Twardy jednym z trzech liderów

Zespół Twardego Świętoszów wygrał na wyjeździe 3:1 z drużyną Klubu Sportowego 1946 Chełmsko Śląskie. Tym meczem wojskowi zainaugurowali rozgrywki w sezonie 2015/2016. Twardy wraz z dwoma innymi zespołami zajmuje pierwsze miejsce w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Z kolei tomaszowska Kawaleria na inaugurację sezonu przegrała u siebie 0:1 z opoczyńską Ceramiką.

Twardy Świętoszów w pierwszej kolejce spotkał się z beniaminkiem jeleniogórskiej klasy okręgowej. Drużyna z Chełmska Śląskiego od kilkunastu lat czekała na pierwszy mecz w „okręgówce”. Beniaminek bardzo chciał sprawić swoim kibicom niespodziankę w pojedynku z doświadczoną drużyną ze Świętoszowa. Do 72. minuty wszystko układało się po myśli gospodarzy. W 31. minucie, po jedynej kontrze w pierwszej połowie, objęli prowadzenie. Wcześniej mieli dużo szczęścia, gdyż ich rywale nie wykorzystali sześciu stuprocentowych okazji do zdobycia bramki. Wojskowi po stracie gola jednak dalej grali nieskutecznie.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 72. minucie. Pierwszego gola strzelił z rzutu karnego st. szer. Daniel Szkarapat. Sędzia wskazał na „wapno” po faulu na kpr. Dariuszu Łojce. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się st. szer. Marcin Łojko. Trzeciego gola strzelił w 82. minucie kpr. Dariusz Łojko.

– Beniaminkowie na początku rozgrywek zawsze są bardzo groźni. Do straty gola nie pozwoliliśmy rywalowi przeprowadzić żadnej akcji na naszej połowie boiska – mówi mł. chor. Władysław Sadowski, kierownik drużyny Twardego. – Cieszymy się, że w ostatnich 20 minutach meczu wreszcie graliśmy skutecznie. Jeszcze bardziej cieszy nas to, że przełamaliśmy „syndrom pierwszego meczu”. Od trzech lat bowiem zawsze przegrywaliśmy na inaugurację sezonu – dodaje chorąży.

Po inauguracyjnej kolejce na prowadzeniu w jeleniogórskiej klasie okręgowej są trzy drużyny: Twardy oraz Cosmos Radzimów i Łużyce Lubań. Łużyce wygrały na wyjeździe 3:1 z Olimpią Kamienna Góra, a Cosmos pokonał u siebie 3:1 drużynę Gminnego Klubu Sportowego Raciborowice. Jedenastka GKS będzie najbliższym rywalem Twardego. Mecz w Świętoszowie odbędzie się 22 sierpnia o godz. 17.

Niestety, mniej udanie rozpoczęła nowy sezon druga wojskowa drużyna. Kawaleria Tomaszów Mazowiecki przegrała u siebie 0:1 z Ceramiką Opoczno. Gola dla gości strzelił w 78. minucie Bartłomiej Kaczmarek. Liderem piotrkowskiej klasy okręgowej jest Rzeczycki Klub Sportowy. Drużyna, która wraz z Kawalerią grała w poprzednim sezonie w klasie A, wygrała 2:0 ze Startem Niechcice. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego zajmuje 12. miejsce. W drugiej kolejce, w najbliższą niedzielę, wojskowi grać będą na wyjeździe z Klubem Sportowym Mniszków. Rywal tomaszowian na inaugurację sezonu zremisował 2:2 z Grabką Grabica.