moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Młodzi lekkoatleci z wojskowych klubów na podium

Na Dolnym Śląsku trwa XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Lekkoatleci z wojskowych klubów sportowych mają się czym pochwalić. Dwa złote medale, srebrny oraz brązowy zdobyli sportowcy z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza. Złoto w rzucie młotem wywalczył zawodnik z WKS Wawel Kraków, a tyczkarka z WKS Flota Gdynia zajęła trzecie miejsce.

Sebastian Chmara z CWZS Zawisza Bydgoszcz w pierwszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 380 cm i wyrównał swój rekord życiowy. Jednak, aby walczyć o medal musiał skoczyć o przynajmniej 40 cm wyżej.

Część lekkoatletyczna młodzieżowych igrzysk już się zakończyła. W klasyfikacji medalowej triumfowali lekkoatleci z Gwardii Piła. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Radomskiego Ludowego Towarzystwa Lekkoatletycznego, a trzecie sportowcy z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz. Zawodnicy z Piły zdobyli cztery złote krążki, a z Radomia – dwa złote, cztery srebrne i brązowy. Lekkoatleci walczyli na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o 46 kompletów medali. Na podium stanęli reprezentanci 79 klubów. Sportowcy z WKS Wawel zajęli w klasyfikacji medalowej 18. miejsce, a WKS Flota – 60.

Dwa medale wywalczyły reprezentantki wojskowych klubów w finale konkursu skoku o tyczce. Tytuł mistrzyni olimpiady zapewniła sobie Julia Ryczak z Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz. Triumfowała z wynikiem 370 cm. Poprzeczkę zawieszoną na tej wysokości pokonała podczas pierwszej próby. Srebrny medal zdobyła Milena Lipińska z AZS Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z wynikiem 360 cm. Natomiast brąz wywalczyła Agata Grożyńska z WKS Flota. Wynikiem 340 cm ustanowiła swój rekord życiowy.

Złotemu medaliście w rzucie młotem Michałowi Mazurowi zdobycia medalu gratulują jego trener Stanisław Szuberla i Grzegorz Sobczyk (z prawej), członek zarządu WKS Wawel.

Drugi złoty krążek dla Zawiszy wywalczyła w siedmioboju Adrianna Sułek, uzyskując 5674 punkty. Drugą w klasyfikacji – Patrycję Adamczyk z Polonii Pasłęk – wyprzedziła o 157 oczek. Ponadto lekkoatletki Zawiszy zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x100 m. Po srebro pobiegły: Wiktoria Kończal, Adrianna Sułek, Wiktoria Paczyńska i Anna Pluschke. Zawodniczki uzyskały czas 48,02 s. Triumfowały – z wynikiem 47,73 s – reprezentantki Radomskiego Ludowego Towarzystwa Lekkoatletycznego. Natomiast brązowy medal dla Zawiszy wywalczyła w skoku wzwyż Monika Przybył. Bydgoszczanka przeskoczyła nad poprzeczką zawieszoną na wysokości 168 cm. Złoto w tej konkurencji zdobyła Martyna Lewandowska z Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock – skoczyła 180 cm, a srebro Patrycja Skoczylas z UKS 12 Kalisz – z wynikiem 171 cm.

Jedyny medal dla sportowców z krakowskiego Wawelu wywalczył w rzucie młotem Michał Mazur. Triumfował z wynikiem 62 m 24 cm. Michał Koźlicki ze Skry Warszawa zdobył srebro po rzucie na odległość 60 m 21 cm. Brązowy medal – z wynikiem 55 m 43 cm – wywalczył Artur Łapo z ALKS Gorzów.

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2016 zakończy się 26 sierpnia. O medale walczyć będą jeszcze kolarze szosowi i kajakarze.

SZUS

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
 
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Historia Liberatora wyjaśniona
W Indiach mieli swój drugi dom
Polskie firmy na targach w Londynie
Rozpoczynamy nową erę
Irańskie szachy
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Nowa misja i nowy sprzęt
Warsaw Is Fighting, We Must Go Back
Samochód do desantowania
Cztery lata LITPOLUKBRIG
Nowy wiceminister w MON
GROM Challenge
Pięć medali żołnierzy w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie
Kosmiczny gość
Oko na Europę
Iranian Chess Game
Natowskie brygady pod polskim dowództwem
Sprawdzają Brutusa
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Z maratonu programowania do wojska
Defendery 2019 – część 4
Podchorąży mistrzem Wojska Polskiego w szachach
Walka i dyplomacja
Zapal lampkę bohaterom Września’39
Śląskie sceny z życia
Spotkanie szefa MON z doradcą prezydenta USA
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
A Torn Subcontinent
Wiceprezydent USA o Polsce: jesteśmy rodziną
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
„Polsce się poświęcam...” – generał znad Bzury
Cyberprzestrzeń priorytetem MON
Jedna misja, jeden zespół
Głos (z) płonącej Warszawy
Zielone światło z USA na sprzedaż F-35
„Robot” w akcji
W Pomiechówku pochowano ofiary hitlerowskich zbrodni
Wyspecjalizowany jak nurek, wszechstronny jak zwiadowca
Wrzesień ’39 na południu Polski
Thin Blue Line
Zapal światło dla ofiar Katynia
„Most współpracy”, czyli polska armia bliżej NATO
Terytorialsi na wysokościach
Klasy wojskowe po nowemu
Stulecie 16 Dywizji Zmechanizowanej
Rok Żelaznej Dywizji
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Boxer, czyli waga ciężka na londyńskich targach
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Chorwacki test polskich kadetów
Polska nie pozostanie osamotniona
Warszawa – miasto nieujarzmione
Cienka niebieska linia
Spadochroniarze walczyli o tytuł mistrza Wojska Polskiego
Defendery 2019 – część 3
Umarły dla świata

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO