moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Żołnierze z Gliwic wicemistrzami w futsalu

Reprezentacja Wojska Garnizonu Gliwice wywalczyła drugie miejsce w XV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Futsalu. W finale imprezy, która odbyła się w Rewalu, żołnierze przegrali 0:3 z Reprezentacją Śląska Państwowej Straży Pożarnej. Brązowy medal wywalczyła drużyna z 56 Bazy Lotniczej z Inowrocławia.


W finale mistrzostw rozgrywanych w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum Informacji Promocji i Rekreacji Gminy Rewal spotkały się dwie drużyny ze Śląska. Strażacy bronili tytułu wicemistrzowskiego wywalczonego na czempionacie w Zawoi. Przed dwoma laty Reprezentacja Śląska PSP wywalczyła w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Futsalu złoty medal. Strażacy ze Śląska mają w swoich szeregach utytułowanych zawodników z mistrzami Europy strażaków z 2007 roku i mistrzami Polski strażaków na czele. W pojedynku z żołnierzami byli faworytem i nie dali sobie wydrzeć piątego tytułu mistrzowskiego (reprezentacja Śląska PSP triumfowała również w 2012, 2010, 2009 i 2001 roku).

Reprezentacja Wojska Garnizonu Gliwice debiutowała w czempionacie służb mundurowych. Drużyna oparta na żołnierzach 6 Batalionu Powietrznodesantowego 6 Brygady Powietrznodesantowej w pierwszym starcie w mistrzostwach rozgrywanych od 2000 roku od razu dotarła do finału. W poprzednich edycjach imprezy, w których udział brało aż 36 wojskowych drużyn, miejsca na podium wywalczyły tylko dwie reprezentujące wojsko. W 2000 roku złoto zdobył zespół z 1 Pułku Specjalnego Komandosów z Lublińca (komandosi wygrali w finale 2:1 ze strażakami ze Śląska), a w 2003 roku z brązowym medalem wrócili z mistrzostw pancerniacy z 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania.

W srebrnej drużynie Reprezentacji Wojska Garnizonu Gliwice grali: chor. Tomasz Szafrański, sierż. Tadeusz Sztorc, st. kpr. Andrzej Konowalczyk, st. szer. Artur Częstochowski, st. szer. Karol Kurpiel, st. szer. Tomasz Musiał, st. szer. Tomasz Piecuch, st. szer. Krzysztof Stańdo, st. szer. Grzegorz Stawicki, szer. Larys Koźlik i szer. Łukasz Przątka.

W drodze do finału żołnierze z Gliwic w fazie grupowej wygrali 4:2 z drużyną Jednostki Wojskowej Nil z Krakowa oraz 4:2 z reprezentacją 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Gliwiczanie przegrali również 1:5 spotkanie w grupie A z Reprezentacją Śląska Państwowej Straży Pożarnej. W półfinale drużyna z Gliwic rozgromiła 5:0 ekipę reprezentującą warszawską Straż Miejską.

Natomiast w drugim półfinale strażacy pokonali 9:1 drużynę z 56 Bazy Lotniczej z Inowrocławia. W meczu o trzecie miejsce w mistrzostwach lotnicy wygrali 7:2 ze strażnikami miejskimi. Z kolei w fazie grupowej brązowi medaliści przegrali 0:3 z Komendą Wojewódzką PSP w Szczecinie, wygrali 10:3 z reprezentacją 5 Batalionu Dowodzenia z Krakowa, zremisowali 2:2 ze strażnikami miejskimi z Warszawy oraz pokonali 9:3 zespół wystawiony przez Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej.

W 15. edycji mistrzostw udział wzięło dziewięć drużyn w tym sześć wojskowych. Piąte miejsce w turnieju zajęli pancerniacy z Żagania, którzy w meczu rozstrzygającym o tej pozycji pokonali 7:1 strażaków ze Szczecina. W pojedynku o siódmą lokatę spotkały się dwie wojskowe drużyny z Krakowa. Reprezentanci 5 Batalionu Dowodzenia wygrali 6:3 z kolegami z Jednostki Wojskowej Nil. Dziewiąte miejsce w imprezie zajęli natomiast żandarmi z Warszawy, którzy wygrali tylko jeden mecz – w fazie grupowej pokonali 3:2 strażaków ze Szczecina.

szus

autor zdjęć: archiwum Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Od sojusznika do kata
 
Spełniliśmy swój obowiązek
Desant z transportowca-giganta
Cienka niebieska linia
Irańskie szachy
Jedna misja, jeden zespół
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
High Confidence Operations
A Torn Subcontinent
Piknik ze smakiem
Amerykańska przyszłość WZL
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
Święto Wojska Polskiego – relacja na żywo
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Wojna wywiadów
Strzelać nauczyłem się sam
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
Świętuj z wojskiem na piknikach!
Sprawdzają Brutusa
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
Śladami Pierwszej Pancernej
Łask ponownie z dyżurem bojowym
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
A Wave of Alliances
Zielonka dla Patriotów
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Przysięga śląskich terytorialsów
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
Preselekcja u komandosów
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Przez krew zdobyty Śląsk
Wielofunkcyjny scyzoryk
Czarny odchodzi do cywila
Rozpoczynamy nową erę
Obrady Rady Unii Europejskiej
Szukamy następcy Herculesa
Rivalry on Closed Sea
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Brunatno-czerwona zmowa
„Pułaski” wrócił do kraju
Najpierw czekanie, potem pośpiech
Wozy amunicyjne do Raków
Najpierw „Sonda”, później promocja
Wojsko wróciło do Lublina

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO