moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze najlepsi w GROM Challenge

Podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z 6 Brygady Powietrznodesantowej zostali zwycięzcami trzeciej edycji zawodów GROM Challenge. Drugie miejsce zajęli starszy sierżant Mariusz Borychowski i szeregowy Grzegorz Skocelas, a trzecie plutonowy Artur Pelo i starszy kapral Błażej Król. Oba duety reprezentują 7 Brygadę Obrony Wybrzeża.


Szóstka zwycięzców przed rokiem również stanęła na podium. Najlepszym zespołom w klasyfikacji generalnej oraz zwycięskiemu duetowi mieszanemu i najstarszej parze, która ukończyła bieg gratulował prezydent RP Andrzej Duda. W rywalizacji mikstów triumfowali Justyna Matłacz i Łukasz Kulicki. Natomiast najstarszą parę, która ukończyła bieg tworzyli 50-letni Henryk Ambroch i 38-letni Patryk Aleksandrowicz.

Film: Jacek Szustakowski/ portal polska-zbrojna.pl

W zawodach uczestniczyło 90 duetów. Bieg odbył się na dawnym poligonie GROM w Czerwonym Borze i jego okolicach. Organizatorzy chcieli w ten sposób oddać hołd twórcy jednostki generałowi Sławomirowi Petelickiemu.

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że jest pod wrażeniem trasy, którą musieli pokonać zawodnicy. – Jestem naprawdę pełen podziwu dla Państwa, że w właśnie tak uczciliście pamięć poleglych kolegów – podkreślił prezydent i podziękował organizatorom i zawodnikom.


Zwycięzcy imprezy, podporucznicy Piotr Bartoszewski i Rafał Serafin z 16 Batalionu Powietrznodesantowego 6 Brygady Powietrznodesantowej, przed rokiem zajęli trzecie miejsce. W tym, przed biurem zawodów pojawili się jako pierwsi. Dzięki temu na mundury przypięli „jedynki". Po nich, w odstępach półminutowych sędziowie wypuszczali na trasę o długości około 22 km kolejne duety. Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowej po 2 godz. 58 min dotarli na metę. Po finiszu swoich najgroźniejszych rywali, nie mogli być jednak pewni końcowego zwycięstwa. O triumfie w zawodach nie decydował bowiem tylko wynik biegu. Do czasu spędzonego na trasie sędziowie doliczali bowiem karne minuty za błędy popełnione na punktach kontrolnych.


Po zsumowaniu wszystkich wyników okazało się, że żołnierze „czerwonych beretów” są najlepsi. – Bardzo się cieszymy z wygranej. Trasa była ciężka, ale pomagaliśmy sobie nawzajem podczas biegu i przy pokonywaniu przeszkód – mówi ppor. Piotr Bartoszewski. – Kolega był lepiej ode mnie przygotowany do biegu. Nadawał tempo i na ostatnim odcinku to właśnie on dźwigał ten około 10-kilogramowy worek z ziemią – chwali partnera z teamu ppor. Rafał Serafin. – A w ogóle nie byłoby naszego sukcesu, gdyby nie pomoc w przygotowaniu do imprezy majora Piotra Rachonia, szefa sekcji wychowania fizycznego naszej Brygady – dodają obaj podporucznicy.Z duetem z 6 Brygady Powietrznodesantowej przegrały dwie pary z 7 Brygady Obrony Wybrzeża, które w tym roku dokonały roszad w składach w porównaniu do ubiegłorocznego biegu. Drugie miejsce zajęli starszy sierżant Mariusz Borychowski i szeregowy Grzegorz Skocelas służący w Słupsku, a trzecie plutonowy Artur Pelo i starszy kapral Błażej Król, którzy są żołnierzami 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. – Tym razem dobraliśmy się w pary pod względem przynależności do jednostek. Zgotowaliśmy sobie taką wewnątrzbrygadową rywalizację. Ale najważniejsze, że ponownie dwa zespoły reprezentujące „niebieskie berety" stanęły na podium – mówi plut. Artur Pelo, który tydzień temu wygrał jeden z biegów w ramach Biegu Morskiego Komandosa w Gdyni.

SZUS

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Saperzy w walce z Covid-19
 
Skażenia, zasadzki i rajdy BWP, czyli „górale” na szkoleniu
USA nie zacznie wojny z Iranem
Koronawirus na wojskowej uczelni
Ani z Czechosłowacją, ani z Polską
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Trenażer Liwca dla toruńskiego centrum
Zryw kościuszkowski
Beagle dla Polaków
Trzy cele na ścieżce
Józef Piłsudski – twórca Niepodległej
„Gwiezdne wojny” Reagana
Testy radarów dla Wisły
„Wilk” pojawił się w Orzyszu
Zostań w domu i czytaj „Polskę Zbrojną”
Sukcesy sportowców w mundurach
Studia on-line w Szkole Orląt
Słowo oficera Armii Czerwonej…
Stocznia: budujemy zgodnie z planem
Więcej pieniędzy dla cyberżołnierzy
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
Nadmorskie szkolenie przeciwlotników
Kwarantanna na WAT
We Are All Darfur
Sportowcy w mundurach wyróżnieni za sukcesy 2019 roku
Aplikacja ułatwi działania terytorialsom
Wojskowi medycy w gotowości
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Poprad w kolejnej jednostce
Medycy WOT kontra COVID-19
Arsenał Iranu
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Nabór na wojskowe studia trwa
Obradowała Rada Gabinetowa
Dwa oblicza agenta wywiadu
Bez zajęć na wojskowych uczelniach
Polak ranny w ataku na bazę w Iraku
Terytorialsi nie stracą dodatku
Rozkaz – „rozładować” więzienia
Certyfikacja na „Tarczowni”
Dowodzę najlepszymi
Nissany zastąpią Honkery
Miliony ofiar hiszpanki
Kremlowska gra
Wybierzmy najlepszego żołnierza w sporcie powszechnym w 2019 roku
Więcej żołnierzy pomaga walczyć z epidemią
Iran uderza w USA
Bezpłatne turnusy dla weteranów
Defense Without Politics
Więcej wojska do walki z pandemią
Koronawirus nie zagroził żołnierzom na misjach
Pięcioro laureatów sportowego plebiscytu „Polski Zbrojnej”
Byli komandosi szkolą terytorialsów
Cichociemny patronem 14 BOT
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Poprady i Pilica z interrogatorami
Proobronni na froncie walki z COVID-19
MON i MSWiA kończą kwalifikację wojskową
Nowy wiceminister w MON
„Nagroda specjalna” dla płk. Tomasza Bartkowiaka
Rakiety w celu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO