moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Pożegnanie z 10 Brygadą

W Sali Tradycji 10 Brygady Logistycznej uroczyście pożegnano szefa sztabu podpułkownika Artura Wiatrzyka, który został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy 1 Brygady Logistycznej, oraz dwóch oficerów odchodzących do rezerwy.

W czasie uroczystości odchodzących oficerów: podpułkownika Artura Wiatrzyka, majora Jerzego Gałka oraz kapitana Andrzeja Szabata pożegnał dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownik Adam Słodczyk oraz liczne grono żołnierzy i pracowników wojska dowództwa, sztabu, logistyki, pododdziałów i jednostek wojskowych podporządkowanych 10 BLog. Dowódca brygady podziękował żołnierzom za wzorową służbę i życzył wszystkim pomyślności w kolejnym etapie życia. Podkreślił również, że drzwi 10 Brygady Logistycznej są zawsze otwarte dla byłych żołnierzy i są oni zawsze miłymi gośćmi. Do życzeń dołączyli również przyjaciele i koledzy żołnierzy, wręczając im upominki, będące dowodem sympatii i szacunku dla oficerów.

Podpułkownik Artur Wiatrzyk służbę wojskową rozpoczął w 1992 roku, wstępując do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Po ukończeniu Szkoły Oficerskiej rozpoczął służbę w 6 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Stargardzie Szczecińskim jako dowódca plutonu czołgów. W 1999 roku objął obowiązki dowódcy kompanii czołgów w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie. W latach 2002 – 2004 ukończył studia magisterskie o kierunku zarządzanie i dowodzenie w Akademii Obrony Narodowej. W 2004 roku został wyznaczony na stanowisko oficera Sekcji S-4 w Dowództwie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy. W 2008 roku objął stanowisko Szefa Sekcji Operacyjnej S-3 w 1BLog. Od 2011 roku związany był z 10 Opolską Brygadą Logistyczną, gdzie zajmował stanowisko Szefa Sztabu Brygady. W 2007 roku pełnił służbę poza granicami kraju w ramach I zmiany PKW ISAF Afganistan.
Z dniem 1 kwietnia 2015 roku wyznaczony został na stanowisko służbowe zastępcy dowódcy 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy zaszeregowane do stopnia etatowego pułkownik.

REKLAMA

Po ponad 30 latach zawodowej służby wojskowej z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej do rezerwy odeszli major Jerzy Gałek – dowódca Narodowego Elementu Wsparcia w batalionie składowania oraz kapitan Andrzej Szabat – oficer sekcji wychowawczej 10 BLog. Oficerowie podczas uroczystości pożegnania odebrali z rąk pułkownika Adama Słodczyka odznaki tytułu honorowego Zasłużony Żołnierz RP.

Major Jerzy Gałek, dowódca Narodowego Elementu Wsparcia w batalionie składowania, służbę wojskową rozpoczął w 1984 roku wstępując do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Kwatermistrzowskich. Po jej ukończeniu w 1988 roku został mianowany na pierwszy stopień oficerski i wyznaczony na stanowisko szefa służby mundurowej w 25 pułku zmechanizowanym w Opolu. Zawodową służbę wojskową kontynuował kolejno na stanowiskach sztabowych i dowódczych w jednostkach wojskowych Garnizonu Opole. Były to: 10 pułk zmechanizowany, 10 Brygada Zmechanizowana i 10 Opolska Brygada Logistyczna. Pięciokrotnie pełnił służbę poza granicami kraju: dwukrotnie w Afganistanie, w Kongo, Czadzie oraz w Bośni i Hercegowinie.

Kapitan Andrzej Szabat, oficer Sekcji Wychowawczej 10 BLog, służbę wojskową rozpoczął w 1984 roku, podejmując studia w Wyższej Oficerskiej Szkole Służb Kwatermistrzowskich. Po skończeniu uczelni w 1988 roku został mianowany na pierwszy stopień oficerski i wyznaczony na stanowisko szefa zaopatrzenia mundurowego w 1 pułku kolejowym w Przemyślu. Kolejne stanowiska służbowe również związane były z pracą sztabową w jednostkach: 11 wojskowe zakłady budownictwa kolejowego w Przemyślu, 12 pułk drogowo – mostowy w Nisku, 3 składnica intendencka w Kraśniku, 14 pułk zmechanizowany, 14 Brygada Pancerna. Służbę w Opolu rozpoczął w 2 batalionie logistycznym na stanowisku szefa sekcji logistyki. W 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej służył od 2001 roku na stanowiskach szefa sekcji logistyki, szefa służby, szefa sekcji „S” i oficera sekcji. Na przełomie lat 2005/2006 pełnił służbę poza granicami kraju w ramach PKW Irak.

Tekst: ppor. Piotr Płuciennik

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Piotr Płuciennik

dodaj komentarz

komentarze


Polak w służbie Jej Królewskiej Mości
 
Komandosi znad Garigliano
Kolebka biathlonu w rozbudowie
Meta podsumowała komandoskie biegi
Armia Fight Night znów w akcji
Nurkowie w głębinach
18 Dywizja z Wielonarodową Brygadą
Zmiana w unijnej misji we Włoszech
Laserowa artyleria US Army
Treningi z gwiazdami zakończone, ale ćwiczcie dalej sami!
Jest Warszawa
Jakie zmiany w umundurowaniu?
Komisje sejmowe o umowie z USA
Ukraiński kurs na Zachód
Dołącz do zawodowców
Prezydent Duda: współpraca wojskowa z USA ponad polityką
Co musi umieć kierowca czołgu
Nowe zasady wynagradzania za służbę przygotowawczą
Na rozgrzewkę – zapasy
Agenci wywiadu na bobslejach
Hartowanie spadochroniarzy
Niebawem ruszą szczepienia żołnierzy
155 mm dla US Army
Kutno w sieci LogHubs
Kuźnie oficerskich kadr
Pancerniacy ćwiczyli z niemiecką armią
Saperzy zimą otworzą ogień
VIII zmiana PKW gotowa na misję
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Wojsko walczy z COVID-19
WBH upublicznia swoje archiwa
Powstali przeciw carskiej potędze
(Nie)olimpijski sezon udany dla żołnierzy
NATO o przyszłości misji w Iraku i Afganistanie
Wojsko – plan na życie
Najlepsi wśród „górali”
Obrady ministrów obrony NATO
Jakie zmiany w mundurówce?
Bohaterowie z 5 Pułku Artylerii
„Tarzan” wróci do domu
Kwalifikacja odbędzie się …
Żydzi od Andersa
Symulator Orlika w Dęblinie
Kolejny dzień walki z koronawirusem
IBCS dla Polski
Admirał Bauer nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO
Będą zmiany w „Regulaminie ogólnym”
Trudny egzamin przed misją
Daglezje na większe przeprawy
Dama odeszła do historii
Ferie z gwiazdami sportu
Szpital tymczasowy na Okęciu jest już gotowy
Pustynna burza wokół Husajna
Kandydaci na nurków szkolą się w Gdyni
Na straży niebieskiej linii
Trudny rok na misjach
Amerykanie odmładzają F-16
Zmiany w dodatkowym wynagrodzeniu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO