moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukces w Paryżu

Z pięcioma medalami wrócili z Paryża reprezentanci Wojska Polskiego z Otwartych Wojskowych Mistrzostw Europy w Biegu na 20 km. Biało-czerwoni wywalczyli złote medale w klasyfikacji drużynowej i drużynowej mężczyzn. Indywidualnie po złoto sięgnęła także szer. Iwona Lewandowska. Srebro zdobyła szer. Olga Kalendarova-Ochal, a trzecie miejsce zajął plut. Michał Kaczmarek.

Szer. Olga Kalendarova-Ochal przed rokiem była w Paryżu trzecia, a w tym roku druga.

Zawody pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM) odbyły się w ramach 35. edycji biegu „Paris 20 km”. W stolicy Francji nieco krótszy dystans od półmaratonu pokonało blisko 23 tysiące zawodników. W otwartym wojskowym czempionacie startowali reprezentanci dziewięciu państw, w tym gościnnie zawodnicy z Maroka. W rywalizacji kobiet tytuł mistrzowski sprzed roku obroniła szer. Iwona Lewandowska, a szer. Olga Kalendarova-Ochal poprawiła się o jedną pozycję (awansowała z trzeciej na drugą). Brąz wywalczyła Francuzka Carmen Oliveras. W biegu panów, który był mocniej obsadzony niż w 2012 roku, na podium stanął plut. Michał Kaczmarek. Przypomnijmy, że przed rokiem szer. Błażej Brzeziński był drugi, a trzecie miejsce zajął szer. Mariusz Giżyński.

– Poziom rywalizacji był wyższy niż przed rokiem. Widać, że rywale bardzo dobrze przygotowali się do startu w Paryżu i są w dobrej formie przed zbliżającymi się Wojskowymi Mistrzostwami Świata w Surinamie – mówi szer. Błażej Brzeziński z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego. – My jednak również potwierdziliśmy, że jesteśmy w dobrej dyspozycji przed docelową imprezą w tym roku. Po biegu w Paryżu widać, że wzmocnili się Francuzi i przybył nam groźny konkurent z Maroka – dodaje reprezentant z wrocławskiego WZS. Przed rokiem w Paryżu pobiegł o 11 s szybciej i zajął drugie miejsce. Tym razem był szósty z wynikiem 1 godz. 1 min 7 s. Zwyciężył Francuz James Theuri z czasem 59 min 36 s, drugi był Marokańczyk Abdenasir Fathi (59,37), trzeci plut. Michał Kaczmarek (59,46), czwarty st. szer. Henryk Szost (1.00,12), a piąty st. szer. Arkadiusz Gardzielewski (1.00,30).

Z występu swoich podopiecznych w Paryżu bardzo zadowolony jest trener st. sierż. Grzegorz Gajdus. – Cieszę się ze zdobytych medali, a zwłaszcza z dobrej formy zawodników przed mistrzostwami w Surinamie. Start w Paryżu był doskonałym przetarciem przed listopadowym czempionatem – mówi szkoleniowiec. – Na pewno w Surinamie będziemy walczyli o jak najwyższe lokaty. W poniedziałek rozpoczynamy ostatni etap przygotowań do mistrzostw. Do 8 listopada będziemy trenować na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie – dodaje sierżant i podkreśla, że 23 listopada podczas biegu o medale wojskowych mistrzostw świata zawodnicy przede wszystkim walczyć będą o miejsca, a nie o rekordowe wyniki. – Klimat w Surinamie na pewno nie będzie sprzyjał uzyskaniu bardzo dobrych czasów. Nie byliśmy tam jeszcze, ale czeka nas tam wiele niespodzianek. Jestem jednak optymistą i wierzę w dobry start Polaków – podkreśla były rekordzista Polski w maratonie.

W Surinamie barw Wojska Polskiego bronić będą: szer. Iwona Lewandowska, szer. Olga Kalendarova-Ochal, plut. Michał Kaczmarek, szer. Mariusz Giżyński (wszyscy z Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań), st. szer. Arkadiusz Gardzielewski i szer. Błażej Brzeziński (obaj z WZS Wrocław).

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Arsenał Iranu
 
Umowa na Harpie podpisana!
NATO pozostaje w Iraku, Polska także
Własne interesy Europy
Wszyscy jesteśmy Darfurczykami
We Are All Darfur
Lotnicy pomagają chorej dziewczynce
Jakie podwyżki dla żołnierzy?
Podziemna potęga
Szturmani na Lipie
Ćwierćwiecze lublinieckiej Mety
Jastrzębie przechwyciły rosyjskie myśliwce
O Patriotach na WAT
Defense Without Politics
Polscy żołnierze niosą pomoc w Libanie
Żołnierze w dziesiątce najlepszych sportowców Polski
Nauka zimowego pływania
Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
Jałta była zdradą naszych sojuszników
Gen. Kukuła: jesteśmy w połowie drogi
Gen. Piotrowski: zagrożenie w Iraku nie wzrasta
Pamiętajmy o przeszłości – konkursy MON
Ważka bliżej
Prezydent Duda w Davos o przyszłości Sojuszu
Jakie zmiany dla chętnych do służby za granicą?
Szer. Robert Baran wicemistrzem Europy w zapasach
Nowy pilot F-16 Tiger Demo Team
Iran uderza w USA
„Polski Czołg”, czyli żołnierz niepokonany w oktagonie
Ściana zachodnia też ma już swoich terytorialsów
Klasy wojskowe – MON czeka na wnioski szkół
Arsenał talibów rozbity przez polskich żołnierzy
Centrum dla Viperów w Łodzi?
„Brilliant Jump” – gotowi na sygnał
Nowy wiceminister w MON
„San 2020” – międzynarodowy trening na mapach
Chcę zadbać o sprawy wszystkich żołnierzy
Operacja „Adolphus”, czyli pierwszy skok
Laureat Buzdygana znów najlepszy!
They Train Together, They Fight Together
Wojownicy w Akademii Wojsk Lądowych
Polska świętuje powrót nad Bałtyk
Żyj zdrowiej
„Leonidas”, czyli szkolenie dowódców WOT
Chciałem walczyć z Niemcami
Krwawe walki o Monte Cassino
Rok pod znakiem kondycji i zdrowia
Klasy wojskowe po nowemu
Darłowo czeka na śmigłowce
Czerwoni w odwrocie
Obradowała Rada Gabinetowa
F-35 – polska Harpia
Iskra – dama polskiego lotnictwa
USA nie zacznie wojny z Iranem
Przekaż 1 proc. dla poszkodowanych saperów
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Double Eagle po nowemu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO