moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Finał „Zimnara” w Polsce i w Afganistanie

Zimowy Maraton na Raty zakończony. Po dodatkowych etapach poznaliśmy zwycięzców biegu w Afganistanie, Sulechowie i Przasnyszu. Triumfatorów „Zimnara” wyłoniły też ostatnie zawody w Warszawie oraz w Oławie i Jelczu-Laskowicach.

Na trasie „Zimnara” w Ghazni. Fot. kpt. Justyna Balik.

Podpułkownik Bogdan Rycerski nie dał żadnych szans rywalom i pewnie triumfował w Zimowym Maratonie na Raty rozgrywanym w bazie wojskowej w Ghazni. Dystans 42 km 195 m przebiegł w 2 godz. 51 min 19 s. Kolejne miejsca zajęli: drugie – Dawid Streng (z wynikiem 2:59:27), trzecie – Krzysztof Szmajda (3:01:46), czwarte – Rafał Śmiałkowski (3:02:44), piąte – Paweł Stefański (3:08:51), szóste – Marcin Telus (3:14:26). Maraton ukończyło 54 zawodników, w tym dwie panie: Dominika Krysiak i kpt. Elaine Nussbaum – jedyny przedstawiciel armii amerykańskiej, który otrzymał dyplom za zaliczenie „Zimnara”. Uczestnicy rywalizacji afgańskiego Zimowego Maratonu na Raty z pewnością spotkali się na etapach z najbardziej zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Mieli mróz w okolicach 15 stopni, deszcz ze śniegiem, wodno-błotne przeprawy podczas jednego z biegów, ale też i słońce. Każdy z zawodników, który ukończył maraton na raty, otrzymał medal oraz dyplom ze swoim czasem i zdjęciem z finiszu.

Zwycięzcą drugiej edycji „Zimnara” w 5 Lubuskim Pułku Artylerii w Sulechowie został szer. Kamil Przyworski. Żołnierz z jednostki gospodarzy imprezy maraton pokonał w 2 godz. 38 min. 36 s. Drugie miejsce zajął jego brat Krzysztof (z czasem 2:40:17), a trzecie st. sierż. Marcin Matusiak z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii (2:52:18). Czwartą lokatę w kategorii open i pierwszą wśród kobiet wywalczyła szer. Anna Pogorzelska z 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu. Aktualna mistrzyni Wojska Polskiego w maratonie 42 km 195 m pokonała w 2 godz. 53 min 36 s. Ostatni etap „Zimnara” wygrał st. sierż. Marcin Matusiak przed Krzysztofem Antończakiem i szer. Anną Pogorzelską. – W tegorocznym Zimowym Maratonie na Raty uczestniczyło w Sulechowie 26 osób, z których 12 pokonało dystans maratoński – informuje mł. chor. Krzysztof Mol, organizator zawodów. – Bardzo chciałbym podziękować dowódcy 5 Lubuskiego Pułku Artylerii pułkownikowi Zenonowi Wiśniewskiemu, gdyż bez jego wsparcia ciężko by mi było zorganizować tę imprezę – dodaje chorąży.

Bezkonkurencyjny na płycie przasnyskiego lotniska, gdzie był rozgrywany III Zimowy Maraton na Raty w Przasnyszu, był Daniel Mocek. Zawodnik Promyka Ciechanów trasę „Zimnara” pokonał w 3 godz. 22 s. O 9 min 46 s wyprzedził kolegę klubowego Piotra Gosia. Kolejne miejsca zajęli: trzecie – Michał Popławski (z czasem 3:30:35), czwarte – Włodzimierz Puchała (3:32:41), piąte – Marek Majdowski (3:40:21), szóste – Tomasz Kacner (3:47:44). Maraton ukończyło 21 zawodników, w tym dwie panie, z których lepsza była Katarzyna Dembińska (4:23:03). Zwycięzcą ósmego, dodatkowego etapu, został Michał Popławski. Drugie miejsce zajął Włodzimierz Puchała, a trzecie kpt. Wojciech Winnicki – organizator imprezy w Przasnyszu.

Zwycięzcą VIII Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie został Marek Omszański. Był najszybszy na pierwszych sześciu etapach. Tylko w siódmym biegu nie wbiegł jako pierwszy na metę na stadionie Wojskowej Akademii Technicznej. Etap ten wygrał Witalij Soroczuk przed Filipem Babikiem i Przemysławem Krzymowskim. Lider był dopiero piąty, ale miał taką przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej, że mógł sobie pozwolić na wolniejszy bieg. Marek Omszański maraton pokonał w 2 godz. 38 min 36 s. Drugie miejsce zajął Sławomir Świderski (2:58:09), trzecie – Mateusz Sieński (3:15:52), czwarte – Artur Mikina (3:29:26), piąte – Katarzyna Stefańska (3:31:04), szóste – mł. chor. Katarzyna Żurek z WKB Meta (3:38:57). W imprezie ze startem i metą na stadionie WAT uczestniczyły 53 osoby.

