Polacy wygrali Bieg Walentynkowy w Kosowie

Po raz kolejny polscy żołnierze z XXVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR potwierdzili, że są najlepszymi biegaczami w bazie wojskowej Camp Bondsteel w Kosowie. Tym razem dominowali na trasie Biegu Walentynkowego na dystansie 5 km. Zwycięzcami zostali st. sierż. Marcin Matusiak i kpt. Paulina Oleśków-Dąbska.

Start do Biegu Walentynkowego w Camp Bondsteel.

W biegu zorganizowanym przez Amerykanów udział wzięło blisko 60 zawodników. Polacy zajęli trzy pierwsze miejsca w rywalizacji mężczyzn, a Polki wywalczyły dwie pierwsze lokaty w klasyfikacji biegu pań. – W zawodach wystartowało dziewięciu polskich żołnierzy. Zajęliśmy całe podium w klasyfikacji open panów, a dwie nasze jedyne przedstawicielki w rywalizacji pań pokonały wszystkie konkurentki – relacjonuje por. Adam Białka z Batalionu Dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych z Bydgoszczy.

St. sierż. Marcin Matusiak na mecie, a rywali jeszcze nie widać.

Triumfator Biegu Walentynkowego – st. sierż. Marcin Matusiak z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa – dystans 5 km pokonał w równe 19 min. 44 s stracił do zwycięzcy pięciu etapów „Zimnara” por. Adam Białka, a 1 min i 40 s por. Paweł Lewandowski, który niedawno wygrał w Kosowie bieg na 5 km zorganizowany przez Amerykanów z okazji Martin Luther King, Jr. Day. W czołowej szóstce uplasował się również – na szóstym miejscu – ppor. Jarosław Michalik, który przebiegł trasę w 21 min 20 s. Zwyciężczyni biegu pań kpt. Paulina Oleśków-Dąbska z czasem 23 min 1 s wyprzedziła o 44 s por. mar. Karolinę Stochłę.

Por. Adam Białka zbliża się do finiszu.

Por. Adam Białka, który jest zawodnikiem Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec, ma powody do zadowolenia, gdyż z pewnością do sukcesu w Biegu Walentynkowym przyczyniły się systematyczne starty polskich żołnierzy w organizowanym przez niego Zimowym Maratonie na Raty.

Reprezentanci Wojska Polskiego, którzy zdominowali rywalizację na trasie Biegu Walentynkowego.