moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Koncert dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Natalia Kukulska, DJ Wika, a także Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego grali w finałowym koncercie Szlachetnej Paczki 2015. Gala, która odbyła się w warszawskim Klubie Stodoła, była podziękowaniem dla wolontariuszy, osób wspierających akcję oraz darczyńców. Wojskowi muzycy na koncercie zagrali trzy marsze.


– Mamy z wojskiem wiele wspólnego. Po pierwsze, nasze zaangażowanie w Szlachetną Paczkę to służba. Po drugie, nie zostawiamy ludzi, którym w życiu powinęła się noga, tak jak żołnierze nie zostawiają rannych na polu walki. Pewnie dlatego tak dobrze współpracuje nam się z armią – mówi Aleksandra Lągawa, rzecznik prasowy Szlachetnej Paczki, projektu którego celem jest pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej. – Na koncercie finałowym Szlachetnej Paczki nie mogło więc zabraknąć orkiestry wojskowej – dodaje Lągawa.

W warszawskim Klubie Stodoła zagrało 20 muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego: flecista, klarneciści, saksofoniści, trębacze, puzoniści, perkusiści oraz muzyk grający na waltorni. Dyrygentem był por. Łukasz Kukulski, na co dzień zastępca kapelmistrza orkiestry, mjr. Mirosława Rytela. Koncert rozpoczął się o godzinie 19.00. – Muzycy zagrali trzy marsze – mówi ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzecznik prasowy Dowództwa Garnizonu Warszawa. – Pierwszy to „Consider yourself”, oparty na melodii do utworu o tym samym tytule z broadwayowskiego musicalu „Olivier!”, którego kompozytorem jest Lionel Bart. Drugi to „Wizja Szyldwacha” Juliana Kwiatkowskiego, opracowana w oparciu o melodię znanej pieśni legionowej o tym samym tytule. Jako trzeci zabrzmiał „Pancerniak” – tradycyjny wojskowy marsz, skomponowany przez Stanisława Gajdeczkę.

Na gali można było też posłuchać m.in. Natalii Kukulskiej. Uroczystość poprowadził Przemysław Babiarz i DJ Wika. Wstęp na koncert mały jedynie osoby zaangażowane w pomoc przy Szlachetnej Paczce. – Wysłaliśmy im specjalne kody, które musieli wpisać na naszej stronie – wyjaśnia Aleksandra Lągawa.

W tym roku po raz kolejny w Szlachetną Paczkę zaangażowali się m.in. żołnierze z 17 Brygady Zmechanizowanej. Samotnej matce trójki dzieci podarowali sprzęt AGD, zabawki, koce oraz żywność. Udało się także zebrać pieniądze i kupić kabinę prysznicową oraz kuchenkę gazową i zlewozmywak. Paczkę zawieźli Rosomakiem. Do akcji włączyła się również „Polska Zbrojna”. Wspólnie z firmą WB Electronics, Fundacją Dorastaj z Nami oraz Stowarzyszeniem FIA – Wierni w Gotowości pod Bronią przygotowaliśmy paczkę dla żołnierza, który spędził dziewięć miesięcy na misji w Iraku.


Akcja „Szlachetna Paczka” po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez studentów z duszpasterstwa kierowanego przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka. Wówczas dotarła do 30 rodzin. W ubiegłym roku pomoc otrzymało już 19 580 rodzin, a przez lata dzięki akcji wsparcie dotarło do 90 tysięcy polskich domów. W tegorocznej XV edycji Paczka dotarła do około 20 000 rodzin.

Zgodnie z ideą projektu, pomoc charytatywną otrzymują będący w trudnej sytuacji materialnej. Przeważnie są to osoby starsze i samotne, dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, rodziny wielodzietne, samotni rodzice.

KE

autor zdjęć: arch. 17 BZ, Małgorzata Schwarzgruber

dodaj komentarz

komentarze


Eastern Flank Pillar
Dwa medale kajakarki na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Polski komandos szkolił afgańskich nawigatorów naprowadzania
Pomnik nagrobny „Gryfa” odsłonięty
Polscy bohaterowie Ankony
Z Danii po „Orła”
Ankona – samodzielna operacja 2 Korpusu
Cel – wybrać najlepszych
16–31 lipca – polskie oddziały na rosyjskiej ziemi
Koszykarskie zgrupowanie
Powitanie kuwejckiego kontyngentu
W Brukseli o Afganistanie i pieniądzach
Myśliwce F-16 dla Chorwacji
75 lat temu powstał 2 Korpus Polski
Unitarka terytorialsów
Inwestycje w Pionki
Groty na rynku cywilnym
WOT zmodyfikuje zasady organizacji ćwiczeń poza poligonami
Strzał ze śmigłowca
Cel: bezpieczne lotnisko
Homar od nowa
Sojusz jak wspólna pięść
Polska delegacja w drodze do Brukseli
Bohaterowie wciąż inspirują! Finał konkursu literackiego „Polski Zbrojnej”
„Sophia”: druga zmiana po certyfikacji
Szkoła Orląt będzie Akademią
MON na lato dla dzieci żołnierzy
34 medale żołnierzy na mistrzostwach Polski
Pożegnanie pilota MiG-a-29
Motywacja przez sport
Polak znaczy skazaniec
Francja inwestuje w obronność
Więcej pieniędzy dla cywilów w wojsku
Płonący tor przeszkód
Amerykańskie inwestycje w obronność krajów bałtyckich
PGZ i Leonardo chcą zbudować Kruka
Spadochroniarze skakali po medale
„Kormoran” opuścił Bałtyk
„Kościuszko” na oceanie
Powietrzny pokaz Orlików i Harvardów
„Milion zza oceanu”, czyli Polacy w armii USA
WOT: zacieśniamy współpracę z Estonią
Polityka fałszywego uśmiechu
Sukcesy lekkoatletów w Pucharze Świata i Diamentowej Lidze
Polscy piloci wracają z Kuwejtu
NATO utworzy nową strukturę dowodzenia
Czarna Dywizja najlepsza na spartakiadzie
Terytorialsi w urzędach
Trump: „Polska nie jest zakładnikiem”
Znamy patronów 2019 roku
Serbskie Homary i Kryle
Pierwszy nowoczesny okręt II Rzeczypospolitej
Kotwica Polski Walczącej dla WOT
Armia zyskała 323 nowych oficerów
Sukces Trumpa czy Kima?
Prezydent i szef MON-u na Łotwie

Ministerstwo Obrony Narodowej Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Żandarmeria Wojskowa Inspektorat Uzbrojenia Inspektorat Implementacji
Innowacyjnych Technologii Obronnych
Dowództwo Garnizonu Warszawa

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO