moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Sukces w Paryżu

Z pięcioma medalami wrócili z Paryża reprezentanci Wojska Polskiego z Otwartych Wojskowych Mistrzostw Europy w Biegu na 20 km. Biało-czerwoni wywalczyli złote medale w klasyfikacji drużynowej i drużynowej mężczyzn. Indywidualnie po złoto sięgnęła także szer. Iwona Lewandowska. Srebro zdobyła szer. Olga Kalendarova-Ochal, a trzecie miejsce zajął plut. Michał Kaczmarek.

Szer. Olga Kalendarova-Ochal przed rokiem była w Paryżu trzecia, a w tym roku druga.

Zawody pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM) odbyły się w ramach 35. edycji biegu „Paris 20 km”. W stolicy Francji nieco krótszy dystans od półmaratonu pokonało blisko 23 tysiące zawodników. W otwartym wojskowym czempionacie startowali reprezentanci dziewięciu państw, w tym gościnnie zawodnicy z Maroka. W rywalizacji kobiet tytuł mistrzowski sprzed roku obroniła szer. Iwona Lewandowska, a szer. Olga Kalendarova-Ochal poprawiła się o jedną pozycję (awansowała z trzeciej na drugą). Brąz wywalczyła Francuzka Carmen Oliveras. W biegu panów, który był mocniej obsadzony niż w 2012 roku, na podium stanął plut. Michał Kaczmarek. Przypomnijmy, że przed rokiem szer. Błażej Brzeziński był drugi, a trzecie miejsce zajął szer. Mariusz Giżyński.

– Poziom rywalizacji był wyższy niż przed rokiem. Widać, że rywale bardzo dobrze przygotowali się do startu w Paryżu i są w dobrej formie przed zbliżającymi się Wojskowymi Mistrzostwami Świata w Surinamie – mówi szer. Błażej Brzeziński z wrocławskiego Wojskowego Zespołu Sportowego. – My jednak również potwierdziliśmy, że jesteśmy w dobrej dyspozycji przed docelową imprezą w tym roku. Po biegu w Paryżu widać, że wzmocnili się Francuzi i przybył nam groźny konkurent z Maroka – dodaje reprezentant z wrocławskiego WZS. Przed rokiem w Paryżu pobiegł o 11 s szybciej i zajął drugie miejsce. Tym razem był szósty z wynikiem 1 godz. 1 min 7 s. Zwyciężył Francuz James Theuri z czasem 59 min 36 s, drugi był Marokańczyk Abdenasir Fathi (59,37), trzeci plut. Michał Kaczmarek (59,46), czwarty st. szer. Henryk Szost (1.00,12), a piąty st. szer. Arkadiusz Gardzielewski (1.00,30).

Z występu swoich podopiecznych w Paryżu bardzo zadowolony jest trener st. sierż. Grzegorz Gajdus. – Cieszę się ze zdobytych medali, a zwłaszcza z dobrej formy zawodników przed mistrzostwami w Surinamie. Start w Paryżu był doskonałym przetarciem przed listopadowym czempionatem – mówi szkoleniowiec. – Na pewno w Surinamie będziemy walczyli o jak najwyższe lokaty. W poniedziałek rozpoczynamy ostatni etap przygotowań do mistrzostw. Do 8 listopada będziemy trenować na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie – dodaje sierżant i podkreśla, że 23 listopada podczas biegu o medale wojskowych mistrzostw świata zawodnicy przede wszystkim walczyć będą o miejsca, a nie o rekordowe wyniki. – Klimat w Surinamie na pewno nie będzie sprzyjał uzyskaniu bardzo dobrych czasów. Nie byliśmy tam jeszcze, ale czeka nas tam wiele niespodzianek. Jestem jednak optymistą i wierzę w dobry start Polaków – podkreśla były rekordzista Polski w maratonie.

W Surinamie barw Wojska Polskiego bronić będą: szer. Iwona Lewandowska, szer. Olga Kalendarova-Ochal, plut. Michał Kaczmarek, szer. Mariusz Giżyński (wszyscy z Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań), st. szer. Arkadiusz Gardzielewski i szer. Błażej Brzeziński (obaj z WZS Wrocław).

szus

autor zdjęć: arch. Jacka Szustakowskiego

dodaj komentarz

komentarze


Irańskie szachy
 
Wozy amunicyjne do Raków
Terytorialsi – ćwiczą i pomagają
„Operacja Wuhan”: Biegi na orientację
Wędrówka dla Dwóch Serc
Cienka niebieska linia
Bohaterowie jadą na wakacje
Wojsko wróciło do Lublina
Strzelać nauczyłem się sam
Rivalry on Closed Sea
Szykują się zmiany w wojskowych emeryturach
Od sojusznika do kata
Polscy lekkoatleci mistrzami Europy
Polscy żołnierze otworzą w Libanie nowy rozdział
Zmiana ustawy o weteranach trafiła do Sejmu
Festyn Komandosa w Dziwnowie już w najbliższy weekend
Brunatno-czerwona zmowa
Śladami Pierwszej Pancernej
Pomyślna certyfikacja PKW w Libanie
Najpierw „Sonda”, później promocja
Jedna misja, jeden zespół
Prezydent przedłużył misję „Sophia”
„Operacja Wuhan”: Spadochroniarstwo
Szukamy następcy Herculesa
W NATO o zwiększeniu obecności militarnej USA w Polsce
Wielofunkcyjny scyzoryk
„Pułaski” wrócił do kraju
Jeśli pomagać, to bezinteresownie
Najpierw czekanie, potem pośpiech
Amerykańska przyszłość WZL
Gen. Błazeusz na wysokim stanowisku w NATO
„Agile Spirit”. Gruziński sprawdzian LITPOLUKRBRIG
Zmiany emerytalne dla żołnierzy
Desant z transportowca-giganta
W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA
Przez krew zdobyty Śląsk
Spełniliśmy swój obowiązek
Świętuj z wojskiem na piknikach!
A Torn Subcontinent
„Operacja Wuhan”: Judo mężczyzn
Łask ponownie z dyżurem bojowym
Zielonka dla Patriotów
Terytorialsi na poligonie w Wędrzynie
Posłowie o kondycji polskiego przemysłu obronnego
Zmiany w kształceniu przyszłych kaprali
Obrady Rady Unii Europejskiej
Preselekcja u komandosów
Blitzkrieg na stepach Mongolii
Sprawdzają Brutusa
Nowelizacja ustawy o weteranach w Sejmie
A Wave of Alliances
Piknik ze smakiem
Wojna wywiadów
Nowa misja i nowy sprzęt
Pętla dla terytorialsów z Wielkopolski
Kobiety w armii chcą mieć piłkarską reprezentację
Przysięga śląskich terytorialsów
Białorusini odnowili pomnik Polaków
High Confidence Operations
Czarny odchodzi do cywila
Rozpoczynamy nową erę

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO