Tuzin medali żołnierzy w mistrzostwach lekkoatletów

Z tuzinem medali wrócili żołnierze z 60. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: st. szer. Paweł Wojciechowski, st. szer. Marika Popowicz-Drapała, szer. Anna Kiełbasińska, szer. Łukasz Krawczuk, st. szer. Adrian Świderski i mar. Artur Noga. Żołnierze zdobyli też pięć srebrnych medali i jeden brązowy.

St. szer. Ewelina Ptak (z lewej) – halowa wicemistrzyni Polski w biegu na 400 m.

Halowe mistrzostwa odbyły się w weekend w Toruniu. Pięć z sześciu złotych medali wywalczyli medaliści VI Letniej Olimpiady Wojskowej w Korei Południowej. Srebrny medalista z Mungyeong w biegu na 110 metrów przez płotki mar. Artur Noga z gdyńskiego Wojskowego Zespołu Sportowego był tym razem najszybszy w biegu na 60 m ppł. Wojskowa wicemistrzyni olimpijska w biegu na 200 m szer. Anna Kiełbasińska (WZS Poznań) na czempionacie pod dachem wygrała bieg na tym samym dystansie. Z kolei brązowa medalistka z Mungyeong w biegu na 100 m st. szer. Marika Popowicz-Drapała (WZS Bydgoszcz) w Toruniu była najszybsza na 60 m – wynikiem 7,20 s ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Natomiast brązowi medaliści z Korei Południowej: tyczkarz st. szer. Paweł Wojciechowski (WZS Bydgoszcz) i trójskoczek st. szer. Adrian Świderski (WZS Wrocław) na krajowych mistrzostwach halowych zdobyli złote krążki. Szósty tytuł mistrzowski wywalczył w Toruniu szer. Łukasz Krawczuk (WZS Wrocław) w biegu na 400 m.

Jedną szóstą żołnierskich medali na 60. HMP wywalczyli reprezentanci 12 Dywizji Zmechanizowanej. Szer. Damian Kabat i szer. Paulina Kaczyńska zdobyli srebrne krążki w biegu na 3000 m. – Bardzo się cieszymy z ich osiągnięć. A to, mam nadzieję, dobry znak przed sezonem letnim. W związku z przygotowaniami do niego w Toruniu nie startowali m.in. szer. Adam Nowicki i st. szer. Artur Olejarz – mówi st. chor. sztab. Zbigniew Murawski, trener długodystansowców z 12 DZ i szkoleniowiec Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Szczecinie. – Obaj zamierzają walczyć o minima na 23. Mistrzostwa Europy, które w lipcu odbędą się w Amsterdamie. Adam w półmaratonie, a Artur w biegu na 3000 m z przeszkodami – dodaje szkoleniowiec.

Halowy mistrz Polski w biegu na 400 m szer. Łukasz Krawczuk

Trzy tytuły wicemistrzowskie wywalczyli jeszcze w biegach w Toruniu: szer. Szymon Krawczyk z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej – na 1500 m, st. szer. Ewelina Ptak (WZS Wrocław) – 400 m oraz st. szer. Dominik Bochenek (WZS Bydgoszcz) – na 60 m ppł. Jedyny brązowy medal zdobył w biegu na 60 m szer. Grzegorz Zimniewicz (WZS Poznań). Jeden z członków złotej sztafety 4x100 m z koreańskich igrzysk w finale toruńskiego czempionatu zaledwie o 0,01 s wyprzedził szer. Dariusza Kucia (WZS Bydgoszcz), który na stadionie w Mungyeong biegł na ostatniej zmianie polskiej sztafety.