Zwycięzcą VI Zimowego Cross Maratonu na Raty w Oławie i Jelczu-Laskowicach został Rafał Tyburek z grupy Biegaj z SCA Oława. Triumfował z wynikiem 2 godz. 27 min 5 s. Na drugiej pozycji ukończył imprezę Piotr Spaliński. Zawodnik z ULKS Bystrzyca Oławska uzyskał czas 2 godz. 32 min 50 s. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Roskosz z Miłoszyc (z wynikiem  2:34:00). W rywalizacji pań triumfowała Joanna Bartoszek-Kunecka z Ratowic (3:10:21). W konkurencji nordic walking zwyciężył natomiast Jakub Kopczyński z Jelcza-Laskowic (5:21:07). Maraton ukończyło 141 zawodników oraz 13 piechurów. VII etap o długości 6 km 195 m wygrał Rafał Tyburek (21:38) przed Pawłem Rakiem (22:02) i Danielem Danieleckim (22:20). Etap ukończyło 185 biegaczy oraz 17 piechurów. 2 marca w Jelczu-Laskowicach odbędzie się etap joker – dodatkowy bieg dla tych uczestników imprezy, którym brakuje pokonania jednego odcinka do dystansu maratońskiego. Zawodnicy, którzy na ósmym etapie zaliczą dystans 42 km 195 m, zostaną jednak sklasyfikowani za tymi, którzy maraton pokonali w pierwszych siedmiu etapach.

REKLAMA

szus

autor zdjęć: kpt. Justyna Balik

dodaj komentarz

komentarze


Nowe sanitarki dla wojska
 
Na WF-ie dokładniej ocenią wytrzymałość żołnierzy
Bohaterowie na wakacjach w Ryni
Sukcesy wojskowych lekkoatletów
Orzeczenia lekarskie żołnierzy będą ważne dłużej
Druga kariera byłych żołnierzy
Posłowie o przyczynach tragedii z 10 kwietnia
Defender 2020: Symulator Pioruna
Wspólnie zadbajmy o naszą przyszłość
Laserowa artyleria US Army
Bohaterska obrona wzgórza 385
Rozstrzygająca bitwa o Niemen
To kolarze rozpoczęli współczesną historię polskiego wojskowego sportu
F-16 kończą misję w Estonii
Kraby kontra okręt
Nowy album WIW-u o bohaterach 1920 r., ofiarach zbrodni katyńskiej
I Ty możesz służyć Ojczyźnie
Kaprale po Legii Akademickiej
Zamek na poligonie
Zaplecze dla Rosomaków
„Ochotnik” – opowieść o bohaterze
Agencja Uzbrojenia nabiera kształtów
Nadlecą Ważki, czyli mikrodrony dla wojska
Pełne wynagrodzenie za kwarantannę
McCarthy: Żołnierze USA w Polsce zwiększają bezpieczeństwo całego regionu
Kierunek Turcja, czyli nowa misja polskich żołnierzy
Jak Berling szedł na odsiecz Warszawie
W MON o polsko-słowackiej współpracy
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na misjach
Brąz kajakarza, 10 medali biegaczy i badmintonistów
Dowódcy NATO w Szczecinie: o odstraszaniu i obronie Sojuszu
Tak się ćwiczy na rumuńskich poligonach
Szybsza droga do armii zawodowej
To nie gwiazdki czynią z oficera dobrego dowódcę
Wojskowe uczelnie w dobie wirusa
Sonary dla śmigłowców ZOP
Komisje sejmowe o umowie z USA
Wybuchowa edukacja
Polsko-amerykańska współpraca
Ogień w natarciu
„Kaper” przeciw terrorystom
Miesiąc izolacji żołnierzy „Irini”
Ochotnik do Auschwitz
Kabina do zadań specjalnych
Dodatki dla specjalsów po nowemu
„Rosyjski walec” na polskich Kresach
„Aviation Detachment” w Łasku
Wojsko przeciw wirusowi
Leopardy i Raki na podkarpackim poligonie
Komitet Wojskowy NATO o pandemii
Kłopoty z odprawą mieszkaniową
Market Garden, Sosabowski wkracza do gry
Szybciej do wojska
Ukraiński kurs na Zachód
„Astral Knight” – integracja na polskim niebie
Amerykanie odmładzają F-16
20 medali żołnierzy na mistrzostwach kraju w biegu na orientację i łucznictwie
Polak z Medalem NATO
16 Dywizja najlepsza!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO