moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Plutonowy Małachowski po raz czwarty zdobył diamenty

Zwycięzcą tegorocznego cyklu mityngów Diamentowej Ligi w rzucie dyskiem został plutonowy Piotr Małachowski. Dwukrotny wicemistrz olimpijski wyprzedził w klasyfikacji generalnej Szweda Daniela Stahla i Belga Philipa Milanova. Zawody w Brukseli, które kończyły serię konkursów dyskoboli, wygrał Stahl, drugi był Małachowski a trzeci - Austriak Lukas Weisshaidinger.


Plutonowy Piotr Małachowski, reprezentant wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław, po raz czwarty w karierze zdobył główną nagrodę w Diamentowej Lidze. „Machałek” czterokaratowy diament o wartości 80 tysięcy dolarów po raz pierwszy wygrał w 2010 roku. Natomiast kolejne zwycięstwa w Diamentowej Lidze odniósł w 2014 i 2015 roku.

Na stadionie Króla Baudouina I w Brukseli, na którym dyskobole walczyli po raz ostatni w tegorocznym cyklu Diamentowej Ligi, „Machałek” objął prowadzenie po pierwszej kolejce rzutów. Podoficer z wrocławskiego WZS posłał dysk na odległość 65 m 27 cm. Pozostałym dyskobolom biorącym udział w konkursie nie udało się przekroczyć granicy 63 m. Drugie miejsce – z wynikiem 62,53 m zajmował – Lukas Weisshaidinger z Austrii. Cztery centymetry bliżej od Austriaka rzucił Estończyk Martin Kupper. Czwarty był Belg Philip Milanov z wynikiem 62,38 m, a piąty Robert Urbanek. Drugi z Polaków to zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Aleksandrów Łódzki. W pierwszej serii posłał dysk na odległość 61,96 m. Warto jednak podkreślić, że Urbanek jako jedyny w Brukseli mógł odebrać „Machałkowi” zwycięstwo w cyklu Diamentowej Ligi. Jednak aby tak się stało Urbanek musiałby być pierwszy na stadionie Króla Baudouina I a Małachowski znaleźć się poza czołową piątką.

W kolejnych seriach rzutów ani Małachowskiemu, ani Urbankowi nie udało uzyskać lepszego wyniku niż w pierwszej kolejce. Za to dalej od „Machałka”, bo na odległość 65,78 m, posłał dysk Szwed Daniel Stahl. Trzeci był Lukas Weisshaidinger (64,73 m).

Małachowski, choć w Belgii zajął drugie miejsce i tak pewnie sięgnął po końcowe zwycięstwo w „wyścigu” po diamenty. Podczas całego sezonu polski dyskobol zebrał aż 54 punkty zostawiając daleko w tyle swoich konkurentów. Kolejny na podium - Daniel Stahl - miał na koncie aż o 20 oczek mniej niż Polak. Z kolei uplasowany na trzecim miejscu Belg Philip Milanov zebrał 26 punktów. Natomiast Robert Urbanek z drugiego miejsca w kwalifikacji generalnej spadł na czwarte z ogólnym dorobkiem 25 punktów.

Diamentowa Liga rozgrywana jest od 2010 roku, a w kalendarzu imprez zastąpiła Złotą Ligę. Lekkoatleci walczyli o diamenty w 32 konkurencjach: 16 kobiecych i 16 męskich. Od tego roku po raz pierwszy w każdym mityngu punktowano sześciu najlepszych zawodników. Zwycięzca otrzymywał 10 punktów, za zajęcie drugiego miejsca sportowiec miał sześć oczek, trzeciego – cztery, czwartego – trzy, piątego – dwa i szóstego – jedno. Finałowy, siódmy konkurs był punktowany podwójnie. Plutonowy Małachowski triumfował na czterech zawodach: w Ad-dausze (stolica Kataru), Rabacie (Maroko), Birmingham i Monaco. Był też szósty w Rzymie i Lozannie.

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Płonący tor przeszkód
Szkolenie Legii Akademickiej we Wrocławiu
Pierwszy nowoczesny okręt II Rzeczypospolitej
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Polska delegacja w drodze do Brukseli
Inwestycje w Pionki
Sukces Trumpa czy Kima?
Cel: bezpieczne lotnisko
Czarna Dywizja najlepsza na spartakiadzie
Kawaleryjskie święto w Hrubieszowie
Posłowie o „Wiśle” i PGZ
Powitanie kuwejckiego kontyngentu
„Kościuszko” na oceanie
Dwa medale kajakarki na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
MON na lato dla dzieci żołnierzy
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
Groty na rynku cywilnym
Frontowe miasta Legionów Polskich
Eastern Flank Pillar
„Kormoran” opuścił Bałtyk
Polskie Bryzy nad Afryką
Polscy piloci wracają z Kuwejtu
Sojusz jak wspólna pięść
Trump: „Polska nie jest zakładnikiem”
Armia zyskała 323 nowych oficerów
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Francja inwestuje w obronność
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Ankona – samodzielna operacja 2 Korpusu
Sukcesy lekkoatletów w Pucharze Świata i Diamentowej Lidze
PGZ i Leonardo chcą zbudować Kruka
WOT zmodyfikuje zasady organizacji ćwiczeń poza poligonami
Spadochroniarze skakali po medale
„Milion zza oceanu”, czyli Polacy w armii USA
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Unitarka terytorialsów
WOT: zacieśniamy współpracę z Estonią
Motywacja przez sport
Serbskie Homary i Kryle
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
Pancerne starcie w Orzyszu
Strzał ze śmigłowca
Prezydent i szef MON-u na Łotwie
Pożegnanie pilota MiG-a-29
Polityka fałszywego uśmiechu
Terytorialsi w urzędach
34 medale żołnierzy na mistrzostwach Polski
Jak nas widzą, czyli Polska w oczach żołnierzy US Army
16–31 lipca – polskie oddziały na rosyjskiej ziemi
Polak znaczy skazaniec
„Sophia”: druga zmiana po certyfikacji
Szkoła Orląt będzie Akademią
Powietrzny pokaz Orlików i Harvardów
„Walka czołgów” – kolejne starcie

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO