawa degradacyjna przyjęta przez rząd
GROM, jak rodziła się legenda
Trzy medale strzelców na wojskowym czempionacie
Puma i Kuguar na Mazurach
Sukces Trumpa czy Kima?
IPN odnalazł szczątki kolejnego niezłomnego
Jak polscy partyzanci zdobyli niemiecki garnizon
Francja inwestuje w obronność
15–30 czerwca 1918 – Błękitna Armia pod polskimi sztandarami
Terytorialsi na kursie dla ratowników wodnych

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO