moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zwycięstwo Twardego, porażka Kawalerii

Twardy Świętoszów pokonał 3:1 na wyjeździe Gryfa Gryfów Śląski, a tomaszowska Kawaleria przegrała w Czerniewicach 2:4 z Relaksem. Świętoszowianie awansowali na pozycję wicelidera. Kawaleria nadal czwarta w tabeli.

Piotr Jaszczyk (przy piłce) strzelec drugiego gola dla Kawalerii w meczu w Czerniewicach.

Przed tygodniem Twardy niespodziewanie przegrał na nowo oddanym do użytku stadionie w Świętoszowie z Włókniarzem Leśna. Potknięcie wojskowych wykorzystali ich najgroźniejsi rywale i powiększyli nad nimi przewagę punktową. W tej kolejce natomiast przegrał i lider i wicelider, a czwarta w tabeli Olimpia, która miała tyle samo punktów co Twardy, zremisowała swoje spotkanie. Tym razem potknięcia rywali wykorzystali wojskowi, którzy dzięki pokonaniu Gryfa awansowali na drugą pozycję. Zrównali się punktami z Lotnikiem Jeżów Sudecki i tracą tylko dwa do lidera Piasta Wykroty.

– Zwycięstwo pewne, ale nie przyszło nam łatwo. Boisko było podmokłe i takie jakieś gliniaste. Na takiej murawie grało się ciężko, ale najważniejsze, że z Gryfowa wywieźliśmy trzy punkty – mówi ppłk Mariusz Bolecki, prezes Twardego. – Cieszymy się też z rozstrzygnięć w innych meczach i z awansu na pozycję wicelidera – dodaje prezes.

W Gryfowie Śląskim gole dla wojskowych strzelili: dwa – st. szer. Marcin Łojko (w 54. i 89. min), i st. szer. Janusz Szkarapat – z rzutu karnego (w 43. min). Natomiast bramkę dla gospodarzy zdobył w 70. min st. szer. Piotr Chlabicz, były piłkarz Twardego. St. szer. Marcin Łojko dzięki dwóm bramkom zdobytym w Gryfowie wyprzedził w klubowej klasyfikacji na najlepszego snajpera brata kpr. Dariusza Łojkę. Młodszy z braci ma na swoim koncie 12 goli, a starszy 10.

Do zakończenia rundy jesiennej w jeleniogórskiej klasie okręgowej pozostały dwie kolejki. W najbliższej – 2 listopada – Twardy podejmować będzie na stadionie w Świętoszowie czwartą w tabeli Olimpię Kamienna Góra. Natomiast 8 listopada wojskowi walczyć będą o punkty w Wykrotach z liderem – Piastem.

W dwóch ostatnich kolejkach piłkarzom Kawalerii przyszło walczyć o punkty z najlepszymi drużynami z grupy I piotrkowskiej klasy A. Przed tygodniem tomaszowski Wojskowy Klub Sportowy zremisował 1:1 z liderem tabeli – Rzeczyckim Klubem Sportowym Rzeczyca, a dzisiaj przegrał na wyjeździe 2:4 z wiceliderem z Czerniewic. Tomaszowianie nie wykorzystali kilku dogodnych okazji do zdobycia bramek, a gospodarze wykazali się niemal stuprocentową skutecznością. Wojskowi zwłaszcza po strzeleniu wyrównującego gola mogli szybko objąć prowadzenie. Niestety, pod koniec pierwszej połowy nie udało im się udokumentować bramką dużej przewagi. Natomiast po przerwie wyszli na boisko zbyt słabo skoncentrowani i oddali inicjatywę w grze gospodarzom.

Bramki dla wojskowych zdobyli: w 28. min Bartłomiej Kawecki i w 82. min Piotr Jaszczyk. Natomiast gole dla gospodarzy strzelili: dwa – Mateusz Binienda (w 26. i 61. min), Mateusz Janeczek (w 49. min) i Łukasz Raczyński (w 73. min).

Po dziesiątej kolejce spotkań liderem grupy I piotrkowskiej klasy A pozostała jedenastka z Rzeczycy, a wiceliderem drużyna z Czerniewic. Natomiast wojskowi nadal zajmują czwartą lokatę, ale do dwóch czołowych drużyn tracą już osiem i siedem punktów. W jedenastej kolejce, ostatniej w rundzie jesiennej, wojskowi 8 listopada podejmować będą na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim jedenastkę Ludowego Klubu Sportowego Januszewice.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Przysięga śląskich terytorialsów
 
High Confidence Operations
Śladami Pierwszej Pancernej
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Rozdarty subkontynent
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Warszawa walczy, wracamy
Blitzkrieg na stepach Mongolii
A Torn Subcontinent
Desant z transportowca-giganta
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
XV Bieg Katorżnika – najbardziej błotnista edycja
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Przez krew zdobyty Śląsk
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Rozpoczynamy nową erę
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Sprawdzają Brutusa
Czarny odchodzi do cywila
Wojna wywiadów
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Kolejne NUR-y do modernizacji
Wozy amunicyjne do Raków
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Cienka niebieska linia
Śląskie obchody wojskowego święta
Zielonka dla Patriotów
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Jedna misja, jeden zespół
Rivalry on Closed Sea
Morska Bryza w pobliżu Krymu
Wielofunkcyjny scyzoryk
Obrady Rady Unii Europejskiej
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Nominacje generalskie w Święto Wojska Polskiego
Irańskie szachy
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Amerykańska przyszłość WZL
Spełniliśmy swój obowiązek
„Pułaski” wrócił do kraju
A Wave of Alliances
Piknik ze smakiem
Najpierw „Sonda”, później promocja
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Najkrwawsze starcie Powstania Warszawskiego
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
„Legia Akademicka” w cyberprzestrzeni

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO