Szer. Łukasz Krawczuk tuż za podium

Szer. Łukasz Krawczuk zajął czwarte miejsce w biegu na 400 m, szer. elew Justyna Kasprzycka szóste w skoku wzwyż, a szer. Łukasz Parszczyński siódme w biegu na 3000 m. To bilans żołnierzy w przedostatnim dniu 33. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, które rozgrywane są w Pradze. Brązowe medale wywalczyli natomiast Kamila Lićwinko, Rafał Omelko i Piotr Lisek.

Szer. elew Justyna Kasprzycka jako jedyna z 21 zawodniczek startujących w kwalifikacjach nie miała żadnej zrzutki. W finale była szósta.

W finale biegu czterystumetrowców wystąpiło dwóch Polaków. Oprócz szer. Łukasza Krawczuka z Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław i wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego startował jeszcze Rafał Omelko. Polacy ustanowili nowe rekordy życiowe. Omelko z czasem 46,26 s wywalczył brązowy medal, a jego kolega z reprezentacji przegrał z nim na finiszu o 0,05 s. Złoty medal zdobył Czech Pavel Maslák, który z wynikiem 45,33 s pobił rekord mistrzostw Europy. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Belg Dylan Borlée. Lepszego z biało-czerwonych wyprzedził o 0,01 s.

Szer. elew Justyna Kasprzycka wczoraj zajęła pierwszą lokatę w eliminacjach z wynikiem 194 cm. Wyżej panie nie musiały skakać, gdyż  ta wysokość gwarantowała awans do finału. Kasprzycka jako jedyna z 21 zawodniczek startujących w kwalifikacjach nie miała żadnej zrzutki. W pierwszych próbach pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 182 cm, 187 cm, 191 cm i 194 cm. Niestety, gorzej skakało jej się w finale. W pierwszych próbach uporała się z wysokościami: 180, 185 i 190 cm.  Natomiast 194 cm pokonała za trzecim razem. To oznaczało, że zakończyła rywalizację na szóstym miejscu. Z tym samym wynikiem brązowy medal wywalczyła druga z Polek Kamila Lićwinko. Halowa mistrzyni świata 194 cm pokonała jednak w pierwszej próbie. Złoto zdobyła Rosjanka Marija Kuchina, a srebro Włoszka Alessia Trost. Obie pokonały poprzeczkę zawieszoną na wysokości 197 cm.

Szer. Łukasz Krawczuk (z prawej) z kolegami z wrocławskiego Śląska na podium tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.

W finale biegu na 3000 m siódma lokatę wywalczył szer. Łukasz Parszczyński. Reprezentant 38 Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej w Sochaczewie biegł 7 min 50,11 s i uzyskał najlepszy swój wynik w tym sezonie. Tytuł mistrzowski – z czasem 7.38,42 – zdobył Turek Ali Kaya. Srebro wywalczył Brytyjczyk Lee Emanuel (7.44,48), a brąz Norweg Henrik Ingebrigsten (7.45,54).

W przedostatnim dniu czempionatu walkę o awans do finału stoczyli ośmiusetmetrowcy. Szer. Marcin Lewandowski z bydgoskiego WZS i Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz w pięknym stylu wygrał bieg półfinałowy. Uzyskał czas 1 min 50,10 s i 0,93 s wyprzedził Niemca Robina Schembera. Z dwóch pozostałych serii awans do finału uzyskali: Brytyjczyk Guy Learmonth, Irlandczyk Mark English, Szwed Andreas Almgren i Holender Thijmen Kupers. Niestety, do rozgrywki o medale nie udało się awansować Karolowi Koniecznemu. Kolega klubowy Lewandowskiego z CWZS Zawisza w pierwszym biegu półfinałowym zajął piątą lokatę.